Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Novembar 2017  (Pročitano 64322 puta)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #100 poslato: 23. Novembar 2017. u 21:26 »
O ovome prica Kimi, lepse je na kartama :D






(Smederevska Palanka)

Gurava rabota kanda od toga ovde severnije :( ovde samo kisurina.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #101 poslato: 23. Novembar 2017. u 21:35 »
 ^^ Taka rabota i u ovaj moj Nis... Ovaj ciklon nesto ko sansa Zvezde u 93. minutu nadoknade...  :grin:

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 597
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #102 poslato: 23. Novembar 2017. u 23:41 »
Ok,hvala ti Kimi na odgovoru.  :D Ali,ja se ipak nadam suprotnom scenariju od tvog odgovora,kao i vecina ovde.   :laught:

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #103 poslato: 24. Novembar 2017. u 02:21 »
O ovome prica Kimi, lepse je na kartama :D






Da kod vas na jugu sneg ali u Beogradu za to vreme u ponedeljak +5 stepeni , nadam se da ce Beograd dobiti prvi sneg u decembru  :tu:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #104 poslato: 24. Novembar 2017. u 08:35 »
GFS je nešto bogatiji sa padavinama generalno u odnosu na EC, ali kaska sa zahlađenjem. Na primer, u 1h iza ponoći u ponedeljak je do središnjeg dela zemlje po GFS-u izoterma od tek -1°C na 850mb, dok je po EC-u -4°C.

Zato GFS i ne daje susnežicu/sneg ponegde i u nizijama već u drugom delu noći ponedeljka/ili u ponedeljak ujutru kao EC, već tamo u ponedeljak uveče. Te padavine su po njemu izraženije u odnosu na EC.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #105 poslato: 24. Novembar 2017. u 08:41 »
Trend sa zimskim scenarijom se nastavlja.
GFS prihvatio ono što su drugi modeli ranije davali.
Južnije od Kragujevca je prilično izvestan snežni pokrivač.
Videćemo koliko ga može biti!?




Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #106 poslato: 24. Novembar 2017. u 10:03 »
E ovo po gfs-u ja zovem bas lep kraj novembra posle ovako toplih dana sneg... Ali naravno uvek je u pravu onaj model koji daje ono sto manje nam se svidja...  :) Ec dobar za pocetak decembra, bas zanimljivo izgleda  :tu:


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #107 poslato: 24. Novembar 2017. u 11:10 »
Snezni pokrivac po GFS-u:



Bice ovo sjajan uvod u zvanican pocetak klimatoloske zime, samo neka se tako nastavi.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #108 poslato: 24. Novembar 2017. u 11:33 »
Milsim da u nižim predelima ne treba očekivati veći snežni pokrivač.
Najlogičnija očekivana visina snežnog pokrivača za niže predele će biti do 5cm.
Izuzeci će biti mesta u jugoistočnoj Srbiji gde će neke lokacije imati i preko 10cm.
Zato će planine po svemu sudeći dobit lep snežni pokrivač 30-50cm


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #109 poslato: 24. Novembar 2017. u 11:55 »
GFS i dalje bagguje sa dotokom hladnoće u noći na ponedeljak. U tome je jasno usamljen i definitivno će morati da se koriguje.

Jedino je po njemu centar ciklona u nedelju u drugom delu dana ispred obala Italije, dok ga svi ostali modeli daju kod Pelješca i Mljeta.

Zato i proističe ono ostalo što sam spominjao, da on sneg daje tek u ponedeljak uveče, dok po EC-u može da presneži već drugom delu noći na ponedeljak/ponedeljak ujutru, dok za kasniji termin (ponedeljak drugi deo dana) logično ima manje padavina u odnosu na GFS.

Što se tiče snežnog pokrivača za nizije slažem se sa Boce-om, pahulja će biti a snežnog pokrivača zaista teško igde više od par cm.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #110 poslato: 24. Novembar 2017. u 12:14 »
Ja ni ne ocekujem neki veci pokrivac, vec da se simbolicno zabeli, tlo je jos uvek pretoplo za nesto konkretnije. Drago mi je da cemo bar videti pahulje, u nekim ranijim zimama smo na to cekali tek oko Nove godine.

Ovaj prodor ce takodje doneti i prvi ozbiljniji mraz u vecem delu zemlje po svemu sudeci kada se bude razvedrilo, a to ce najverovatnije biti u sredu.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #111 poslato: 24. Novembar 2017. u 16:57 »
Novi GFS jos vise padavina nudi, pogotvo za ovaj snezni talas padavina koji bi po njemu poceo u ponedeljak popodne, a prestao u utorak do sredine dana. Bilo bi tu dosta vlaznog snega s obzirom da se glavnina padavina crta kroz noc. Moram da priznam da mi je njegov scenario bolji, ali mu isto tako i ne verujem. Da vidimo kasnije sta ce ostali modeli reci.




Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 597
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #112 poslato: 24. Novembar 2017. u 17:10 »
Novi GFS jos vise padavina nudi, pogotvo za ovaj snezni talas padavina koji bi po njemu poceo u ponedeljak popodne, a prestao u utorak do sredine dana. Bilo bi tu dosta vlaznog snega s obzirom da se glavnina padavina crta kroz noc. Moram da priznam da mi je njegov scenario bolji, ali mu isto tako i ne verujem. Da vidimo kasnije sta ce ostali modeli reci.
Samo ako možeš napiši za koje predele se crta taj snezni talas u ponedeljak popodne.. hvala

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #113 poslato: 24. Novembar 2017. u 17:30 »
Posto sam u zurbi, samo sam na brzinu bacio pogled na karte pa nisam siguran. Cini mi se da GFS jos uvek kaska sa hladnocom, tj. da se drzi svog scenarija, a da je za kasnije sate losiji(severnije ostaje hladnoca) od prethodnih izlaza.

Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #114 poslato: 24. Novembar 2017. u 18:48 »
Ne izgleda lose gfs za juzni banat i okolinu beograda trebalo bi i mi da vidimo pahulje ponedeljak na utorak noc.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #115 poslato: 24. Novembar 2017. u 19:51 »
EC se skroz priklonio GFS-u. Takodje uvodi dodatne znacajnije padavine u ponedeljak popodne, u noci ka utorku i u utorak. Sad su se slozili oko kolicnine, krajevi juzno i istocno od Kragujevca ce dobiti najvise preko 30mm vodenog taloga od predstojeceg ciklona.



I sansa za snezni pokrivac je dodatno povecana. Veceras odlicni izlazi.


Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #116 poslato: 24. Novembar 2017. u 19:53 »
Odlični kako za koga. Za severozapad i nije..

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #117 poslato: 24. Novembar 2017. u 20:06 »
I EC je sada u 12z izlazu dosta oslabio sa hladnocom u kasnijim satima. Dobro je sto je blok jos tu samim tim i hladnoca, samo sto se jezgro drzi severnije u ovom izlazu.


Edit: Prebacite slobodno ovu poruku u temu dugorocne jer se odnosi na period kasnijih sati i kaci i pocetak decembra.
« Poslednja izmena: 24. Novembar 2017. u 20:19 real madrid »

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #118 poslato: 24. Novembar 2017. u 20:29 »
Sad EC nije imao kud, jer su u 12Z izlazima ostali modeli takođe svi prihvatili te naknadne padavine u drugom delu ponedeljka i dalje ka utorku.

GFS sa druge strane je na putu da prihvati EC-ov raniji dolazak hladnoće u noći na ponedelja, mada i dalje kasni par sati.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #119 poslato: 24. Novembar 2017. u 21:58 »
Po gfs-u je meteogram za Nis slican kao jutros dok kod ec-a je malo  niza temperatura ali opet plus...Cini mi se kod ec-a vetar jaci... Pahulje cemo videti e sada koliko dugo i da li ce se zadrzati za neki simbolicni pokrivac, dosta meni, videcemo...