Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1348140 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4180 poslato: 21. Februar 2018. u 14:05 »
OFF:
Veceras ne znam za koga cu vise da navijam za Zvezdu ili za sneg.  :grin: Nadam se da ce im sneg dati vetar u ledja, da pobede Ruse bukvalno na domacem terenu.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4181 poslato: 21. Februar 2018. u 14:30 »
^^
Miloše, ti si mlad čovek i verovatno imaš mnogo "kraći staž" u praćenju prognoza RHMZa nego ja -sa godinama dolazi iskustvo ;) pa očekujem da će RHMZ za Beograd za ponedeljak i utorak (mislim da dnevnu prognozu nemaju za period duži od 5-6 dana) da stavi "legendarnu" ikonicu "moguć sneg"  :) Dakle ako tokom ta dva dana padne veliki sneg ili ako nekim čudom sneg sasvim izostane -njihova ikonica "pokriva" oba slučaja.
Da ovde nije postavljeno upozorenje koje je izdao RHMZ ne bih to ni video, ali pohvalno je da su se ovaj put precizno izrazili o očekivanoj visini snega.
Mnogo puta, dok sam još pratio prognoze "Referentne ustanove sa punom odgovornošću za izradu i prezentovanje prognoze vremena i ..." , stavljali su "moguć sneg" i u situacijama kada su šanse za sneg relativno male ali i kada je bilo maltene sigurno da će pasti značajna količina snega -iskustvo je iskustvo i "čuvena" ikonica je "sigurica" ;)

Pa stavili su već za nedelju i ponedeljak. :D Beograd, Novi Sad, Kragujevac. Samo je Niš sigurica po njima, ali ne sumnjam da će se i on pretvoriti u "moguć sneg". Ne bih inače ni ja video upozorenje da nije okačio Bart.
Zaista je previše rano uopšte pokušati dati prognozu visine snega za taj period (njihova prognoza je do 1. marta).
Ali evo ako bismo gledali ensemble EC-a, 10-15cm bi bili najsigurnija varijanta za Beograd, ali u tom slučaju bi rizikovali da žestoko omanu ako ne padne uopšte (minimum ensembla je 1cm). Šetaće to još mnogo, toga smo svesni. S obzirom na dužinu perioda prognoze, ja bih rekao da su modeli ovoga puta "konstantniji" nego ijednom ove zime. Uopšte tu nema nekih velikih preokreta već danima, samo manja pomeranja (naravno ne računam period od 1. marta kada je sve otvoreno)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4182 poslato: 21. Februar 2018. u 15:38 »
Na osnovu svega procitanog da sada stavljam granice to bi ovako bilo...
Bg 11.5
NS 6.5
Nis 17.5
Melenci -0.5  ;)


Aj videcemo do subote sta ce se promeniti  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4183 poslato: 21. Februar 2018. u 15:42 »
Novi Sad 12.5
Beograd 14.5
Niš 16.5
Za Melence se slažem -0.5 :D

U subotu ujutru konačne kvote, a kladionica otvorena do ponoći? :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4184 poslato: 21. Februar 2018. u 15:55 »
Pri ovim temperaturama moze od 1mm biti i 2cm snega.. Jedino ako racunate na dodatna smanjenja od strane modela..   :grin: Granice su preniske ako gledamo sadasnje izlaze i ovu računicu oko mm i cm  :)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4185 poslato: 21. Februar 2018. u 15:58 »
Za koji termin su visine snega?
Urgiram Bart preko veze da se stavi i Knjaževac na kladionicu :D

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4186 poslato: 21. Februar 2018. u 16:01 »
 ^^ Bogami risbo ja uracunao ono sto Kimi rekao da juzno od Save i Dunava je sigurno i da 1000 puta bila ovakva situacija pa se setih prethodnih a i ovo sto rhmz stavio u upozorenje  :) A ocekujem promene jos... A tek treba i da vidimo koliko i da li ce nesto snega ostati tamo gore  :)


U subotu ujutru konačne kvote, a kladionica otvorena do ponoći? :)
Neka subota do ili oko podneva a da moze da se igra do npr 04h u nedelju jer sta mogu da vide samo 18z gfs izlaz samo neku bajku  :) Inace drago mi je da smo se slozili oko Melenaca posle detaljno proucenog prognostickog materijala  :)
A mislim da ukljucimo i jos neki grad tipa Kragujevac, Kraljevo... 

Za koji termin su visine snega?
Urgiram Bart preko veze da se stavi i Knjaževac na kladionicu :D
Preko komsijske veze moze naravno, razmisljam i za Paracin i tamo imamo objektivnog osmatraca za razliku od ovog u Melencima   ;)

Losmi ocekuj u subotu prepodne da posaljem tebi granice da ti mi kazes svoje misljenje, savet pa cu onda objaviti  :)

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4187 poslato: 21. Februar 2018. u 16:03 »
Da li su prognozirani cm za termin utorak 19:00 kada bi padavine prestale svuda?

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4188 poslato: 21. Februar 2018. u 16:06 »
Da li su prognozirani cm za termin utorak 19:00 kada bi padavine prestale svuda?
Prognozira se bilo koji maksimum u 7 ili 19h period nedelja- sreda..:E sada kada znamo da je gotovo sa padavinama dal u utorak uvece ili u sredu proglasicemo rezultate konacnim  :)

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4189 poslato: 21. Februar 2018. u 16:18 »
RHMZS ima fb stranicu pod nazivom Biljana Marić, i ja sam im još pre 5 a možda i više dana pisao u komentarima o ledari koja dolazi, a oni samo me opominjali da ne širim dezinformacije i ne plašim im pratioce. Eto, 3 dana pre početka se rešili i oni da se oglase, čudo se rešili.
A koliki će biti sneg u Leskovcu, ja znam, 17cm.
Nemo da stavljate Leskovac u kladionicu jer ću pobedim
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4190 poslato: 21. Februar 2018. u 16:35 »
 ^^ Dejco moraju da budu oprezni jer se desavalo da dodje do naglog preokreta u zadnjih 3,4 dana ali nikako nisu smeli da kazu da ne siris dezinformacije jer ovog puta je sve bilo mnogo ociglednije za zahladjenje i sam vidis da modeli nisu imali nekih bitnih promena...Trebali ili trebala da odgovori nesto tipa postoje sanse o tome kad se priblizi...Kad dodje do ovakvih desavanja u stratosferi o kojima smo ja i Pulsar pisali cesto i ovakvog prodora hladnog vazduha pre svega mislim na veliku povrsinu koju zahvata ali i nisku temperaturu mnogo je teze promasiti nas, ja sam u pocetku mislio da ce sibirski a posle bio siguran da ce se skandinavski formirati jer se to zagravanje u nizim slojevima tu odrazavalo e sad niko ne zna gde ce tacno biti, koliko hladnog vazduha povuci itd... Za to je trebao da se priblizi termin  :)
A za Leskovac u ponudi za kladionicu razmislicemo  :)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4191 poslato: 21. Februar 2018. u 16:42 »
 :D Bart, trebace ti velika baza podataka posto si prosirio ponude za jos neka mesta  :tu:
Moja ponuda bi izgledala ovako, trebao bi uzeti gradove iz nekoliko regija tipa
Subotica,Ns, Bg,Kg,Nis, (Cacak,Kraljevo) i po jednu na istoku i zapadu - Zajecar, Loznica.. Kad vec pravis, pravi za celu teritoriju  :grin:


Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4192 poslato: 21. Februar 2018. u 17:17 »
Ili stavljajte najvecih 5 gradova ili da mozemo da biramo sta cemo da igramo, jer niko nece pogoditi 10 gradova, to bude kvota nekoliko stotina. Ako hoces stavi listu sa dosta gradova, a svako da izabere sta ce da igra i kolika ce mu kvota biti, kao u pravoj kladionici sto rade.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4193 poslato: 21. Februar 2018. u 17:18 »
Sve to namerno  ;) da ljudi odigraju jos koju da im poveca dobitak i bas na tu puknu, znas ti kako takvi tiketi prolaze  :grin:
Ma sastavicu kvote na brzinu... Mislim da kod nas nema nikog iz Loznica a za Zajecar i Negotin razmislicu jedan ali to zavisi od sneznog pokrivaca koji bude u subotu ili ne bude... Lista  trenutno ovakva
Bg
NS
Nis
Melenci
Knjazevac
Paracin
Kragujevac
Kraljevo
Valjevo
Subotica

Real madrid mozete da birate sta hocete a mozete i sve  :tu:
« Poslednja izmena: 21. Februar 2018. u 17:28 Bart »

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4194 poslato: 21. Februar 2018. u 17:21 »
Od sada najvise verujem u NAVGEM!  :thumbup:




Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4195 poslato: 21. Februar 2018. u 17:32 »
A Gfs opet pojacava period Ponedeljak- Sreda..  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4196 poslato: 21. Februar 2018. u 17:34 »
Biće zanimljiva kladionica sigurno. :)

Dok pratim svaki novi izlaz svakog od modela imam osećaj kao da pratim utakmicu u kojoj naši vode uz tesnu prednost i plašim se da je ne ispuste. Što se tiče GFS 12Z, sačuvali su prednost. Izlaz je malo bogatiji padavinama od prethodnog, pa tu ima 15mm. S tim što je gledajući kompletnu postavku sistema bolji za više od 5mm.
Čekamo EC 12Z, a do tada možemo da se zanimamo i sa drugim modelima.

EDIT: GEM i ICON lošiji nego jutros. Protivnik pogodio stativu na startu drugog poluvremena. :)
« Poslednja izmena: 21. Februar 2018. u 18:04 Milosh »


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4197 poslato: 21. Februar 2018. u 18:57 »
Ja se nadam da ce ova kladionica prerasti u jedno mini takmicenje, kao nekad sto smo se igrali za Crnu Goru. Verujem da bi uzivali. Sledece zime krece liga pa svako osvaja bodove umesto kvota. Prognoziramo visinu snega, temperature (max, min) , kolicinu padavina, vetar

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4198 poslato: 21. Februar 2018. u 19:22 »
Što da ne, mogli bismo da prognoziramo i ostale parametre, ne samo sneg. :)

Izlazi EC, plašim se da ćemo po tom izlazu proći kao Zvezda večeras. Nešto mi govori da će opet sve istočnije kao u sinoćnom 12Z.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4199 poslato: 21. Februar 2018. u 19:27 »
Maltene isti polozaj ciklona Eca u kilometar kao gfs :oboze:,ovo odavno nisam video u 120h
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm