Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Prolazak fronta, Zaječar - 30.06.2014.  (Pročitano 1913 puta)

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Prolazak fronta, Zaječar - 30.06.2014.
« poslato: 30. Jun 2014. u 21:04 »
kako je front naišao na planine u istočnoj Srbiji tako su na tom mestu buknuli oblaci i krenuli dalje

centar ovog spektakularnog oblaka je prošao između Zaječara i Bora tako da sam dobio samo jak vetar i koju kap kiše, ali je nakon toga novoformirani oblak doneo pljusak uz manju grmljavinu

radarski snimak koji pokazuje vrlo jak odraz



pošto je oblak izgledao fenomenalno i nisam znao gde pre da gledam, ova reportaža će isključivo biti sačinjena od slika i snimaka



























































ovde je bilo najviše rotacija
















uskoro stižu i kraći snimci

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Prolazak fronta, Zaječar - 30.06.2014.
« Odgovor #1 poslato: 30. Jun 2014. u 21:41 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_1lixUUHaBo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_1lixUUHaBo</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RTy137YXrYI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=RTy137YXrYI</a>

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.400
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Prolazak fronta, Zaječar - 30.06.2014.
« Odgovor #2 poslato: 30. Jun 2014. u 21:42 »
Moćan oblak, baš blizu je prošlo! :o Svaka čast za reportažu, odličan pogled! :) Kod tebe je ovaj jun baš zanimljiv bio.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Prolazak fronta, Zaječar - 30.06.2014.
« Odgovor #3 poslato: 30. Jun 2014. u 22:27 »
Uh ovo bas strasno deluje, a kako li je tek bilo kuda je prosla glavnina ovog oblaka. :o

Na slikama se jasno vidi kako vetar pocinje da savija one topole u daljini.

Odlican pogled imas, sta bi ja dao da imam ovakav pogled od kuce.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Prolazak fronta, Zaječar - 30.06.2014.
« Odgovor #4 poslato: 30. Jun 2014. u 23:12 »
Igra sunca i oblaka sa onim senkama su mi neverovatne. Imao sam nekoliko puta priliku da ih fotografišem i uvek prelepo ispadnu. Što nisi probao neku panoramicu da napraviš?
Formacije su   :first: , svaka čast za reportažu!

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Prolazak fronta, Zaječar - 30.06.2014.
« Odgovor #5 poslato: 01. Jul 2014. u 01:22 »
Uh kakav oblak. Možda i najlepše formacije ove godine. Kako bi' ja voleo da imam ovakav pogled. :first: :jupi:

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Prolazak fronta, Zaječar - 30.06.2014.
« Odgovor #6 poslato: 01. Jul 2014. u 13:30 »
hvala! ;)

Što nisi probao neku panoramicu da napraviš?

izgleda da nisam imao pojma za tu opciju  :nelupaj:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Prolazak fronta, Zaječar - 30.06.2014.
« Odgovor #7 poslato: 01. Jul 2014. u 15:11 »
Uh,ovo je bilo gadno ! :o Bio je čini mi se maksimalan odraz vrlo blizu grada,možda 5-6km zapadnije.

Iako sam nekako imao uvek utisak da istok zemlje ima mnogo manje konvektivnih zanimljivosti od nas zapadnije,to izgleda ne drži baš vodu ! :D

Nadao sam se da je moj burazer bio u prilici da nešto uslika iz Bora,ali nažalost nije...i njemu je nevreme zaustavilo izgradnju,radnici morali da batale radove ???

Još jednom,prelude formacije !  :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Prolazak fronta, Zaječar - 30.06.2014.
« Odgovor #8 poslato: 01. Jul 2014. u 16:47 »
zapad i jeste generalno aktivniji mada što je i Miloš pomenuo, ovde je Jun bio aktivan i bilo je dosta tih predfrontalnih nestabilnosti koje su se formirale na planinama koje dele Timočku Krajinu od Srbije, što se ne događa tako često za kratak vremenski period

evo ga taj odraz, i dalje ne znam da li je u Nikoličevu bilo nešto ozbiljnije pošto je očigledno taj najjači deo prošao tuda