Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: AMS Vlasina  (Pročitano 23007 puta)

Van mreže boske

  • *
  • Poruke: 12
AMS Vlasina
« poslato: 03. Maj 2019. u 20:09 »
Koliko sam razumeo, na Vlasinskom jezeru, kod tzv. ulazne gradjevine, postavljena je stanica Davis Vantage Pro 2. Medjutim, te stanice nema na Wheather linku koji pokriva mrežu Davis stanica. Kako se može doći do podataka sa ove stanice?

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
AMS Vlasina
« Odgovor #1 poslato: 03. Maj 2019. u 20:19 »
Bila je ranije aktivna ali već neko vreme nema podataka. Pratio sam jedno vreme podatke i bili su vrlo čudni za tu lokaciju. Pre svega mislim na maksimalne temperature. Verovatno je bila postavljena stanica na neodgovarajuće mestu.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: AMS Vlasina
« Odgovor #2 poslato: 18. Decembar 2020. u 19:00 »
Danas sam saznao, da je na Vlasini (Rid) ovih dana postavljena i pustena u rad ams. Tacnu lokaciju nisam mogao da saznam, ali je negde izmedju 1250 i 1300m nv.
Podaci su dostupni na app WeatherLink...
Link: https://www.weatherlink.com/bulletin/f9484aa8-e639-474a-b681-824ff08fcaaf

(Username: turisticka
Password: piovlasina)

Da se ja pitam, stanicu bih postavio na zemlji, tj travnatoj povrsini, ali ok je ovo...




Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
AMS Vlasina
« Odgovor #3 poslato: 18. Decembar 2020. u 19:15 »
Lepo da je opet aktivna. Videćemo kakvi če biti podaci nadalje. Ranije je bila dosta viša temperatura od realne. Mislim da sam je pratio u toplijem delu godine. Inače štonse tiče postavljanja nije ovo uopšte loše. Idelano bi bilo iznad travnate površine ali da bi vetar bio adekvatno beležen treba biti na 10 metarskom stubu. Ovo je ipak OK kompromis.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: AMS Vlasina
« Odgovor #4 poslato: 18. Decembar 2020. u 19:21 »
Bas tako Boce, ipak napredak :D ona prethodna je bila instalirana pored jezera, tacnije na brani, na betonu...i ipak podaci su bili dosta upitni.