Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Zima 2001/2002  (Pročitano 26636 puta)

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 40
  • Lokacija: Valjevo
Zima 2001/2002
« poslato: 01. Novembar 2007. u 15:38 »
Zna li neko tacne podatke o zimi 2001/2002, broju dana sa snegom, broju dana sa sneznim pokrivacem? Koliko se ja secam ova zima je bila jedna od najsneznijih zima. Secam se da je pocela da pokazuje zube jos u novembru, takodje u decembru je bilo dosta snega i ledenih dana, a vrhunac je bio 31.12 kada je sneg poceo ujutru da pada i do 5 popode napadao citavih 35 cm. Stvarno je to bilo nesto sto se ne zaboravlja. Posle toga su usledili ledeni dani sve do 17 januara kada je otoplilo i kasnije u februaru nije bilo prave zime. Eto, dok cekamo zimu da se malo prisetimo lepe zime i snega. Ako nekoga zanima nek pogleda arhivu glasa-javnosti za 2001 i 2002 imaju prognoze vremena, bukvalno je svako naoblacenje donosilo sneg. Puno pozdrava od Djordja iz Valjeva.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Zima 2001/2002
« Odgovor #1 poslato: 01. Novembar 2007. u 18:05 »
Strpi se do veceras pa cu ti napisati podatke iz moje arhive, sada sam u velikoj guzvi

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Zima 2001/2002
« Odgovor #2 poslato: 03. Novembar 2007. u 06:00 »
Evo ovako.
Novembar 2001
broj dana sa snegom 7
broj dana sa sneznim pokrivacem 3

Decembar 2001
broj dana sa snegom 16
broj dana sa sneznim pokrivacem 21

Januar 2002
broj dana sa snegom 6
broj dana sa sneznim pokrivacem 21

22.1.2002 sneg se otopio i tada pocinje prolece. Februar 2002 bio je najtopliji februar u poslednjih 40 godina sa T.max sr 13.9 C i samo jednim mraznim danom. Necu ni da pominjem da je vegetacija krenula vec uveliko u februaru, umesto krajem marta.

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 40
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Zima 2001/2002
« Odgovor #3 poslato: 03. Novembar 2007. u 10:22 »
Hvala Stefano, iako je prolece pocelo mnogo ranije mislim da je ovo bila dobra zima.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Zima 2001/2002
« Odgovor #4 poslato: 03. Novembar 2007. u 16:21 »
u decembru i januaru da... ali februar je bio uzasan, bez ijednog sneznog dana u Beogradu (krajem februara bilo je zahladjenje, koje je u centralnoj i juznoj Srbiji donelo sneg). Ne volim kada prolece tako porani, jeste da volim toplu zimu, ali ne volim rano prolece, iako je uzrocno posledicna veza izmedju toga.

Van mreže forest

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 40
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Zima 2001/2002
« Odgovor #5 poslato: 30. Decembar 2011. u 23:36 »
Ovu zimu pamtim kao najsnežniju od kada pratim meteorološke podatke, a to je negde od 1993. Gotovo 2 meseca sa snežnim pokrivačem. Dobro se sećam dočeka za novu 2002 sneg je vejao kao lud, imam i slike, sa drustvom se slikali na sred ulice, a ono nigde automobila i sve zavejano. To je poslednji put da sam video glavnu ulicu u Prokuplju odnosno magistralni put sa 10ak centimetra utabanog snega koji je tu danima. Nisu bacali ni so, ni rizlu, sve je bilo belo i čisto :D
Inače sneg je vejao po celu noć i na niskim temperaturama, na -8, na -10, to do tada nisam zabeležio u Prokuplju, a ni nakon toga (obično pada na minus 2-3 najviše). Nakon toga jedva i da je bilo snega svih ovih godina :cry: