Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Decembar 2014  (Pročitano 115137 puta)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #40 poslato: 29. Novembar 2014. u 21:53 »
Zaista nema mnogo potrebe komentarisati jedan izlaz 9 dana unapred mislim da je to toliko puta ponovljeno da administratore vise i mrzi pa ni ne gledaju te postove... Bilo bi lepo da novi clanovi bar ponekad malo procitaju teme u sekciji o samoj meteorologiji gde postoje izmedju ostalog objasnjenja o modelima i kako oni funkcionisu pa da mogu sami da ukapiraju da post kao sto je radanov nema jednostavno nikakvu svrhu.
^ Samo da dodam, u Beogradu je moguca i ledena kisa kao i u celom kosavskom podruciju...
Ne vidim u čemu je problem ako bismo komentarisali izlaz koji je više od 7 dana unapred? Kapiram da sama pouzdanost prognoze znatno opada što je period od postavljanja iste dalji , ali takve prognoze se mogu postavljati radi arhive ili neke zanimljivosti. Čim postoji odgovarajuća tema za to , a to je podforum "dugoročne prognoze" znači da je to sasvim ok. ;)

Van mreže Nikola994

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 29
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #41 poslato: 29. Novembar 2014. u 22:15 »
Slazem se sa Mikijem,ovo je tema Decembar 2014,kao sto svi znamo i taj priliv za 10 ak dana spada u decembar 2014,tako da su dalji komentari suvisni,mislim zasto se tema zove tako uopste ???  :)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #42 poslato: 29. Novembar 2014. u 22:29 »
Slazem se sa Mikijem,ovo je tema Decembar 2014,kao sto svi znamo i taj priliv za 10 ak dana spada u decembar 2014,tako da su dalji komentari suvisni,mislim zasto se tema zove tako uopste ???  :)

Kao jedan od moderatora ove teme napomionjem da je ova tema namenjena prognozama ne dužim od sedam dana. Mislim da nema svrhe komentarisati izlaze modela koji dopiru do 300 i nekog sata. Stavite se u poziciju nekog ko dođe na forum samo da pročita kakvo ga vreme očekuje u narednih nekoliko dana, a on ovde vidi prognoze za naredne dve nedelje koje nimalo nisu precizne, plus sto se komentariše svaki izlaz modela. To malo stvara zbrku. Zbog toga je uvedena druga tema gde možete raspravljati ne kakovo će vreme biti u decembru nego tokom cele zime.

Nadam se da sam bio jasan i da će se stanje u prognozama popraviti, da ne bi mi morali da brišemo i premeštamo postove u odgovarajuće teme. Pozdrav svima.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #43 poslato: 29. Novembar 2014. u 23:14 »
Od ove kosave nikako da se otarasimo ove jeseni. :oboze: Tacno je da ce vec od utorka malo oslabiti, ali potpunog prestanka nece biti. Drustvo ce nam praviti najverovatnije sve do iduce subote.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #44 poslato: 29. Novembar 2014. u 23:32 »
^^ Košava je jedina "izvjesnost" ove jeseni/zime.  :nelupaj:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #45 poslato: 29. Novembar 2014. u 23:37 »
^^ ^^ Bas tako Sale...

Inace,ne gledah detaljno jesu li moguce neke druge padavine izmedju ponedeljka i utorka sem kise ili ledene kise.Koliko vidim sa mob-a za ovde,snezna granica je na ~2050-2100m,na 850Hpa  je svakako 3-4 u plusu,dok je na 925Hpa po boljerezolucijskim kartama NMM-a lagana negativa cak..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #46 poslato: 30. Novembar 2014. u 13:59 »
Uf,valjda se nece ostvariti ovaj jaci talas padavina koji daje NMM u noci izmedju ponedeljka i utorka,jer bi to bile padavine na temperaturi u minusu..

Za 3h 12mm.



WRF-NMM,karta  vrsta padavine:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #47 poslato: 30. Novembar 2014. u 15:54 »
Rumunija dobar deo u plavom, tamo ce sigurno padati sneg. :)

Kimi i ja se nadam da nece, ako bude bilo padavina to ce sigurno biti ledena kisa ili ledena zrnca u kosavskom podrucju, a to znaci  :crutch:







Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #48 poslato: 30. Novembar 2014. u 17:09 »
^^ ^^ Ja se nadam sto vise da ce biti ledena zrnca,manje su "stetna" a moze i da obeli. ???

Da sve padne u obliku ledene kise bice stvarno haos,posebno za drvece,kojeg je dole u mojim krajevima ionako  masu "pokosilo" ono letosnje nevreme.

Ja cu  doduse biti u Bg,ali i ovde ledena kisa moze doneti samo haos sa padovima i prelomima..

Videcemo,sve ce zavisiti od "debljine" inverzijе,ne verujem da ce kolega Milosh propustiti priliku da je okaci (sondazu) sutra :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #49 poslato: 30. Novembar 2014. u 18:37 »
Sondaza kao i svake godine obavezna :)

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #50 poslato: 30. Novembar 2014. u 20:56 »
Sutra nas ocekuje jak i olujni vetar uz kisu koja u nekim delovima moze biti ledena kisa , a u istocnim delovima Srbije susnezica i sneg .

off : Nadam se potajno da cu videti prve pahulje iako znam da su sanse minimalne .

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #51 poslato: 30. Novembar 2014. u 21:09 »
 ^^ Pa moguća je susnežica možda negde u utorak rano ujutru... videćemo. Ja se iskreno nadam da to neće sve biti obična ledena kiša i da će zalepršati koja pahulja al opet sve dok je po visini toplije nego u prizemnom sloju ništa od toga.  :)



Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #52 poslato: 30. Novembar 2014. u 21:46 »
Mozda je malo blesavo od mene sto sam napisao pescana oluja,koliko su ovi modeli tacni i hoceli to uopste prekosutra biti malo peska u kisi,susnezici ili snegu :D :D

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #53 poslato: 01. Decembar 2014. u 08:47 »
 ^^ Bilo je žute kiše. Jutros na kolima haos.

Što se tiče prognoze za naredne dane, ona je već više puta izrečena. Narednih dana jaka košava, uz povremene padavine u obliku kiše. Ponegde ledena kiša, a na planinama sneg.
Smirivanje košave tek krajem nedelje.


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #54 poslato: 01. Decembar 2014. u 14:38 »
Danas teško da će biti nekih padavina u Srbiji. Tek u toku večeri i noći sa zapada stižu padavine i u košavskom području biće uslova za pojavu ledene kiše. Sutra u većem delu Srbije kiša i ledena kiša. Što se tiče Timočke krajine veliko je pitanje da li će biti snega. Severna polovina Timočke krajine ima veće šanse za sneg. Ovde u Knjaževcu su veće šanse za ledenu kišu i eventualno ledena zrnca. Za pojavu snega najveće šanse su sutra uveče. U svakom slučaju biće vrlo neprijatno ako bude intenzivnije kiše sa temperaturom ispod nule. Nadam se da će usled pojačanog vetra biti manje padavina u obliku ledene kiše.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #55 poslato: 01. Decembar 2014. u 18:53 »
Toplo vreme će biti samo na jugu Srbije i ponegde na jugozapadu narednih 7 dana gde će biti preko 10 stepeni , u ostalim predelima temperature u granicama proseka! Na jugoistoku koji stepen iznad proseka!

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #56 poslato: 02. Decembar 2014. u 09:08 »
Oko 7. decembra je sledeća kritična tačka prognoze kada imamo priliv hladnijeg vazduha po visini.  Velika je šansa da bude i padavina. Uskoro će situacija biti jasnija.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #57 poslato: 05. Decembar 2014. u 21:25 »
EC и даље држи могућност за суснежицу и снег у нижим пределима централне и јужне Србије, негде у ноћ 8. на 9. и 9. током дана, па и 10. у првом делу дана. Падавине би биле слабе у тим терминима, па и ако и буде пахуља, снежни покривач или нешто слично се не очекује. И GFS даје неке падавине, али то је све врло слабо.

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #58 poslato: 06. Decembar 2014. u 00:36 »
 Sto se tice ovog talasa zahladjena 8,9,10 nema jel snezna granica se jedva spustila 1000 m nadmorske visine tako da cak i u planinskim predilama nece biti znacajnijeg sneznog pokrivaca mislim da do 10 decembra bice nesto hladnije sa kisom al ne nesto preterano u nizinama temparatura oko 8 u plusu nista vise srece drugi put za nas zimoljubce :histerija:
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #59 poslato: 06. Decembar 2014. u 09:24 »
Ne znam ... meni je sve to nekako slabo i bledo. Nema tu "junačkog" zahlađenja na vidiku.
Ukoliko bi i dobili sneg u nekom skorijem periodu, velika verovatnoća da ga onda ne bi bilo za novu godinu. Znamo kako to kod nas ide ... smenjivanja hladnijih i toplijih perioda tokom zime.
Izvinjavam se za off. :redface: