Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2015.  (Pročitano 55018 puta)

Van mreže bojan_ferrari

  • *
  • Poruke: 53
  • Starost: 35
  • Lokacija: Pančevo
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #100 poslato: 23. Jul 2015. u 22:11 »
Da li je model gfs na portalu naslovi?Šta reći? :P



 :pop: Ima li ima kraja ovome paklu ljudi moji.Ovo ne valja nikako...Sve će živo da izgori...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #101 poslato: 23. Jul 2015. u 22:26 »
bojan_ferari evo ti gfs meteogram za Pancevo... :) Nisam siguran ali mislim da to nije gfs model ili bar nije ovaj poslednji izlaz...Mislim da je to slika za Beograd ali ipak mislim da nije gfs model... Sve zivo ce da izgori ako vec nije izgorelo jedino da se desi neko veliko iznenadjenje i padne veoma dobra kisa u nedelju...


Van mreže bojan_ferrari

  • *
  • Poruke: 53
  • Starost: 35
  • Lokacija: Pančevo
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #102 poslato: 23. Jul 2015. u 22:55 »
Hvala Bart druže,znam za meteogram.Morao sam da postavim ove temperature,daj bože da se ovo ne ostvari.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #103 poslato: 23. Jul 2015. u 23:25 »
Ja sam se pre nedelju dana bas ovog plasio da ovaj front bude slab i da posle toga dodje jos jaca vrucina, da nekako povuce jos topliji vazduh iz Afrke, jos je to daleko, kao sto ti kazes daj Boze da se ne ostvari....

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #104 poslato: 24. Jul 2015. u 00:54 »
Неће ово изаћи на добро уопште:


Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #105 poslato: 24. Jul 2015. u 01:19 »
Nedelja će očilgledno biti jedini dan kada ćemo moći na kratko da predahnemo od vrućina, jer sledeća sedmica deluje još paklenija.  :-X
Temperatura na 850Hpa u petak:



Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #106 poslato: 24. Jul 2015. u 07:53 »
Nema znacajnije promene po gfs-u spustio je temperature za 1 ili 2 stepena ali to je sve nista, padavine koje daje su maltene nebitne, nadam se da su konvektivne i da tu naleti neki dobar pljusak...

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 825
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #107 poslato: 24. Jul 2015. u 09:44 »
pa nista.... ostaje nam da prezivimo jos mesec ipo dana, posle toga ce morati da zahladi..... :sun :sun :sun :sun :sun :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #108 poslato: 24. Jul 2015. u 10:50 »
Lagano su spustili srednjaci EC-a i GFS-a.Pustite mi taj glavni GFS-a,po bilioniti put vam kažem da preteruje.

Nekako mi deluje da ćemo biti pošteđeni glavnog pakla,izuzev krajnjeg juga zemlje.

Do severozapadnih delova Balkana će svakako stići "normalnije" temperature,ensi za Zagreb:



Međutim,ako gledamo sinoptičku situaciju,ona generalno nije loša.Ne postoji bitnije polje visokog pritiska iznad nas,čak smo i na "dohvat" ruke zapadnim i jugozapadnim strujanjima,a opet je sve to nekako suvo.  :-\

Npr:




NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #109 poslato: 24. Jul 2015. u 12:35 »
Ocigledno da ce prijatnije temperature biti na severu nase zemlje.... Ako se ovo ispuni za Beograd to je vec prihvatljivo i normalno dok u juznijim delovima pakao se nastavlja





Otkad stavise sliku onog direktora na rhmz mi ne videsmo normalno vreme....  :oboze:

Edit: Novi Gfs-ov izlaz je malo bolji, ponedeljak i utorak malo sveziji oko 32,33 ja mislim posle toga pakao 3,4 dana a posle opet najavljuje pad temperature.
« Poslednja izmena: 24. Jul 2015. u 13:10 Bart »

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #110 poslato: 24. Jul 2015. u 22:51 »
Optimističan meteogram za Kraljevo :

Voleo bih baš da je u pravu,kiše je stvarno potrebno.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #111 poslato: 24. Jul 2015. u 22:52 »
Ovi modeli kao da se takmice ko ce jaci toplotni udar da da. EC veceras crta i do 40C oko Sv Ilije..Pa da li je moguce..? Agoniji nema kraja..


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #112 poslato: 24. Jul 2015. u 23:01 »
Optimističan meteogram za Kraljevo :
Voleo bih baš da je u pravu,kiše je stvarno potrebno.
Nije ni GFS los daje i on razvoje ali sa najvecom sansom na severu, zapadu i jugozapadu zemlje, a kasnije bi se ta nestabilnost u drugom delu noci prosirila i na centralne krajeve, najmanja sansa za kisu je na istoku zemlje. Valjda ce biti nesto, mana je sto front ovde prolazi tokom ranog jutra kada su uslovi za razvoje generalno najlosiji.

Inace GFS i EC su se veceras jos vise razisli za period nakon utorka. GFS ne odustraje od toplotnog udara sa temperaturom i do 40C na jugu i istoku zemlje, dok kod EC-a sve to mnogo blaze, nesto sveziji vazduh sa severa uspe da osvoji veci deo zemlje, iako nema kise uopste po njemu, temperature bi bile bar u nekoj normali oko 30C uz severozapadni vetar.


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #113 poslato: 24. Jul 2015. u 23:04 »
Prema rhmz-ovom wrf-u i Nis bi dobio neki litar sto nije lose i  sto je i logicno jer front dolazi u toku dana eh kad bi zakasnio jos malo pa dosao posle 14h cini mi se da bi tada imao vise energije i mozda bilo vise kise....Kod mene bi trebalo da bude posle 10h kisa u nedelju nadam se da zakasni malo...ivkeBgd daleko je to mnogo promenice ga mnogo puta do tada...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #114 poslato: 24. Jul 2015. u 23:13 »
Svaki front nas ove sezone i prelazi vala u neko najgore moguće vreme.Na svu muku što ih malo i ima još i baš nalaze sjajno vreme kad dolaze...

Parametri su generalno nikakvi,CAPE-a jedva da ima.A još u toku dana će biti od 37 stepeni,i to prženje apsolutno ničemu neće doprineti..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #115 poslato: 24. Jul 2015. u 23:21 »
 ^^ Bitno je da daje neke padavine pa nek bude samo i obicna kisa.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #116 poslato: 25. Jul 2015. u 00:36 »
Jao kakv izraz lica komsije kada me je pitao za vreme narednih dana. Ja kažem i dalje vrućine, samo u nedelju osveženje, a on će meni: ,,pa dobro, najgore smo prošli‚" na šta mu ja kažem najgore tek dolazi. :)

Ovaj poslednji izlaz GFS-a za narednu subotu podseća na 24.7.2007.  :oboze:

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #117 poslato: 25. Jul 2015. u 01:19 »
Saće Kimi da kaže da GFS preteruje. :D Tačniji je noviji GFS od zastarelog GEFS-a! GEFS se pridružio GFS-u, očekivano.  EC je nešto blaži do tog datuma, ali brzo će on da se pridruži GFS-u.
Inače, impresivni parametri nestabilnosti su blizu nas, visok CAPE i smicanje. Da li će se ta nestabilnost premestiti nad kopno pre nailaska sledećeg fronta, ostaje da pratimo.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #118 poslato: 25. Jul 2015. u 01:44 »
Nego šta nego preteruje,majmun neotesani.

Najnoviji GFS,tj. unapređeni je jednom rečju golo govno od modela.Eto toliko o tome.




NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2015.
« Odgovor #119 poslato: 25. Jul 2015. u 07:28 »
Ja mislim da svako najvise veruje onom modelu koji mu najvise odgovara pa tako i ja, uvek najvise verujem modelu sa najvecim padavinama.... Novi izlaz gfs ukinuo padavine za sutra za moj kraj, ima nekih padavina u sredu na 37,38 stepeni ali ja u to ne verujem, ostaje mi da verujem nasem wrf-u tj. na sajtu rhmz-a... :)