Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Beograd u meteorološkim brojkama  (Pročitano 121318 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #200 poslato: 06. Septembar 2010. u 11:21 »
PTPrince, ima li sanse da u tvom budžaku pronađeš maksimalne i minimalne temperature po mesecima za Srbiju. Znači ono u januaru je maksimum bio taj i taj, tog i tog dana u januaru, te i te godine u tom i tom mestu (7.januar 2001, al ne znam gde, hehehehe :D )

Ne znam da li mozes takav upit da zadas u bazu podataka? Eto pa na jednom mestu da imamo i to.

Mogu, ali će malo da potraje. Doći će i to na red, u prigodnoj temi.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže vojvoda1010

  • *
  • Poruke: 35
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #201 poslato: 29. Oktobar 2015. u 22:18 »

 :sun

Van mreže vojvoda1010

  • *
  • Poruke: 35
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #202 poslato: 18. Novembar 2015. u 15:47 »
Da li ima raspolozenih da unesemo svi zajedno elektronski podatke za Beograd pre 1936, a I da popunimo postojece pa da kompletiramo elektronski meteoroloski godisnjak

Van mreže vojvoda1010

  • *
  • Poruke: 35
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #203 poslato: 23. Novembar 2015. u 19:48 »
Jel neko zna gde mogu da se nadju godisnjaci od 1985 do 1992m?

Van mreže vojvoda1010

  • *
  • Poruke: 35
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #204 poslato: 21. Maj 2016. u 21:45 »
Da li neko zna koji bi gradovi u evropi i africi bili preteca bgd za vremenaku prognozu,npr u rimu je 2.6 bilo 30 pa kroz 3 dana toliko u bgd?

Van mreže vojvoda1010

  • *
  • Poruke: 35
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #205 poslato: 03. Jun 2016. u 13:23 »
gde mogu naci dnevna merenja za podrucije beograd vracar za:
1. padavine dnevne od 1888-1920
2. max i min temperature za period jun-decembar 1914, oktobar-decembar 1918, celu 1919i
3. max tempraturu za period od 20.11.1941 do 1.4.1943?

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #206 poslato: 03. Jun 2016. u 16:31 »
http://www.hidmet.gov.rs/latin/meteorologija/klimatologija_godisnjaci.php
Ovde postoje podaci ali tek od 1949. godine.
Ajde neko ko se razume bolje u klimatološke podatke i gde se mogu naći da pomogne čoveku.  :tu:

Van mreže vojvoda1010

  • *
  • Poruke: 35
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #207 poslato: 03. Jun 2016. u 16:37 »
Hvala Miki na pomoci, znam za to, pre ovih sam nasao na nekom sajt ali ovoga sto sam naveo nema nigde na netu, jedino ako neko ima u svojoj arhivi, konkretno neko ko je radio, radi ili imao dodira sa RHMZ.

Van mreže lenalenkic

  • Poruke: 1
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #208 poslato: 21. Jun 2016. u 21:45 »
globalno zagrevanje je pocelo bas me zanima koji deo beograda ce biti poplavljen ako poce artik i antartik da se tope
Ja sam SEO guru, pa su mi skinuli link.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #209 poslato: 21. Jun 2016. u 23:42 »
Ajd' da i Vama/tebi kao novom članu napišem isti početak komentara kao i članu koji je u svojoj prvoj poruci na forumu odmah "s' neba pa u rebra" pitao za prognozu za Paraliju za septembar

Dobar dan, ćao, pozdrav za novog člana!

Neko bi pomislio da je normalno da se nov(a) član(članica) u prvoj poruci ili kratko predstavi ili napiše bilo kakav uvodni komentar umesto npr. zahtevanja prognoze za 3 meseca unapred ili pitanja u vezi tvrdnje koja ničim nije potkrepljena/dokazana, ali OK -svako bira način kako će da "nastupi" na forumu a mi stariji možemo da odgovorimo u stilu "kakvo pitanje takav i odgovor"  ;)

Sada, nakon dobrodošlice, evo mog amaterskog odgovora jer se pored nekoga ko tvrdi da je globalno zagrevanje počelo osećam kao potpuni amater tj. nisam obavešten (odakle li mi je ovo poznato  :hm: ) da je "globalno zagrevanje" počelo:

verovatno će prvo biti "poplavljen" vrh Zvezdare i Košutnjak  :D
Mislim da je moj odgovor pouzdan isto koliko i tvrdnja da je globalno zagrevanje počelo  :hm: a kao "staromodan" čovek volim da vlastite imenice pišem velikim početnim slovom u svim prilikama pa svakako i na ovom forumu (ali to možda nije "in").

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #210 poslato: 04. Februar 2018. u 21:04 »
U ovoj temi su bile 2 karte o količini padavina za Beograd od kraja 19 veka pa do 2007. jel može neko ponovo da ih ubaci ako ih ima ako nije problem... hvala.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Beograd u meteorološkim brojkama
« Odgovor #211 poslato: 04. Februar 2018. u 23:09 »
Za jedno 20 godina po Beogradu ce da plivaju Tune,Zubatci,Orade,Skuse,Sabljarke... dok u Nis postoje sanse za Mordulja i Delfine.
Daj ljudi ne sprdajte se.
Bilo je i ranije toplijih perioda od ovih,kao npr srednjovjekovni topli period.