Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2011 - I dekada  (Pročitano 80282 puta)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #40 poslato: 02. Februar 2011. u 03:27 »
prema mom termometru u Ivanjici -18 nznm da li je greshka neka ili shta ali pishe da je u pozegi samo -10 dok je u sjenici - 20 a u 21h su imali istu temperaturu od -14 c  :neznam:

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #41 poslato: 02. Februar 2011. u 05:58 »
Vec pola sata i vishe pada sneg krupniji malo ledeno je ledeno prema mom termometru -20

Van mreže Sneško_Belić

  • **
  • Poruke: 816
  • Starost: 55
  • Lokacija: Čačak
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #42 poslato: 02. Februar 2011. u 07:30 »
Komšija, kod tebe baš hladno i snežno!  :o

U Čačku....

Trenutna temperatura:    -7.8 °C
Vreme:    Magla
Osećaj:    -7.8 °C
Vetar:    1.6 km/h
Vlažnost:    91 %
Pritisak:    1027 mBar
Volim i sneg, ali ipak više volim mooooreeeee :D

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #43 poslato: 02. Februar 2011. u 07:39 »
Ako se ne varam evo najniže temperature ove zime, naravno u Sjenici -22.7°C
evo i ostalih minimalnih temperatura

SJENICA -22.7
NEGOTIN  -16.1
ZAJECAR -15.8
POZEGA  -14.5
ZLATIBOR  -11.9
DIMITROVGRAD -11.0
KURSUMLIJA -10.8
B.KARLOVAC -10.2
VRANJE -10.2
KNJAZEVAC -10.1
LYVR VRSAC -9.5
VRSAC -9.3
ZRENJANIN -9.4
V.GRADISTE -9.1
KIKINDA -8.9
KOPAONIK  -8.8
NOVI SAD -8.6
INDJIJA -8.4
S.MITROVICA -8.3
KRALJEVO -8.3
SURCIN  -8.2
BG KAERABURMA -8.2
BEOGRAD -8.1
S.PALANKA -8.1
LESKOVAC -8.0
NIS -7.9
PARACIN -7.9
KRUSEVAC -7.8
CUPRIJA -7.8
KRAGUJEVAC -7.7
VALJEVO -7.5
CRNI VRH  -7.4
SOMBOR -6.9
LOZNICA -6.9
PALIC  -6.5
SUBOTICA -6.3
BABIN ZUB -3.4

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #44 poslato: 02. Februar 2011. u 08:53 »
Skopje vrlo hladno jutro Tmin -14.7 stepeni sada je -10 stepeni i suncano so sumaglica pravo zimsko ujutro ali i mnogu hladno.

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #45 poslato: 02. Februar 2011. u 09:56 »
Drugari odakle sad ovo cudo vec 2h sad sneg umerenog inteniziteta pada u Vrscu sve je pobelio i mogu reci 2-3cm novog snega,sto me cudi jer ga ni u bilo kojoj prognozi niko nije  bio najavio :D :D :D
Vršac , Srbija
 
Trenutne vrednosti - 02/02/11

-9°C

Z | 5 km/h
Sneg
Subjektivni osećaj:
-9°C
Izlazak sunca:
06:54
Zalazak sunca:
16:43
Tačka rose:
-10°C
Vidljivost:
1.0 km
Vlažnost:
91%
Pritisak:
1030.1 mb (rising)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #46 poslato: 02. Februar 2011. u 10:10 »
Beograd T= -8 C tmurno...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #47 poslato: 02. Februar 2011. u 10:24 »
Nije skoro bila ovako jaka inverzija na celoj territoriji Srbije, a tome je glavni "krivac" anticiklon iznad našeg područja. Ne sećam se kad je u Knjaževcu bila prisutna inverzija pri vedrom vremenu. Obično ide uz nisku oblačnost pri košavskoj situaciji, a kako prošle zime praktično nismo ni imali ovakvu situaciju nije ni čudo što se ne sećam. Elem, ovde sunčano uz umeren a na momente i pojačan vetar W pravaca
Takt=-6.1°C
prisustvo umerenog vetra kod mene ovih dana mi je posebna enigma. Ako neko od studenata (sa bogatim iskustvom na terenu) može da mi odgonetne ovo, bio bi zahvalan. :) Još nešto, tog vetra u Zaječaru nema pa su noći hladnije za više od 5°C, ali zato u toku dana ovde temperatura bude niža baš zbog vetra. U Zaječaru je već -2°C iako je jutros bilo -15°C

na Babinom Zubu  Takt=2.7°C
počeo sneg da se topi u kišomeru
nije mi jasno šta se dešava sa anemometrom koji već skoro 12h pokazuje isti pravac, prosto mi je neverovatno da uopšte nema vetra

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #48 poslato: 02. Februar 2011. u 10:50 »
Drugari odakle sad ovo cudo vec 2h sad sneg umerenog inteniziteta pada u Vrscu sve je pobelio i mogu reci 2-3cm novog snega,sto me cudi jer ga ni u bilo kojoj prognozi niko nije  bio najavio :D :D :D
Vršac , Srbija
 
Trenutne vrednosti - 02/02/11

-9°C

Z | 5 km/h
Sneg
Subjektivni osećaj:
-9°C
Izlazak sunca:
06:54
Zalazak sunca:
16:43
Tačka rose:
-10°C
Vidljivost:
1.0 km
Vlažnost:
91%
Pritisak:
1030.1 mb (rising)

Samo je iz stratusa moguce, ili jel imas mozda neku fabriku u samoj blizini?

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #49 poslato: 02. Februar 2011. u 11:22 »
Tokom noci je provejavao slab sneg.
Trenutno tmurno, hladno -7C, i jos uvek provejava sneg.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #50 poslato: 02. Februar 2011. u 11:32 »
Ne sećam se kad je u Knjaževcu bila prisutna inverzija pri vedrom vremenu. Obično ide uz nisku oblačnost pri košavskoj situaciji, a kako prošle zime praktično nismo ni imali ovakvu situaciju nije ni čudo što se ne sećam. Elem, ovde sunčano uz umeren a na momente i pojačan vetar W pravaca
Takt=-6.1°C
prisustvo umerenog vetra kod mene ovih dana mi je posebna enigma. Ako neko od studenata (sa bogatim iskustvom na terenu) može da mi odgonetne ovo, bio bi zahvalan. :) Još nešto, tog vetra u Zaječaru nema pa su noći hladnije za više od 5°C, ali zato u toku dana ovde temperatura bude niža baš zbog vetra. U Zaječaru je već -2°C iako je jutros bilo -15°C

Ovako, kolega. Zaista je anticiklon iznad našeg područja. Međutim, preovlađujući vetar u nižim (ali ne i najnižim) slojevima atmosfere jeste W-NW-N. On struji tik iznad Stratusa, ali 'zapinje' o planine koje odvajaju Timočku krajinu od centralne Srbije, pa posredno i čitavog Panonskog basena nad kojim se formirao ovaj Stratus i (ipak blago pridignuta) inverzija. Kao takav, on ipak daje kakav-takav fen u Timočkoj krajini, ne dozvoljavajući da se formira Stratus, iako verovatno ima pridružene inverzije, ali ne u tako drastičnom obliku kao u centralnoj Srbiji. Pogledaj vetar kod tebe - uglavnom SW (to beše tvoj fen?). To što Zaječar ne daje vetar, već tiho, stvar je trenutka osmatranja na analognim instrumentima koji su se možda i smrzli. Prema njihovoj AMS, vetra ima, i to iz azimuta 220-245 (dakle, SW), brzine oko 1 m/s (tek razbijena inverzija, a niska brzina vetra je nedovoljna da pokrene mehaničke instrumente - poznat i neizbežni problem svuda u svetu mehaničkih instrumenata). Temperatura je podivljala, i od stravičnih -15 je porasla na -2. Dakle, ima fena i u Zaječaru. Čak se i Negotin 'budi', počinje njihov WNW sa oko 2 m/s, a temperatura raste sa -16 na oko -5.

nije mi jasno šta se dešava sa anemometrom koji već skoro 12h pokazuje isti pravac, prosto mi je neverovatno da uopšte nema vetra

Verovatno su debele naslage inja učinile svoje, pa je ceo anemometar smrznut. Ne samo da je vetar (neprirodno) konstantnog pravca, već mu je i brzina nula. Nema leka, već da čeka 'proleće'. Žao mi je, zimoljupci, ali to je 'ceh' ljubavi prema zimi. Volite zimu, ali instrumenti mogu da se smrznu i tako zakažu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #51 poslato: 02. Februar 2011. u 11:41 »
Slab sneg koji je provejavao jutros ostavio je za sobom tanak snezni pokrivac koji je odmah dao mnogo lepsi izgled svemu i na kratko sam zaboravioo ovu suvomrazicu.
Starog snega jos ima ali iskreno jedva cekam da nestane pa makar ga vise ne video ove zime.


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #52 poslato: 02. Februar 2011. u 11:48 »
očekivao sam te kolega :)
OK jasno mi je odakle vetra van ove teritorije koja je pod startusom, međutim mislim da je u Zaječaru skok temperature pre došao zagrevanjem vazduha od sunca nego feniranjem vetra. U Knjaževcu ima puno više vetra tako da ne može tako lako da se zagreje vazduh i pored toga što sunce sija punom parom. I još jedan detalj na koji sumnjam u vezi vetra u Knjaževcu. Knjaževac je na samoj granici teritorije koja je pod startusom (dolina Nišave, Južne Morave, čak mislim da niske oblačnosti ima do Svrljiga i Soko Banje) i teritorije koja je bez oblačnosti (Timočka krajina). Verovatno je ta granična teritorija sa izraženijm vetrom zbog razlike između te dve vazdušne mase.

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #53 poslato: 02. Februar 2011. u 11:52 »
Samo je iz stratusa moguce, ili jel imas mozda neku fabriku u samoj blizini?
Boce druze on i sada i dalje pada i to jako,ali na B92 sad gledam javili pnegde slab sneg,ali ovo siba bas dobro vec sam jednom bio da cistim,ima heehe Hemofarm ovde i jos par stvari hehe :D

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #54 poslato: 02. Februar 2011. u 11:57 »
Oblacno i hladno -7.4C, bice ovo dan sa najnizom Tmax ove zime..

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #55 poslato: 02. Februar 2011. u 12:15 »
Evo par slika trenutnog stanja i sneg koji pada u Pavlisu 3 km od Vrsca,naravno pada i u  Vrscu :D mogu reci  od pola 8h jutros :D  :D

Van mreže Marko_bg

  • **
  • Poruke: 1.065
  • Starost: 39
  • Lokacija: јужни Београд, Церак - Жарково
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #56 poslato: 02. Februar 2011. u 12:30 »
Чукарички рукавац на Сави је већим делом под ледом, мада ми се чини да је у питању танак слој леда. Међутим како је јутрос падао слаб снег, по том танком слоју леда ухватио се мали покривач тако да су залеђени део рукавца и она марина потпуно бели и стварно је прелеп призор, делује као да су оковани дебелим слојем снега и леда. Колико сам успео да видим и Топчидерка је почела да се леди  :D

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #57 poslato: 02. Februar 2011. u 12:31 »
Od jutros pada slab sneg sa prelepim pahuljama. :) T -7°C.

Van mreže 10C-25C

  • *
  • Poruke: 285
  • Lokacija: niš 6km zapadno od centra
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #58 poslato: 02. Februar 2011. u 12:37 »
Osecam promenu vremena :jupi:
-3C...32C

Van mreže bt-snow

  • *
  • Poruke: 67
Odg: Februar 2011 - I dekada
« Odgovor #59 poslato: 02. Februar 2011. u 12:39 »
bitola min -7,5 sada +1.5 sneg se polako topi 10sm