Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347694 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3440 poslato: 17. Januar 2018. u 09:35 »
Nista neobicno kolege, vec sam navikao na ovakve stvari.

Ali nekako od samog pocetka nije bilo konstantnosti i modeli su zaista iz izlaza u izlaz brljali i bili neodlucni.
To mi je ukazivalo da ce ovo biti jos jedan termin koji nam nece doneti nista posebno mada se to prvenstveno odnosilo na severne predele. Nisam bas bio toliki pesimista da pomislim da ce ciklon nestati i da ce modeli promeniti svoju pricu totalno, to svakako nisam ocekivao...


Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3441 poslato: 17. Januar 2018. u 11:07 »
GFS vratio ciklon,ali skoro u Afriku  :grin:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3442 poslato: 17. Januar 2018. u 11:13 »
 ^^ I posle ac nad nama simpatican izlaz ali slabo je sve to... 

Nego da ubacim pre 12z izlaza mozda poboljsaju nesto...
Sta smo rekli jutros kada smo videli ovakve izlaze modela...  :grin: ;)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vqvaXYIUMsE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=vqvaXYIUMsE</a>

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3443 poslato: 17. Januar 2018. u 16:50 »
Što se mene tiče, i dalje priznajem samo kartu ispod:  :grin:




Ove naknadne "baljezgarije" modela ne prihvatam!  ;)   Šalu na stranu, red bi bio da bude i malo prave zime u toku zime.  ::)  Znate ono, kao što leti treba da bude bar poneki dan sa temperaturom većom od 30°C! :laught:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3444 poslato: 17. Januar 2018. u 17:21 »
Večerašnji EC nam je poslednja nada  :cry:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3445 poslato: 17. Januar 2018. u 17:29 »
A u Beogradu juče oblačno, tmurno, vetrovito, slaba kiša u par navrata, 6°C... Danas oblačno, tmurno, vetrovito, nakratko umerena do jaka kiša, 4°C. Volim i ja vašu klimu, ali od ove beogradske gore nema. Ovamo se nikad ništa neće desiti. :)
Posle dugog i studioznog razmisljanja shvatio sam da znam resenje vaseg problema! Nije mi bilo tesko i da pretocim to u jedan crtani...Epa pogledajte ovaj video od 10:30 i to bi trebalo da uradite sa Beogradom
 :grin: :grin: :grin:
http://www.dailymotion.com/video/x46a24r

Što se mene tiče, i dalje priznajem samo kartu ispod:  :grin:




Ove naknadne "baljezgarije" modela ne prihvatam!  ;)   Šalu na stranu, red bi bio da bude i malo prave zime u toku zime.  ::)  Znate ono, kao što leti treba da bude bar poneki dan sa temperaturom većom od 30°C! :laught:
Iz tvog posta u danasnji Ec 12z izlaz  :D

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3446 poslato: 17. Januar 2018. u 19:49 »
Kako sada stoje stvari, izgleda da će BKR u Januaru imati samo jedan  dan sa celodnevnom temperaturom ispod nule. Pa onda kako da se čovek ne iznervira  :D

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3447 poslato: 17. Januar 2018. u 19:52 »
Bart svaka tebi cast. Ne prodje dan, a da me ne nasmejes. :D

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3448 poslato: 17. Januar 2018. u 19:58 »
Kako sada stoje stvari, izgleda da će BKR u Januaru imati samo jedan  dan sa celodnevnom temperaturom ispod nule. Pa onda kako da se čovek ne iznervira  :D

Kada sam nagovestio mogućnost za tako nešto, moj drugar Joe me nazvao ekstremnim pesimistom.  :grin:

Današnja Tmax će biti oko -1°C, definitivno prvi (videćemo da li i jedini) ledeni dan ove zime.

Kakav ekstremni pesimizam.  :grin: Tek će biti ledenih dana.

Jeste da je celi februar pred nama, ali ledeni dani u februaru su postali ekstrem. Možda me ova zima demantuje.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3449 poslato: 17. Januar 2018. u 20:02 »
 ^^ Prizivas opet neki ekstrem  :grin: Nekoliko puta je taj kontra efekat upalio xD

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3450 poslato: 17. Januar 2018. u 20:03 »
Kada sam nagovestio mogućnost za tako nešto, moj drugar Joe me nazvao ekstremnim pesimistom.  :grin:

Jeste da je celi februar pred nama, ali ledeni dani u februaru su postali ekstrem. Možda me ova zima demantuje.
Ja ne znam da li se ikad desilo da bude samo 1 ledeni dan cele zime. Mozda gresim. Secanje je varljiva stvar. :) Svakako ove zima su izostale magle i inverzije koje cesto u nizijama donose periode ledenih dana.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3451 poslato: 17. Januar 2018. u 20:15 »
Steta za taj ledeni dan,mogli smo da jurimo ekstrem za zimu bez ledenog dana :smartass:,ovako ce ova zima verovatno biti brzo zaboravljena,ide u red onih od 2014 do 2016,mada ni prosla nije za pamcrnje bas,ee moja zimo..
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3452 poslato: 17. Januar 2018. u 20:38 »
Ne bi bila prva. Zima 2006/07 nije imala nijedan ledeni dan u Beogradu, 1974/75 samo 1 dan. Zima 2000/01 je imala 3 takva dana, a nisu mnogo više imale ni ne tako davne 2013/14, 2015/16 i 2016/17.
Dosta je zima u kojima je zabeleženu ukupno 3-5 ledenih dana, pa ako ova godina ostane na jednom, i nije neki ekstrem.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3453 poslato: 17. Januar 2018. u 20:45 »
Milose 16/17 je imala mnogo vise ipak :),aa Novi Sad nema zimu bez ledenog dana od kada postoje merenja na Sancevima,bas steta
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3454 poslato: 17. Januar 2018. u 21:11 »
Miloš me je preduhitrio, jer sam upravo "izvukao" neke podatke za BG - Vračar o ledenim danima. Malo da dopunim: i zima 1950/51. je imala samo 1 ledeni dan (pored pomenute 1974/75. godine), dok je zima 1987/88. imala 2 ledena dana. Zanimljiv podatak je da su bile i dve zime sa početka 20. veka koje su takođe imale svega 2 ledena dana - to su zime 1901/02. i 1909/10. godine.

E, a kada se radi o zimama sa najviše ledenih dana, dostavljam listu 15 zima u vrhu tabele:  :grin:



Danas ovako nešto teško možemo da percipiramo.  :D


Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3455 poslato: 17. Januar 2018. u 21:16 »
Izasao yr.no(Ec)kaze sledece nedelje prolece po 3put ove zime :thumbup: :laie: dolazi,a vrlo mogucee da smo poslednje pahulje videli danas :comeon:,jer ih za vikend nema

Najveca ispala mozda u prethodnih 5 zima(mada ima opasnu konkurenciju :grin:),20tak izlaza za redom se crtao epski sneg za Srbiju(Gfs)onda je I Ec krenuo a na kraju 3 dana pred ni pahulje :)
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3456 poslato: 17. Januar 2018. u 21:44 »
Dosta je zima u kojima je zabeleženu ukupno 3-5 ledenih dana, pa ako ova godina ostane na jednom, i nije neki ekstrem.
Pa i nije,treba prihvatiti realnost,a to je da su zime toplije nego nekad što su bile.Čak mi je i žao zašto je taj 1 dan ušao zabeležen kao ledeni.Zimski snovi su se raspršili kao mehurići u peni,i od mogućeg ledenog udara ostala nam jesenja brzopotezna fronta u vidu kratkotrajnog zahlađenja.Moderna tehnologija se ovog puta zaista obrukala,ovakva ispala,mislim da nije skoro viđena,da ti od ledenih dana u 2 izlaza napravis pravo proleće  :/..Kako god ostaje nam Februar,da vidimo da li će on uspeti da pokaže zube,pa da nas zima ošine repom.Ja se svakako kao letoljubac radujem ovim toplim danima što se crtaju,siguran da me neće ispaliti  :grin:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3457 poslato: 17. Januar 2018. u 21:45 »
Ne moze da izadje, jer EC 12Z ne postoji, odnosno nece ni izaci u ovom run-u zbog softverskog azuriranja.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3458 poslato: 17. Januar 2018. u 21:57 »
Hocete da kazete da su u poslednjih 67 godina samo dve zime u Beogradu bile sa <=1 ledenim danom i da to nije extrem? Moje secanje se bazira na osnovu poslednjih 20 godina u Novom Sadu. Sada kada vidim statistiku secanje mi i nije tako lose. :)

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3459 poslato: 17. Januar 2018. u 22:01 »
Prema kom modelu je onda yr.no izasao veceras kad vec  EC nije u funkciji? :hm: Mozda Gfs 12Z  :D Ili mozda ne radi zbog podebelog promasaja za vikend  :) Salu na stranu, ali ova situacija je obecavala a kao po starom dobrom obicaju - Nista ..