Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Prognoza za Genovu  (Pročitano 3210 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Prognoza za Genovu
« poslato: 07. Avgust 2006. u 17:50 »
Joe, da li mozes da mi na kartama vidis preliminarnu prognozu za Genovu, pretpostavljam da znas gde se tacno nalazi(po cuvenom Genovskom ciklonu). Ja sam tamo od 12.8, najvise me interesuje da li ce biti vrucina, i nestabilnog vremena.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Prognoza za Genovu
« Odgovor #1 poslato: 07. Avgust 2006. u 18:12 »
Samo da skontam koordinate, pogledaću prognozu pa ti pišem! :D

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Prognoza za Genovu
« Odgovor #2 poslato: 07. Avgust 2006. u 20:53 »
 :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Prognoza za Genovu
« Odgovor #3 poslato: 08. Avgust 2006. u 13:23 »
Evo meteograma za Ðenovu za narednih 8 dana.



Prvi grafik ti je jačina vetra.
Drugi grafik ti je pravac vetra.
Treći grafik ti je oblačnost u procentima. 100% je maksilana pokrivenost neba.
Četvrti grafik ti je količina padavina. Padavina izgleda neće ni biti tek možda po koji pljuščić. Ukupna količina 2mm za narednih 8 dana.
Poslednji grafik ti je temperatura. Puna linija je temperatura na 2m visine. Isprekidana je tačka rose. Kada se poklapaju onda je magla. Što su bliže veća je relativna vlažnost vazduha.

Dakle kao što vidiš u principu biće promenljive oblačnosti, ali sa jako malo padavina. Možda ih neće biti. Nema nikakvog fronta. Poprilično stabilno vreme ako ne računaš promenljivu oblačnost. Maksimalne temperature svaki dan oko 27-28 stepeni.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Prognoza za Genovu
« Odgovor #4 poslato: 08. Avgust 2006. u 14:58 »
Jel mi verujes da bih najvise voleo da bude tako nesto izmedju 25-28 C svo vreme mog boravka tamo, samo da ne bude preko 30 C posto tad ne bih izlazio uopste napolje. Voleo bih da bude prijatno vreme za setnju i razgledanje. Takodje bih voleo da bude i po neki pljuscic kako kazes, cisto da snimim te maritimne Cb-ove.