Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Vreme u Novogodisnjoj noci  (Pročitano 8373 puta)

Na mreži Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Vreme u Novogodisnjoj noci
« poslato: 18. Decembar 2006. u 22:59 »
Kakvi su izgledi za Novogodisnju noc, znam da prerano pitam, ali me zivo zanima da li ce biti toplije ili ne (samo da ne bude kise, nek bude snega ali da ne bude kise, iako cu biti u zatvorenom uzasavam se i same pomisli da bude kisa za Novogodisnju noc).

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #1 poslato: 18. Decembar 2006. u 23:33 »
Da to je suviše daleko ali je odlična tema. Ja ću kanda u svom gradu provesti novogodišnju noć, a možda budem i u ponoć na trgu pa i mene zanima. Ja se zaista ne sećam da je ikada padao sneg za Novogodišnju noć. Znam da je za doček 2003 pljuštala kiša koja je prvo prešla u ledenu kišu oko 1 sat, a oko 4 ili 5 je padao sneg. Znam za ledenu kišu zato što sam izveo jednu devojku napolje sa žurke i kada je izašla okliznula se i izvrnula nasred betona. To je bio početak trogodišnje veze.  :lol:
Malo sam otišao u offtopic izvinjavam se ali zanimljiva meteorološka pričica.

Kako trenutno stvari stoje za novogodišnju noć će biti suvo, hladno i možda maglovito (anticiklonsko vreme). Temperatura par stepeni ispod 0. Veoma je nerealno sada prognozirati novogodišnju noć i veće šanse su da je promašena prognoza nego pogođena ali eto da vidiš kakav je trenutno trend. Ovo je na osnovu GFS modela.

Na mreži Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #2 poslato: 19. Decembar 2006. u 01:56 »
Ja se secam snega za Novogodisnju noc. To je bilo za Novu 2002 godinu, ako se secas snezni pokrivac je bio celog decembra 2001, onda je 29 i 30.12 otoplilo na preko 10 C (30.12.2001 T.max 12.0 C i 10 cm snega), ali je zahladjenje doslo u popodnevnim casovima 30.12 kada sam video kombinovan pljusak kise i snega, znaci to nikad ranije nisam video, jednostavno kombinacija pljuska kise i snega, koji je posle presao u cist sneg, secam se jedva sam se nekako to vece vratio iz Topole u BG, posto sam bio kod babe na par dana pred Novu Godinu.
Dalje 31.12 ceo dan padao je sneg. Bila je prava zimska idila, sto i dolikuje Novogodisnjoj noci, sneg je padao cele noci...

...ali ipak najradije se secam Nove 2001 godine, bilo je dosta toga sto ce tu noc ciniti nezaboravnom  8) ali u meteoroloskom smislu, to je bio neuobicajno topao decembar (kao uostalom i cela jesen 2000-te), pa je sa 15-tak C koliko je bilo poslednjih dana decembra 2000-te, 31.12 zahladnelo na 5 C ali nije bilo padavina. Noc je bila prijatna nije islo u minus, to mi je prvi put da Novu Godinu docekam na Trgu Republike, ali ono sto je najinteresantnije sledi, a to je period posle Nove Godine, 2.1 je bilo cumulonimbusa po Srbiji, ponegde i grmljavine, sto je uvod u extra toplo vreme koje je kulminiralo na Bozic 2001 kada je bilo 20.7 C i mnogi su isli u majcama kratkih rukava.
Mozda sam malo otisao u OFF, ali bih bas voleo da se jednom pogodi da za Novu Godinu bude T.max 15-20 C, jednostavno da osetim kako izgleda kad u Novu Godinu udjes sa toplim vremenom, i po mogucstvu munjama i grmljavinom u Novogodisnjoj noci (prirodni vatromet :)) nadam se da niko nece pomisliti da sam poludeo  :oops:

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #3 poslato: 19. Decembar 2006. u 02:32 »
Ove godine sigurno neće biti preko 10C oko 31.12. Ono što se za sada predviđa za novogodišnju noć je: temperatura oko 0 i bez padavina. Potpuno suvo vreme će izgleda biti od 24.decembra do daljnjeg - anticiklon baš iznad nas.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #4 poslato: 22. Decembar 2006. u 14:56 »
Evo male promene. Trenutno za novogodišnju noć možemo očekivati temperaturu oko nule, suvo ali vetrovito. Igleda da postoje šanse za košavu.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #5 poslato: 23. Decembar 2006. u 20:47 »
Sad se već može dati neka pouzdanija prognoza za novogodišnju noć.
Anticiklon, hladno. Padavina neće biti sigurno:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Na mreži Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #6 poslato: 25. Decembar 2006. u 19:42 »
Sta kazu novi izlazi?

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #7 poslato: 25. Decembar 2006. u 19:45 »
I dalje bez padavina. Temperatura oko 0 stepeni

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #8 poslato: 25. Decembar 2006. u 19:56 »
Siguran anticiklon. Kod vas temperatura oko 0C, kod mene oko 5C (sve zavisi bude li vjetra)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #9 poslato: 25. Decembar 2006. u 21:06 »
Tokom novogodišnje noći suvo, ali već tokom ponedeljka...KIŠA

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #10 poslato: 25. Decembar 2006. u 21:16 »
Da, trenutno bi trebalo biti tako. Ali isto mislim da je još prerano za preciznije prognoze za početak iduće godine.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #11 poslato: 26. Decembar 2006. u 00:23 »
Citat: "Stradivari"
Tokom novogodišnje noći suvo, ali već tokom ponedeljka...KIŠA

Izgleda da će definitivno će biti suvo uz temperature oko 0C u većem delu Srbije. Ne znam odakle ta najava za kišu već 1. januara, pošto se po GFS modelima ni u bližoj okolini ne predviđaju padavine vredne pomena.


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #12 poslato: 26. Decembar 2006. u 14:13 »
Po GFS-u najvjerovatnije od 2. januara kiša u svim krajevima! Do tada stabilno i suvo!


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #13 poslato: 27. Decembar 2006. u 16:24 »
Za novogodišnju noć je i dalje slična prognoza. Znači suvo. Jedina promena je moguća oblačnost koja bi mogla da uslovi temperaturu iznad 0 stepeni u ponoć.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #14 poslato: 30. Decembar 2006. u 14:42 »
Evo moje konačne prognoze za novogodišnju noć.
U Novom Sadu i Beogradu će biti pretežno vedro. Temperatura oko 0 stepeni. U principu je ista prognoza kakvu smo najavljivali mnogo ranije.

Miloše, Jopa prognoze kod vas na primorju za novogodišnju noć?

Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #15 poslato: 30. Decembar 2006. u 14:48 »
U Novogodišnjoj noči širom Dalmacije pretežno oblačno.Uglavnom,kiše neče biti,no moguča je pred jutro prvog januara u sjevernoj i dijelu srednje Dalmacije!Tijekom noči ili jutra zapuhat če jugo koje če 1.januara jačati cijeli dan!Sa jugom i temperature u porastu,od 7 do 14 stupnjeva!
Ukratko oblačno uz mogučnost kiše.Zapuhat če jugo.Toplije!
Uvjeti za doček Nove godine na otvorenom biti če nepovoljni! :cry:
Eto to bi tako trebalo biti!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Vreme u Novogodisnjoj noci
« Odgovor #16 poslato: 30. Decembar 2006. u 16:18 »
Kod mene se za novogodišnju noć očekuje slično vrijeme kao kod Jope. Dakle, oblačno i suvo. temperatura oko 10C (možda i koji stepen niže). Tokom noći neće biti vjetra, dok se 1.januara očekuje jugo i padavine poslijepodne.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm