Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2017 - III dekada  (Pročitano 41879 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #40 poslato: 22. Jul 2017. u 13:38 »
Par kapi kise kod sajma, uz nesnosne temperature, napolju je kao u Bangkoku.. :whistling:


Van mreže zlyu

  • *
  • Poruke: 327
  • Lokacija: Nova Crnja
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #41 poslato: 22. Jul 2017. u 13:39 »
Grmi i seva u blizini sparina je teska napolju jedva se dise.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #42 poslato: 22. Jul 2017. u 13:43 »
U Paraćinu je nesnosna vrućina, trenutno 38.5 stepeni. Vetra gotovo i da nema. Sa zapada pristiže oblačnost, a ima i kumulusa u razvoju. Daleko na istoku i severoistoku prelepi tornjevi.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #43 poslato: 22. Jul 2017. u 13:45 »
Vide se odavde visoki oblaci od ovog prcoljka što je zapadnije od grada, nesnosna vrućina.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #44 poslato: 22. Jul 2017. u 13:50 »
Oblaci prekriše i ovde i temp sa 39 pade na 37 što i nije neka uteha, ali zato ams daje samo 19%  vlage. Meni je uzasno sparno pa me malo cudi taj podatak...

Uh, ona fotka je kao apokalipsa u dolasku  :(
Kao iz filma "Total recall"
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže zlyu

  • *
  • Poruke: 327
  • Lokacija: Nova Crnja
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #45 poslato: 22. Jul 2017. u 13:59 »
Ode ovo koji kap kise i to je to .

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #46 poslato: 22. Jul 2017. u 14:15 »
Ovde je temperatura nesto niza 33,4* ali je vlaznost 54%, uglavnom je bukvalno nesnosno vani. Pritisak vec danima varira u rasponu od 995 do 1005hPa, trenutno je 1000 i mislim da je to jedan pokazatelj da uvek ima mogucnosti za poneki, kakav takav pljusak.
Vidim po radarskoj animaciji da je iznad mene proslo nekoliko manjih razvoja, u proteklim satima, ali i da su dali koju kap, to naravno ne moze ostaviti nikakav trag, na ovako suvoj podlozi.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #47 poslato: 22. Jul 2017. u 14:36 »
Par kapi kiše, samo da još više ulepša osećaj napolju.  :ranting: Uskoro će vedrina, u daljini od juga do zapada ima kumulusa.

Kod Ocelot-a u Zaječaru akcija, vidim po AMS udari vetra idu do 16M/S.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #48 poslato: 22. Jul 2017. u 14:39 »
Ово ми је искрено најтежи дан ове године, несносно је напољу, као што неко рече као да смо у Бангкоку, страшно.

Тренутно 35,9 C.

Не могу да ишкечам освежење.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #49 poslato: 22. Jul 2017. u 14:56 »
U Zajecaru ga spusti sa 37C mozda i 38C na 24C  :worthy: Ovde ga tupi nesto jugozapadnije il padni il nas promasi, ugasi sta god, nervira me ovako kad sve sporo ide...

Evo ams sta je zabelezila u prethodnom satu u Zajecaru, a od 13 do 14 cini mi se na ams da je maximum bio 38.7C.... inace ono me poslusa ugasi se...  :facepalm:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #50 poslato: 22. Jul 2017. u 14:57 »
Razvedrava se, temperatura je ponovo dostigla 36°C, tako da i nije bila neka vajda od onog prolaznog naoblačenja.
Toliko o današnjim nestabilnostima, čekamo utorak i zahlađenje.

Trenutno stanje napolju dočarano subjektivnim doživljajem.  :ufff:



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #51 poslato: 22. Jul 2017. u 15:00 »
Kao što već rekoh, jako lepo podnosim svaku vrućinu u sunčanom letnjem danu. Ali nestabilnosti na ovoj temperaturi koje napumpaju vlagu u nebesa... trenutno je 33.6°C tačka rose 16°C uz 44% vlažnosti bez daška vetra :oboze:
Bez sumnje najteži mogući dan. Ovako teško i sparno vreme, ali uz kudikamo nižu temperaturu, bilo je u u maju, onog dana kad je Vojvodina od jutra dobila žestoku akciju, a gomila vlage nagurala se ispod oblaka u Beogradu. To prepodne mi je isto ostalo u pamćenju kao jako teško.
EDIT: pretekao me Bart, evo upravo i ja videh temepraturu u Zaječaru, pa hteo da pitam da nije neki bag u pitanju


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #52 poslato: 22. Jul 2017. u 15:06 »
Ali u Zaječaru 16mm prema AMS u prethodnih sat vremena.  :oboze: Zaječarsko konvektivno brdo, neverovatno kakav je taj grad magnet za konvektivne oblake, i prošle sedmice je dobio 10-ak mm.
Ja sam zaboravio kako to izgleda kad u cugu padne preko 10mm od pljuska, bilo nekad u maju možda.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #53 poslato: 22. Jul 2017. u 15:18 »
Pogled na "pravce vetra", ako se to pri ovim brzinama može uopšte tako nazvati, pokazuje da svaka mesna zajednica u Srbiji trenutno ima svoje privatno strujanje vazduha  :grin:


Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #54 poslato: 22. Jul 2017. u 15:44 »
Razvile se dobre oluje u Rumuniji, kod nas ništa naravno. Neverovatno kako oblaci poštuju granice.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #55 poslato: 22. Jul 2017. u 15:47 »
Toplo i sparno T 34*C..

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #56 poslato: 22. Jul 2017. u 15:52 »
kasno se javljam, pre nešto više od sat vremena je prvo naišao kratkotrajan pljusak iz oblaka koji se formirao iznad grada, a odmah zatim je naišao sledeći koji je sa nenormalno jakim pljuskom doneo konkretniju grmljavinu i jak vetar... kada je delovalo da se sve smiruje oblak se dodatno razjačao i nastavio sa još jednom turom

što kaže Miloš, zaista sam imao sreće ovih nedelju dana da već u dva navrata dobijem ogromne padavine
jedino što trenutno i nemam osećaj da je temperatura toliko pala pošto je napolju i dalje poprilično teško vreme





mali, ali jak oblak

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #57 poslato: 22. Jul 2017. u 15:56 »
Čudo je taj jugozapad Rumunije... koliko puta bez ikakve najave su dobijali porcije sa Karpata, a evo sada iz jedne totalno druge situacije opet se isto dešava.

Tačno je onaj oblačni sistem iz prepodnevnih sati, umesto da pomogne, samo odmogao i poslao akciju istočnije, tako da nas elegantno "preskoči".

Evo, jesu aktuelne, ali čisto kao potvrda da za spomenute delove Rumunije ništa nije bilo ni u najavi, bar ovako rano:



P.S I strujanje kao da uopšte nije jugozapadno kao što su modeli davali, već čisto zapadno.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #58 poslato: 22. Jul 2017. u 16:15 »
I pored dosta oblaka u predhodnih sat ipo vremena vrelina prosto ubija. Sada se cisti nebo i ponovo sunce przi. Krusevac i Veliko Gradiste po 39C, Cuprija ima skok sa 36C u predhodnom satu na 38C usled razvedravanja. Da nije bilo ovih oblaka bilo bi ponovo 40C. 

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #59 poslato: 22. Jul 2017. u 16:21 »
 ^^ Prelepe slike ocelot, kolko takav pljusak nedostaje ovde  :( Temperatura ponovo ide kod vas na gore uz vecu vlaznost...

Mislim da je za ovde zavrseno. Bem ti susu. Nemam reci, sve sto moze protiv nas se dogodi... Ovde verovatno tmax oko 37.5C...