Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum

Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Pričaonica / Odg: Meteo chat
« Poslednja poruka ivkeBgd poslato danas u 16:03 »
Da li su prognozirani cm za termin utorak 19:00 kada bi padavine prestale svuda?
2
« Poslednja poruka Bart poslato danas u 16:01 »
 ^^ Bogami risbo ja uracunao ono sto Kimi rekao da juzno od Save i Dunava je sigurno i da 1000 puta bila ovakva situacija pa se setih prethodnih a i ovo sto rhmz stavio u upozorenje  :) A ocekujem promene jos... A tek treba i da vidimo koliko i da li ce nesto snega ostati tamo gore  :)

U subotu ujutru konačne kvote, a kladionica otvorena do ponoći? :)
Neka subota do ili oko podneva a da moze da se igra do npr 04h u nedelju jer sta mogu da vide samo 18z gfs izlaz samo neku bajku  :) Inace drago mi je da smo se slozili oko Melenaca posle detaljno proucenog prognostickog materijala  :)
A mislim da ukljucimo i jos neki grad tipa Kragujevac, Kraljevo... 

Za koji termin su visine snega?
Urgiram Bart preko veze da se stavi i Knjaževac na kladionicu :D
Preko komsijske veze moze naravno, razmisljam i za Paracin i tamo imamo objektivnog osmatraca za razliku od ovog u Melencima   ;)

Losmi ocekuj u subotu prepodne da posaljem tebi granice da ti mi kazes svoje misljenje, savet pa cu onda objaviti  :)
3
Pričaonica / Meteo chat
« Poslednja poruka Boce poslato danas u 15:58 »
Za koji termin su visine snega?
Urgiram Bart preko veze da se stavi i Knjaževac na kladionicu :D

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

4
« Poslednja poruka risbo gr poslato danas u 15:55 »
Pri ovim temperaturama moze od 1mm biti i 2cm snega.. Jedino ako racunate na dodatna smanjenja od strane modela..   :grin: Granice su preniske ako gledamo sadasnje izlaze i ovu računicu oko mm i cm  :)
5
« Poslednja poruka Milosh poslato danas u 15:42 »
Novi Sad 12.5
Beograd 14.5
Niš 16.5
Za Melence se slažem -0.5 :D

U subotu ujutru konačne kvote, a kladionica otvorena do ponoći? :)
6
« Poslednja poruka Bart poslato danas u 15:38 »
Na osnovu svega procitanog da sada stavljam granice to bi ovako bilo...
Bg 11.5
NS 6.5
Nis 17.5
Melenci -0.5  ;)

Aj videcemo do subote sta ce se promeniti  :)
7
Aktuelne vremenske prilike / Odg: Februar 2018 - III dekada
« Poslednja poruka Медо poslato danas u 14:56 »
Тмурно и хладњикаво, тренутно 2,4 C.

Није било падавина данас.

Оманули су лепо модели температуру за данас, конкрентно EC је за 15 h давао чак 7 C.
8
« Poslednja poruka Darko-Surdulica poslato danas u 14:51 »
Delimicno oblacno vreme, sa pojacanim jugoistocnim vetrom
Inace bas prijatno napolju vreme  :D
T 7C
9
« Poslednja poruka Milosh poslato danas u 14:39 »
Kod mene je temperatura dostizala danas +3.6°C, tačka rose je +0°C. Od snega su ostali uglavnom tragovi, tu i tamo je još kompaktan pokrivač, ali će i to nestati do kraja dana. Toliko se namučio da napada i onda ode sve za nekoliko sati.

Inače, kada je u pitanju trajanje snežnih padavina, ova zima ispada bolja od prethodne po tom pitanju. Sigurno je da je ove zime ukupno više sati padao sneg nego prethodne i da se nakupilo mnogo više vodenog taloga od snežnoh padavina (mm u obilku snega). Kada je u pitanju broj dana sa snežnim pokrivačem i maksimalna visina snega, po tom pitanju je ova zima i dalje najlošija od prethodnih 20 kada je u pitanju lokacija Beograd - Vračar (za sada 7 dana sa snežnim pokrivačem i maksimalnih 9cm). Ozloglašene 2006/2007 je zabeleženo 8 dana sa snežnim pokrivačem i maksimalnih 13cm.
10
« Poslednja poruka Milosh poslato danas u 14:30 »
^^
Miloše, ti si mlad čovek i verovatno imaš mnogo "kraći staž" u praćenju prognoza RHMZa nego ja -sa godinama dolazi iskustvo ;) pa očekujem da će RHMZ za Beograd za ponedeljak i utorak (mislim da dnevnu prognozu nemaju za period duži od 5-6 dana) da stavi "legendarnu" ikonicu "moguć sneg"  :) Dakle ako tokom ta dva dana padne veliki sneg ili ako nekim čudom sneg sasvim izostane -njihova ikonica "pokriva" oba slučaja.
Da ovde nije postavljeno upozorenje koje je izdao RHMZ ne bih to ni video, ali pohvalno je da su se ovaj put precizno izrazili o očekivanoj visini snega.
Mnogo puta, dok sam još pratio prognoze "Referentne ustanove sa punom odgovornošću za izradu i prezentovanje prognoze vremena i ..." , stavljali su "moguć sneg" i u situacijama kada su šanse za sneg relativno male ali i kada je bilo maltene sigurno da će pasti značajna količina snega -iskustvo je iskustvo i "čuvena" ikonica je "sigurica" ;)

Pa stavili su već za nedelju i ponedeljak. :D Beograd, Novi Sad, Kragujevac. Samo je Niš sigurica po njima, ali ne sumnjam da će se i on pretvoriti u "moguć sneg". Ne bih inače ni ja video upozorenje da nije okačio Bart.
Zaista je previše rano uopšte pokušati dati prognozu visine snega za taj period (njihova prognoza je do 1. marta).
Ali evo ako bismo gledali ensemble EC-a, 10-15cm bi bili najsigurnija varijanta za Beograd, ali u tom slučaju bi rizikovali da žestoko omanu ako ne padne uopšte (minimum ensembla je 1cm). Šetaće to još mnogo, toga smo svesni. S obzirom na dužinu perioda prognoze, ja bih rekao da su modeli ovoga puta "konstantniji" nego ijednom ove zime. Uopšte tu nema nekih velikih preokreta već danima, samo manja pomeranja (naravno ne računam period od 1. marta kada je sve otvoreno)
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10