Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 696935 puta)

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 323
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Chat
« Odgovor #4500 poslato: 13. Januar 2023. u 08:20 »
Кренула добро позната прича са шетњом циклона. Колко ли ће тумбања да буде до 20

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #4501 poslato: 15. Januar 2023. u 22:59 »
Ova 2023. je 14. godina mog prisustva na ovom forumu, što će značiti da od 14.12.2023. (Bože zdravlja) duži vremenski period svoga života će biti od trenutka kada sam se registrovao ovde no unazad do rođenja. Ovo mi zvuči neverovatno  :confused:

Pretpostavljam da je kod većine slična priča, impresivno je da smo toliko godina na okupu. Ni Bart nije uspeo da nas rastera  :grin:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4502 poslato: 15. Januar 2023. u 23:21 »
Ova 2023. je 14. godina mog prisustva na ovom forumu, što će značiti da od 14.12.2023. (Bože zdravlja) duži vremenski period svoga života će biti od trenutka kada sam se registrovao ovde no unazad do rođenja. Ovo mi zvuči neverovatno  :confused:
Ok

Pretpostavljam da je kod većine slična priča, impresivno je da smo toliko godina na okupu. Ni Bart nije uspeo da nas rastera  :grin:
Nije da nisam pokusavao, narocito tebe Ziko, secam se svake zime od kada sam ja clan foruma osim jedne, a i te je bilo pitanje kvaliteta, je ovde snega bilo vise... :laugh: Ali ti ne odustajes... U zivotu treba biti uporan kao Zika  :thumbup:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4503 poslato: 16. Januar 2023. u 21:46 »
Онда нас има један више против Барта.
To Slobooo   :tu: . Ali slab je Bart mnogo . Iz njegovog regiona mozda njih troje izvestava . Za nas su slabi  :grin:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4504 poslato: 16. Januar 2023. u 22:03 »
Slabo priznajem, ovaj deo nije aktivan... Ali ok ima vas vise da izvestavate kako ne pada nista kod vas :grin:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4505 poslato: 16. Januar 2023. u 22:16 »
 ^^ ne sekiramo se . Manje posla oko ciscenja snega  :D
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4506 poslato: 16. Januar 2023. u 22:34 »
Stivo i kod nas ove zime manje posla oko čišćenja snega...

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Chat
« Odgovor #4507 poslato: 17. Januar 2023. u 01:33 »
Ajde sto vi nemate snega za ciscenje al ja sta ja da radim, ja cu bez posla da ostanem.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4508 poslato: 17. Januar 2023. u 10:31 »
Slobo da predjete na lisce, jer vidis i sam da nema mraza, bice ga cele zime za ciscenje  ;)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #4509 poslato: 17. Januar 2023. u 10:41 »
Poslednjih par dana na sajtu RHMZa se jasno pravi "granica" između Srbije i Kosova i Metohije.

Npr. "...обилне падавине условити на западу Косова и Метохије и у делу југозападне Србије"...  Ili "Већа количина падавина се очекује на југозападу Србије и на западу Косова и Метохије."

Da li državna firma na čelu sa čovekom koji je insistirao da njegova slika bude bukvalno na svakoj stranici sajta RHMZa, ne smatra da su Kosovo i Metohija sastavni deo Srbije tj. njen južni-jugozapadni deo, pa mora da posebno spominje jugozapadnu Srbiju a posebno zapad KiM?

U još uvek važećem Ustavu Republike Srbije piše "...da je Pokrajina Kosovo i Metohija sastavni deo teritorije Srbije, da ima položaj suštinske autonomije u okviru suverene države Srbije..."
Ovo nije tema za meteo-forum ali želeo sam da ostane zabeleženo...

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #4510 poslato: 19. Januar 2023. u 00:18 »
Dokoni novinari, gori su od onog pčelara sa fb.



Sent from my DN2103 using Tapatalk

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4511 poslato: 19. Januar 2023. u 00:31 »
Dokoni novinari, gori su od onog pčelara sa fb.



Sent from my DN2103 using Tapatalk

Dobro nisu napisali "Sneg ce POKORITI Beograd"  :laught:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4512 poslato: 23. Januar 2023. u 21:34 »
Krave pustaju gasove i podriguju te menjaju klimu i zagrevaju planetu... novi biser pranja mozga krece sa n1:

Citat
https://n1info.rs/scitech/da-li-je-kuvanje-na-plin-opasnije-za-zdravlje-od-zivota-u-zagadjenom-gradu/


Citat
Naučnici podsećaju i na to da plinska kuvala podstiču globalno zagrevanje.

Istraživanje sprovedeno u SAD pokazalo je da metan koji curi iz plinskih peći negativno utiče na klimu te se može uporediti s emisijama ugljen dioksida iz oko 500.000 automobila na benzin.

U Evropskoj uniji bi, zbog kuvanja na plin više od 100 miliona ljudi moglo biti izloženo štetnom zagađenju vazduha u zatvorenim prostorima, čime se krše propisi EU o zagađenju koji važe za vazduh spolja, saopštila je nevladina organizacija Clasp.

 :rofl: :laught: :rotf:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4513 poslato: 30. Januar 2023. u 11:42 »
Ljudska glupost je ipak bezgranicna... sve ovo pocinje vec da odusevljava  :comeon:

https://www.theguardian.com/environment/2023/jan/06/us-kids-asthma-gas-stove-pollution

Citat
One in eight cases of asthma in US kids caused by gas stove pollution – study
Emission of toxic chemicals and carcinogens from gas stoves creating indoor pollution worse than car traffic

Trabant ili Wartburg u kujni i sporet na gas mu dodje isti djavo, cak nesto imam utisak da je zdravije Wartburg karavan imati u kujni nego sporet na gas... jos ako na njemu ne daj boze kuvate govedinu... pa to je cista propas' i lednik sudnjeg dana ce da se otkaci od Antarktika koliko juce i sve nas pobije  :whistling:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4514 poslato: 05. Februar 2023. u 17:34 »
Citat
Notes on data released February 3, 2023 (v6.0, with 1991-2020 reference base)

The global atmospheric temperature in January dropped slightly below the 30-year average to -0.04 °C (-0.07 °F). The tropics remained as cool as they were December, with modest declines in the higher  atitudes of both hemispheres, though the North Polar region fell a hefty 0.92 °C from December’s value of +0.80 °C as the third year of the La Niña phase continues. The tropical value is the coolest departure since April 2012 but well above the record cool tropical temperature (-0.99 °C) achieved in July 1985.

https://www.nsstc.uah.edu/climate/2023/JANUARY/GTR_202301JAN_1.pdf


Citat
The conterminous US was near average for January (+0.12 °C, +0.22 °F). This is a good case where the average doesn’t represent the situation on the ground as the western states were
quite cool and the eastern/northeastern states were warmer than average.

      Alaska again was warmer (in terms of departure from average) than the lower 48, so that the 49-state average climbed to +0.32 °C (+0.58°F). [We don’t include Hawaii in the US results because
its land area is less than that of a satellite grid square, so it would have virtually no impact on the overall national results.]

https://www.nsstc.uah.edu/data/msu/v6.0/tlt/uahncdc_lt_6.0.txt




 :O
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4515 poslato: 07. Februar 2023. u 11:24 »
Не знам да ли има тема Зиме у Србији и сл, да можда ову лепу  дискусију тамо наставимо.
Имам једно питање за метеоролошки искусније чланове. Приметно је много тога што овде форумаши пишу. Дешавају се промене. Лично уочавамо да почетак зиме последњих година (децембар) немају овако ледене продоре на нашем подручју. Често нема уопште мраза (чак ни ноћу) а буде снега, некад и јако обилног, али оног тешког, воденог,који све време пада на 0+. Нема више оних ледених киша у новембру (сећам их се деведесетих), а  ни новембарских снегова у низијама. Зима се скратила и помера касније. А пролећни мразеви готово по правилу се дешавају и то више дана (често више него у децембру).
Да ли се ви са овим слажете? Питам, јер се сећам да сте најчешће говорили против теорије глобалног отопљења. Хвала
To svi primecuju . Po meni je mart postao gori nego novembar a april od oktobra . Siguran sam da je odgovor lak ali mi ga kao i u svemu usloznimo . Zemlja se krece , naginje i nismo uvek " blizu " Suncu . Sve se to menja pa samim tim i klima . Po meni smo trenutno u hladnom periodu . To ces izvaliti kada si na 20 stepini na Suncu . Goris i vruce ti je a cim naidje oblak i zakloni Sunce treba ti jakna . Zato je sve manje tropskih noci . Kako zadje Sunce postaje hladno . Samo par noci proslog leta je bilo toplo sto prica Sofra .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Chat
« Odgovor #4516 poslato: 07. Februar 2023. u 11:32 »
Ali ako smo u hladnom periodu zasto su zime blaze?

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4517 poslato: 07. Februar 2023. u 13:21 »
 ^^ pa ne moze se gledati samo nas region . Ima delova zemlje gde je zima mnogo jaca nego sto je bila . Evo za nekoga ko prati desavanja pitanje . Koliko znam Artik je postao topliji a sta se desava sa Antartikom ? Jel i on topliji ?
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4518 poslato: 07. Februar 2023. u 14:38 »
Moze da bude i ostra zima u negotinskoj i timockoj krajni a blaga u ostatku zemlje  itd  ^^ ^^ ^^
Mi smo nekom zacaranom krugu koji deo ciklusa .
Da ima agende iza politike zelenih ima ali nisam video da je bilo koji strucnjak velikog formata ili instucija to osporila, ti koji osporavaju najcesce su deo suprotne agende,prema tome ima i cilusa uz tendenciju otopljenja kod nas je kombinacija obe stvari dovela do ovako blagih  zima .

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #4519 poslato: 28. Februar 2023. u 22:37 »
Šta je ovo sa ovim svetlim oblacima, i to samo u jednom delu, pravac severoistok.
Toliko su svetli da se crep na kućama lepo vidi.



Sent from my DN2103 using Tapatalk

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting: