Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Prelaz Kozjak 658mnv 04.03.2008  (Pročitano 2924 puta)

Van mreže paradolf

  • *
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Podgorje-Kamnik-SLO
  • Gravity sux
Prelaz Kozjak 658mnv 04.03.2008
« poslato: 06. Mart 2008. u 13:23 »
Jer je to moj prvi post na ovom forumu, najprije pozdrav svima ljubiteljima meterologije  :-*

Želja po snjegu je bila  jako velika...jasno :)
Ali sve je izgledalo da ga kod mene neče biti pa sam se odlučio da ja idem do njega. Od kolege forumaša dobio sam informaciju da u Kamniškoj bistrici ima samo oko 10cm bjeline, tako da sam se odlučio da idem na prelaz Kozjak koji je između štajerske i gorenske cca 20km SI od Kamnika.

Kod mene nije bilo skoro ništa oborina ali pogled prema Kamniku več je bio sasvim drugčiji. Videlo se kako pada snjeg ali takva slika bila je cjelog poslepodneva. Nikako da dođe do mene. Podgorje u kojem živim samo je 1-2km od Kamnika a očigledno i to je predaleko  :(


U Kamniku več druga slika. Susnježica i na trenutke čisti snjeg. Pogled prema velikoj špici (cca. 700mnv). Tamo je bilo več oko 10cm opojne bjeline  8)


Odmah kada sam izašao iz Kamnika u selu Vrhpolje počinje umjeren snjeg ali još je sve zeleno po tlu...bit če bolje  :wink:



Kroz cjelu dolinu slab do umjeren snjeg ali ništa se nije hvatao na tlu. Tako sam več bio malo slabe volje ali napokon i to se promenilo. Oko 2 -3 km pred prelazom odjednom počinje snježni pokrivač i na prelazu koji nije baš nešto visok dočekam napokon ono što sam tražio....snjeg  :D


Bilo je dosta istočnog vjetra pa se snjeg hvatao na sve što je mogao.


Bjelina   8)


Pogled nazad prema dolini i u smjeri Kamnika.


Grane su bile ljepe  :wink:





Kada sam htjeo izmjeriti debelinu pokrivača oslobodio sam "žafrančka"


Bilo ga je oko 20centi ali zbog vjetra ponekud i skoro 1 metar.  8)

Zamet  :D


I još malo idile  :)







Ako ste se pitali kako izgleda svjetlo na kraju tunela






Kada je zima ona prava, stvarno je ljepa. :D  :D





I još kratki film sa vrha prelaza. Umjeren snjeg nošen istočnim vjetrom.
Nikud mi se nije žurilo. Tako sam ostao tamo još nešto vremena i uživao u snjegu i vjetru koji je nosi snjeg sa grana drveča. Ko zna kada če biti ponovno prilika.
http://www.youtube.com/watch?v=OK4gW0_x42c
Ko visoko leti daleko vidi :)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Prelaz Kozjak 658mnv 04.03.2008
« Odgovor #1 poslato: 06. Mart 2008. u 13:27 »
Pozdrav Paradolf,dobrodošao!
Dobar sneg!Čini mi se da ga ove godine u nižim krajevima nije bilo mnogo.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Prelaz Kozjak 658mnv 04.03.2008
« Odgovor #2 poslato: 06. Mart 2008. u 13:29 »
Paradolf, dobro došao na forum gde se snegoljupci i letoljupci druže.
Ova tvoja reportaža je raj za snegoljupce. Sjajno. Samo mi se čini da je taj sneg mokar i lepljiv. U svakom slučaju, baš je napadao.
Jedan mali savet, ako si još na mreži: za kreiranje poruke imaš ikonicu nešto kao Insert Youtube, te tako omogućiš lakši pristup tvojim filmićima.

Ljudi, kakav debitantski post! Ovakav prvi nastup se ne viđa svaki dan. Da čovek poželi da svaki novi član foruma bude bar upola ovakav kao sjajni Paradolf...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže paradolf

  • *
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Podgorje-Kamnik-SLO
  • Gravity sux
Odg: Prelaz Kozjak 658mnv 04.03.2008
« Odgovor #3 poslato: 06. Mart 2008. u 13:38 »
Hvala za dobrodošlicu i savet oko Yuotube  ;)

Tako je, ove zime po nizinama skoro nije bilo ništa snjega. Uvjek trebamo u planine da dođemo do njega ali se izplati  :D
Nekako ne mogu bez njega  :zima1
Ko visoko leti daleko vidi :)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.826
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Prelaz Kozjak 658mnv 04.03.2008
« Odgovor #4 poslato: 06. Mart 2008. u 13:41 »
Super doživljaj za nas snegoljupce kad već nemamo prilike uživo videti sneg
Dobrodošao Paradolf

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Prelaz Kozjak 658mnv 04.03.2008
« Odgovor #5 poslato: 06. Mart 2008. u 14:17 »
Spektakularna reportaža pogotovo za nas snegoljupce. Najbolja mi je fotka šafrana ako se ne varam pod 20cm snega što si ga iskopao. Inzvaredno. Da i ja sam primetio da su cele zime cikloni bili preistočno za Sloveniju. Konačno malo i vas sneg da obraduje, zaslužuili ste pogotovo zbob ovakvih reportaža.  :)

Mene inače najviše uzbuđuju prelazi iz kiše u sneg kako se penjemo na veću nadmorsku visinu. To ne doživljamav baš često. Obožavam planinske predele i želim da posetim Alpe. Eto živim u ravnici, a obožavam planine. Baš sam nesrećan.  :)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.475
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Prelaz Kozjak 658mnv 04.03.2008
« Odgovor #6 poslato: 06. Mart 2008. u 14:24 »
i meni se svidja reportaza

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.427
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Prelaz Kozjak 658mnv 04.03.2008
« Odgovor #7 poslato: 06. Mart 2008. u 14:31 »
Wow, koja bjelina ! :o Odlična reportaža ! ;)


padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac 34.3mm
prosek - 51.5mm

padavine u maju 2024:
Vračar - 59.9mm
Miljakovac - 95.0mm
prosek - 70.2mm