Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Put Bijeljina-Sarajevo 21 i 22 Januar 2018.  (Pročitano 1328 puta)

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Put Bijeljina-Sarajevo 21 i 22 Januar 2018.
« poslato: 24. Januar 2018. u 19:24 »
U nedjelju  21 Januara front sa kisom i zahladjenjem u jutarnjim satima zahvatio je Bijeljinu.
Do nekih 11h padala je kisa uz po koju sitnu pahulju.
Poslije 11h krecem ka Sarajevu putem istocne RS.
100 kilometara juznije od Bijeljine pratila nas je kisa i susnjezica razlicitog intenziteta.
Tacnije u Milićima (200 mnv ) kisa je pocela da prelazi u vlazan snijeg.

U samo par km putujuci ka Vlasenici zimska idila je sve jasnija.



Ulaskom u Vlasenicu (podplaninski kraj,gradic je na oko 700 mnv) docekala nas je prava snjezna mecava i tegobe za vozace.



Pogled na Vlasenicu koja je zavijena u snjeznu vijavicu.


Prolazkom Vlasenice put vodi ka Han Pijesku,zimski ambijent je bio sve potpuniji.









Dolaskom na Han Pijesak(planinski gradic na oko 1300mnv) put je bio katastrofalan,ali oprastamo putarima ipak je intenzitet padavina bio veoma jak,a meni nije ni smetalo puno :) :)

Visina snijega je bila oko 30cm,ali zbog jakog vjetra bilo je i nanosa na putu.


Silaskom u Sokolac,pa Sarajevo putevi su vec bili cisci ali i snijeg je prestao i snjezni pokrivac je bio manji.
U samo Sarajevu snijega nije bilo,osim na okolnim brdima.


Ponedjeljak 22 Januar. U Sarajevu osvanulo hladno jutro bez snijega,bilo je i suncanih perioda.Temperatura je bila -1C.


Zavrsivsi obaveze pa ćevapi na Baščarsiji ;)  krenuli smo u povratak za Bijeljinu.
Dan je bio oblacan uz suncane intervale sa temperaturom od 0 u Sarajevu,pa -5C U Han Pijesku do +6C U Bijeljini.
Zahvaljujuci lijepom danu vidljivost je bila jako dobra i mogla se uslikati lijepa zimska romaninska idila ;)

putevi su bili jako dobro ocisceni i sve pohvale za putare.

https://usnimi.me/slike/2018/01/24/IMG20180122122222.jpg
Pogled na ravnu Romaniju.






Na Han Pijesku je bilo po rhmz rs 33cm snijega,i temperatura od -5C kolko je i u kolima pokazivalo.





Pogled na Vlasenicu okupanu suncanim intervalima :)



Izlaskom iz Vlasenice na teritoriju Milica tu je i granica snjeznog pokroivaca

Od Milica ka Bijeljini kopno, samo u visim brdima se vidi snijeg.



Posto sam snjegoljubac ovaj put mi je bas prijao i vidio sam bar malo kako izgleda zima :)


« Poslednja izmena: 24. Januar 2018. u 20:35 beli »