Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: April 2012 - I dekada  (Pročitano 68079 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #260 poslato: 10. April 2012. u 15:22 »
^^ ^^ Kako se ne primećuje Ljubiša....mojih  6 stabala  šljive su totalno uništeni....gde su juče bili beli cvetovi,sada su tamno žuti,skoro braon,stropčani......



I svo drugo voće koje je cvetalo je dobilo ''žutilo'',posebno rane sorte trešnje,breskve,kajsije (i one su gotove).

Inače sunčan dan,ali uz slab do umeren istočni vetar.

+13°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #261 poslato: 10. April 2012. u 16:35 »
Ovde sunčano t 12,5c,min 0,2c.
Cvetanje je ovde skoro gotovo,skoro sve je olistalo..
Do sada je palo 30mm kiše.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #262 poslato: 10. April 2012. u 17:29 »
Jel se primećuje nešto na cvetovima?

Višnja - cvetovi izrazito braon boje -> šteta 90%-100%


Šljiva - cvetovi uvenuli -> šteta 90%-100%


Jabuka - procvetali cvetovi dobili braon boju -> šteta 10-20%

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #263 poslato: 10. April 2012. u 17:52 »
^^ ^^ Kako se ne primećuje Ljubiša....mojih  6 stabala  šljive su totalno uništeni....gde su juče bili beli cvetovi,sada su tamno žuti,skoro braon,stropčani......
Kod mene toga nema ... ustvari, ako ima, onda je to jako malo pošto nisam primetio! Mislio sam da ima i nekih drugih naknadnih simptoma. Kod mene je najviše stradao rasad u malom plasteniku.
Višnja - cvetovi izrazito braon boje -> šteta 90%-100%

Jaooo Dejo pa ovo je strašno!

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #264 poslato: 10. April 2012. u 17:59 »
Ni ja nikad nisam video da istog dana pobraone cvetovi, znam kao što su drugi rekli da se vidi tek posle cvetanja (uglavnom otpadne većina cvetova)... Ovo je grozno.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #265 poslato: 10. April 2012. u 18:49 »
Au ljudi pa vi ste ga bas na j.... Kod mene nema nikakvih ostecenja. Danas suncan dan sa tmax 16.9C

Van mreže Lazo

  • **
  • Poruke: 737
  • Lokacija: Sombor
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #266 poslato: 10. April 2012. u 19:39 »
Jutros nisma gledao temperaturu, a primetio sam da se samo malo na pojedinim mestima beli trava od mraza, tako da nisam verovao da je bilo -5 kada mi je rekao jedan covek. Malopre kada sam dosao kuci pogledao sam synop i video da je bilo -5.6. Stvarno neverovatno, nisam obratio paznju na cvet od visanja ali vidim da opadaju latice.Bolje da je i kod nas padao snega a temperatura ostala u plusu. Celi dan je vedro ali je bilo nezgodnog vetra koji je bas dobro osvesavao. Trenutno vedro, 9.4°C.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #267 poslato: 10. April 2012. u 19:40 »
Kod mene se retko desi da April prodje bez jednog,dva mraza,tako da se i priroda navikla pa josh mnogo toga nije procvetalo srecom. . .  Ali kajsije jesu,tj jedna tamo u shljivaku kod kuce u onoj dolinici komshinica ima kajsiju,nisam ishao da proverim ima li shtete verovatno da ima. . .

Medjutim kajsija nije prepoznatljiva vocka ovog kraja, glavane su maline pa jabuke i shljive tako da vecih oshtecenja nije bilo,ja mislim. . .

Dejo, stvarno strashno,na severu zemlje je jutros od nizih predela bilo najhladnije pa je i najveca shteta. . .

Van mreže Lazo

  • **
  • Poruke: 737
  • Lokacija: Sombor
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #268 poslato: 10. April 2012. u 19:44 »
 ^^  ^^
Da, kod tebe je priroda spremna na ovo, a i ljudi znaju sta da sade, odnosno sta uspeva na tvom podrucju. Kod mene je standardno da stradaju kajsije, obicno svakih 3-4 godine bude dobar rod jer retko ne bude mraza.

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #269 poslato: 10. April 2012. u 20:14 »
Ima i kod mene isto zutih i braon cvetova na sljivama i visnjama ali nisam detaljnije gledao pa ne znam da li je samo po neki cvet ili veci deo. Kajsije su obrane odavno jos u februaru, a jabuke i kruske ako sam dobro primetio nisu jos u punom cvetanju pa ce valjda preziveti...

Vedro i prohladno napolju, davno nije bilo ovako mirno bez vetra...


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #270 poslato: 10. April 2012. u 21:02 »
Ne znam koliko je stepeni napolju al sam se smrzao posle deset minuta stajanja. Jutros je bilo dobrog mraza posle duze vremena.

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #271 poslato: 10. April 2012. u 21:15 »
Tmin= -3C
Tmax= +14 C

Evo jedna slicica. :D

19:15h

„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb


Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #272 poslato: 10. April 2012. u 22:10 »
Lepo Stefoo :)

Ja ću samo reći da je večeras - prijatno veče.

Razlika za 24h : 8.7°C

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: April 2012 - I dekada
« Odgovor #273 poslato: 10. April 2012. u 22:24 »
Moram i ja da kazem fenomenalna slika Stefaoo  :D

Inache i sutra ujutru je ponegde moguc mraz. . .  Sjenica je sigurna i vishe planine.  . .  mozda bude i kod mene

Veche u Srbiji za doba godine ipak prohladno,,trenutno,jedina mesta sa dvocifrenom temperaturom su redom:

                                                                                                                     Kragujevac:   + 12 C
                                                                                                                     Beograd:       +11 C
                                                                                                                     Kraljevo:        +10 C