Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Decembar 2016  (Pročitano 37465 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #20 poslato: 12. Decembar 2016. u 21:42 »
Oba modela su prvo videli zahladjenje od 13.-14. pa bi svakim danom postajalo sve hladnije a onda je to pocelo da se ublazava.
EC je vrlo brzo to korigovao na neku temperaturu oko 3-4C a GFS je gurao svoju pricu malo duze ali i on sad vidi pozitivne temperature za period do pocetka sledece nedelje.

Nece se ova situacija tako lako narusiti...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #21 poslato: 13. Decembar 2016. u 21:29 »
Nas wrf vidi skoro 3cm za Nis prekosutra... Vamos  :grin:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #22 poslato: 13. Decembar 2016. u 22:11 »
Sutra uveče i u toku noći ka sredi očekujem naoblačenje sa slabim snegom u većem delu Srbije. Iako će to biti simbolične padavine, nadam se da će se obeleti Melenci, pa makar ne bio ni ceo cm  :laugh: U svakom slučaju očekujem lep zimski ambijent makar na kratko, pa možda se i dobije dojam da su nam praznici ispred nosa.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #23 poslato: 13. Decembar 2016. u 22:18 »
Bas tako, nesto sitno padavina bi trebalo da "prezivi" spustanje sa Karpata u Panonsku niziju u severnoj struji.

Zapadna polovina Srbije bi mogla imati problema sa malo izmesanim slojevima, pa je tamo moguca i ledena kisa/zrnca.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #24 poslato: 14. Decembar 2016. u 13:53 »
Nisam ni obraćao pažnju. Tek sada vidim večeras moguće snežne padavine u Vojvodini.  :O

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #25 poslato: 14. Decembar 2016. u 17:31 »
Cini mi se da je 12Z padavinski jos bolji ali problem bi mogle da budu temperature u prizemlju.
Ipak do ovoga termina ima jos nedelju dana pa sve treba uzimati sa rezervom.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #26 poslato: 14. Decembar 2016. u 20:51 »
wrf za sutra padavinski solidan za Niš, daje oko 4-5mm čistog snega pa na ohlađenu podlogu bi tu bilo oko 5cm ali će mnogo zavisiti od temperature tokom dana.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #27 poslato: 14. Decembar 2016. u 21:34 »
EC veceras preokrenuo pricu,pa se sad razilaze on i GFS za period od utorka.
Videcemo sta ce biti.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #28 poslato: 15. Decembar 2016. u 23:29 »
Slični su večerašnji EC i GFS biće tu još pomeranja ali pod pretpostavkom kad bi se ovaj scenario ostvario nisam siguran koliko i dali bi bilo uopšte padavina jer bi smo imali izrazito košavsku situaciju.

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #29 poslato: 16. Decembar 2016. u 11:15 »
Za vas na jugu Srbije mozda i bude uslova za neko formiranje sneznog pokrivaca. Ali za Bg i okolinu nista konkrentno ne vidim. Bice tu kosave koja pocinje u sredu a bice pojacana u cetvrtak i petak. Uz nju mozda i padne neki mix kise/snega ali daleko je to od nekih nadanja za pravim snegom. Cak se primecuje i blagi porast temperature u drugom delu nedelje.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #30 poslato: 16. Decembar 2016. u 12:43 »
Sve je to mlako i nikakvo, a posle toga je sve izglednije ozbiljnije otopljenje. Do kraja godine ne vidim ozbiljnu zimu ni u najavi.

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #31 poslato: 16. Decembar 2016. u 12:59 »
Baš tako Joe. Izgubili smo prvi zimski mesec ceo, a da Atlantik uopšte nije bio aktivan. Verovatno sledi period kada će se čudovište probuditi a to ume da potraje kako smo videli prethodnih zima. Tako da što se tiče prave snežne zime nemamo ni malo razloga za sad za optimizam, ipak pored svega mene optimizam ne napušta.


Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #32 poslato: 16. Decembar 2016. u 14:44 »
Ja to ne gledam na negativan način, koliko vidim oko 22og biće snega i u Vojvodini, par mm ali opet za neki pokrivač sasvim dovoljno. A i ne treba nam neki veći sneg kad će dan dva posle tog usledeti otopljenje..

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #33 poslato: 16. Decembar 2016. u 15:15 »
Po trenutnim izlazima ja vidim samo par mm kiše u Vojvodini. Ne znači da nećemo dobiti malo snega, ali sveukupno situacija je jako loša za snegoljupce.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #34 poslato: 16. Decembar 2016. u 18:29 »
GFS iz izlaza u izlaz ojačava gradijent pritiska iznad naših krajeva, tako da  košave neće faliti nikako. Situacija podseća na onu sa samog početka ove godine, ali je mnogo manje hladnoće, pogotovo  one u nižim slojevima nego tada. Ipak i sada deluje da bi, sem Timočke Krajine, i košavsko područje moglo da ima ledene dane uz vetar (posebno istočniji košavski krajevi).

Padavine se i dalje drže te linije do Kragujevca otprilike na severu, bar iz prve ture.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #35 poslato: 16. Decembar 2016. u 19:29 »
Ja sam prestao da verujem da se bilo sta moze dogoditi tokom ove zime.Jednostavno da bi pao sneg mora da se poklopi hiljadu i jedan faktor.Prosto nemamo srece.Da bi imali necemu da se nadamo to mora da se ukaze u 240-om satu,jos se sad budi Atlantik i ko zna koliko ce to da traje.Zao mi je sto necemo ni ove godine imati snezni Bozic i Novu godinu.
Svaka cast onima koji su optimisti,ali ja to vise nisam...

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Decembar 2016
« Odgovor #36 poslato: 16. Decembar 2016. u 19:40 »
Нема разлога за кукњавом и тим факторима среће,сад погледах енсе GFS по већини њих остајемо без утицаја Атлантика уз источна струјања која ће и даље обезбеђивати хладније време,доста претурбација даје и AC над Скандинавијом...

Шта нацрта ЕC  :-\

Послато са LG-D620 уз помоћ Тапатока


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #37 poslato: 16. Decembar 2016. u 19:48 »
Ja sam prestao da verujem da se bilo sta moze dogoditi tokom ove zime.Jednostavno da bi pao sneg mora da se poklopi hiljadu i jedan faktor.Prosto nemamo srece.Da bi imali necemu da se nadamo to mora da se ukaze u 240-om satu,jos se sad budi Atlantik i ko zna koliko ce to da traje.Zao mi je sto necemo ni ove godine imati snezni Bozic i Novu godinu.
Svaka cast onima koji su optimisti,ali ja to vise nisam...
Pa do Bozica ima jos jako puno, prerano je govoriti o tome a i to spada u drugu temu.
Prvo da ispratimo Novu godinu.

Za sad sve po planu, kako smo i najavljivali.  :)

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #38 poslato: 16. Decembar 2016. u 20:29 »
EC baš očajan. Vidi lep plus. Ne znam šta da kažem više..čekamo večerašnji GFS, možda on udari neku kontru. :)

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #39 poslato: 16. Decembar 2016. u 20:45 »
Sta je tu ocajno zemljak?Pa jel ne vidis da bi palo 10-15 cm snega u Vojvodini 23-eg i posle u ledenim danima.Ovo bi bio san,prava zimska idila.
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!