Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Fruška Gora 24.02.2018.  (Pročitano 1208 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Fruška Gora 24.02.2018.
« poslato: 24. Februar 2018. u 12:30 »
Konačno vikend. Prethodnih dana je povremeno padao sneg umerenog do jakog intenziteta u Novom Sadu na graničnoj temperaturi, tj. između 0°C i 1°C. Sluteći da je na Fruškoj Gori sve to vreme bilo izmežu -2° i -1° sačekao sam vikend da odem i uživam u zimskoj idili.  U Novom Sad je maksimalno izmereno 11cm snega. 

Kada smo krenuli u Novom Sadu je paduckao slab sneg, ali snežnog pokrivača nije više ostalo ni u tragovima.

Čim smo prešli u Sremski deo grada i popeli se na nekih 100m nadmorske visine kreću ostaci snežnog pokrivača





Kreže uspinjanje na Venac. Već tada sam video da ću biti u pravu i da nas tamo čeka pravi zimski ugođaj. Kako smo se penjali naglo se krenuo povećavati snežni pokrivač.



Stižemo na Iriški Venac koji je na nekih 500m nadmorske visine i imamo šta da vidimo. Očekivao sam da ima dosta snega, ali ni blizu da ću zateći između 30 i 40cm snega, a pogotovo ne da je drveće sačuvalo svoje ukrase.







Kod spomenika kratka šetnjica i uživancija u prelepoj idili. Odmor za dušu i telo.







Vraćamo se de lepog mesta za sankanje. Deca zauzimaju već svoje pozicije.



Moj sinčić pronalazi svoje utočiste u prelepom iglu. Za trenutak sam se vratio u prelepe trenutke kada sam bio dete i uživao na snegu.



Narkatko sneg pojačava i počinje da pojačava zimski ugođaj





Deca uživaju



E sad će i moj sin moći da govori svojoj deci da kada je bio mali, da je sneg bio do kolena.





Još malo idile i krećemo kući






Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Fruška Gora 24.02.2018.
« Odgovor #1 poslato: 24. Februar 2018. u 12:47 »
Svako od nas bi voleo da ima jedno takvo brdo od 500m u blizini kada su ove nategnute situacije sa temperaturom :D Za razliku od decembra 2017 i vikend snegova, ovi februarski nekako izbegavaju vikend, tako da nam ne ostaje puno prilike da uživamo.

Super je što si se odlučio da odete gore i uživate malo u snegu :)


Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Fruška Gora 24.02.2018.
« Odgovor #2 poslato: 24. Februar 2018. u 13:58 »
Odlične slike Joe, poželim da "skoknem" do Fruške, kada vidim kakvo je stanje gore! :D  Još mogu da mislim kako će sve izgledati posle nove ture padavina za koji dan, na temperaturama u debelom minusu! Ima da prebaci pola metra. Ortak je bio na Avali prekjuče i kaže da gore ima svega 12-13 cm snega, a radi se o sličnoj nadmorskoj visini. Po tome se vidi koliko je Novi Sad (i Fruška) ovog puta bolje prošao sa snegom nego BG (i Avala), zbog nešto povoljnije temperature za vreme najjačih padavina, ali i temperature nakon padavina - da bi se taj sneg održao (niže maksimalne temperature).

Питам се, како ли је на Авали стање. ::)
Slučajno baš to pomenuh iznad, pre nego što sam video tvoje pitanje. :D  Dakle, ne tako impresivno kao što si možda mislio.
« Poslednja izmena: 24. Februar 2018. u 14:58 Srks »

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Fruška Gora 24.02.2018.
« Odgovor #3 poslato: 24. Februar 2018. u 14:02 »
Super sto si iskoristio priliku da provedes vreme sa sinom u tom sjajnom ambijentu! Slike su super naravno.  :tu:

Svakog dana dok idem na posao posmatram Frusku Goru prekrivenu snegom i tako sa distance izgleda sjajno, hvala ti sto si nam prikazao kako to sve izgleda na licu mesta.  :)

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Fruška Gora 24.02.2018.
« Odgovor #4 poslato: 24. Februar 2018. u 16:43 »
Ја сам стварно импресиониран висином снега на Фрушкој Гори! :worthy: Мислио сам да нема више од 20цм.
Какво ли ће тек стање горе бити након овог снега који следи. :snowball:

Хвала Сркс за информацију, од кога другог да очекујем то него од тебе. :tu:

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Fruška Gora 24.02.2018.
« Odgovor #5 poslato: 24. Februar 2018. u 18:05 »
Prelepo, Joe!

Sa mosta u SM, vidi se da ima snega, ali bas ovoliko nisam ocekivao.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Fruška Gora 24.02.2018.
« Odgovor #6 poslato: 24. Februar 2018. u 18:19 »
Odlična reportaža.. Prelepo.. Nadam se da ces makar na jedno jutro dok sneg ne slegne- slične visine meriti i u svom dvoristu kroz par dana  ;)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Fruška Gora 24.02.2018.
« Odgovor #7 poslato: 24. Februar 2018. u 18:22 »
Pridružujem se pohvalama, Joe, slike su odlične! :thumbup:

Iskoristio bih priliku da ti čestitam na 10000. poruci! :ziveli:



Uzgred, mene je naročito (negativno) iznenadio podatak za visinu snega na Avali (hvala imenjače na informaciji :tu:).

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Fruška Gora 24.02.2018.
« Odgovor #8 poslato: 24. Februar 2018. u 22:34 »
Divna reportaža, vidi se da si uživao u svom omiljenom ambijentu! :D I mali snegoljubac je presladak, tako se od malih nogu uči da se voli sneg. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Fruška Gora 24.02.2018.
« Odgovor #9 poslato: 25. Februar 2018. u 18:16 »
Definitivno mi je želja da živim u Novom Sadu jednog dana  :whistling:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina