Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2021 - I dekada  (Pročitano 15150 puta)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Avgust 2021 - I dekada
« Odgovor #100 poslato: 08. Avgust 2021. u 23:55 »
Prolazi severnije oko 1km od mene, prolazi preko Kelebije... Osim grmljavine ništa... I nestao je internet signal.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Avgust 2021 - I dekada
« Odgovor #101 poslato: 09. Avgust 2021. u 01:18 »
Prolazi severnije oko 1km od mene, prolazi preko Kelebije... Osim grmljavine ništa... I nestao je internet signal.

Baš interesantno, za primetiti kako nestabilnost, gotovo precizno prati južnu granicu Mađarske, pre nekoliko sati sam imao gotovo idetntičnu dojavu iz Baranje (Severna Hrvatska). Inače linija nestabilnosti se prostire čak do Južne Poljske.
Bilo je pražnjenja na Hajdukovu, Bačkim Vinogradima, a čak i više u Severnom Banatu (Kanjiža, Kneževac)..

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Avgust 2021 - I dekada
« Odgovor #102 poslato: 09. Avgust 2021. u 14:36 »
Stanje redovno, 38c. Rhmz 37,2c. A sever vojvodine 30c.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Avgust 2021 - I dekada
« Odgovor #103 poslato: 09. Avgust 2021. u 19:53 »
Ma putu za Crno more zabeleženo juče u okolini Plovdiva. Inače ne sećam se iskreno rečeno takvog osećaja vreline koju sam juče osetio. Centralni i južni delovi Bugarske su juče imali temperaturu iznad 40°C. Inače biću narednih 10 dana u Sunčevom bregu...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Trenutno se nalazim na obali Egejskog mora i danas sam imao jedno od najjačih "prženja". Doduše ciljano sam otišao u Grčku baš zbog ovih vrućina, tako da se ne žalim. :) Juče kada sam napravio pauzu neposredno pre granice sa Grčkom bord u autu mi je pokazivao 42 C, a posle na Ogimetu video da je T.max u Đevđeliji je bila 44.1 C.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Istovremeno, doživeo sam verovatno "najbolje smrzavanje" leti ;) na za do "celih" 40°C nižoj temperaturi i uz još dosta niži subjektivni osećaj toplote s obzirom na jak vetar, na Grossglockner visokom alpskom putu, najvišem putu u Austriji sa planinskim prevojem koji dostiže visinu od 2504m iznad nivoa mora, a koji povezuje pokrajine Salzburg i Koruška, dok je u relativnoj blizini tromeđa sa Tirolom. Vreme je na ovom području tih dana bilo vrlo promenljivo (zadesio se hladniji i kišovitiji period tokom hladnijeg i kišovitijeg leta :)), pa i pored sunčanih intervala, oblaci i magla nikako nisu "dozvoljavali" da se vide svi najviši vrhovi u okolini (ima ih više od 300 sa visinom od preko 3000m n.v.), uključujući najpoznatiji Grossglockner, najviši vrh Austrije (3798m n.v.), koji se nalazi u središtu najvećeg austrijskog nacionalnog parka, NP Visoke Ture. U podnožju najvišeg vrha nalazi se najduži glečer u Istočnim Alpima, čiji se samo deo povremeno mogao videti. Ostataka snega je bilo mestimično i duž puta pri prevoju, posebno na severnim padinama. Na još većim visinama do kojih se može samo pešice ga je svakako bilo više. Usled čestih padavina (suficit ovog leta), flora je potpuno zdrava, kao iz slikovnice. I dok se svuda okolo slivaju vodopadi, uz mnogobrojna jezerca, na ovoj nadmorskoj visini (cca. 2500m) sada vlada rano proleće. Dodao bih još, iako znam da ne pišem na poljoprivrednom forumu, da me je iznenadila u potpunosti zelena trava širom Austrije s obzirom da sam prošao velikim delom.

Sledi nekoliko odabranih sličica:














U Beogradu su me "dočekale" slične vremenske prilike onim koje su me "ispratile" pre dvadesetak dana.

Poslednja dva dana je sunčano i vrlo toplo, naročito je bilo toplo juče (Tmax=37,5°C) uz slab i umeren, jugoistočni vetar. Kao posledica požara na deponiji u Vinči, juče se tokom celog dana osećao iritantan miris paljevine, naročito u prepodnevnim časovima, a i povremeno je bila smanjena vidljivost u pojedinim delovima grada (prema zvaničnim podacima, očekivano, nije došlo do značajnijeg zagađenja vazduha). Danas je uz okretanje vetra na slab severozapadni i uz lokalizovanje požara situacija iz tog aspekta bolja, dok je kada govorimo o temperaturi, maksimalna "ostala" malo ispod 35°C, no subjektivno je usled više tačke rose (18-19°C) ipak "teže" vreme u poređenju sa jučerašnjim danom.

Predstoji vrlo sparno i toplo veče u Beogradu. Kasno noćas i u zoru, uz jači lokalni razvoj oblačnosti, moguća je kratkotrajna kiša ili pljusak sa grmljavinom, no svakako da ne bi bitnije osvežilo. Naprotiv, potencijalne padavine samo bi povećale sparinu.
« Poslednja izmena: 09. Avgust 2021. u 23:06 Srđan »

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Avgust 2021 - I dekada
« Odgovor #104 poslato: 09. Avgust 2021. u 21:22 »
I danas u Sarajevu sunčano i vruće sa max T 37.1*C..

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2021 - I dekada
« Odgovor #105 poslato: 09. Avgust 2021. u 21:55 »
I ako je prošlo gotovo tri sedmice od onog ozbiljnijeg kišnog talasa trava se i dalje zeleni. Danas maksimum na 36.1C, juče je bilo 36.9C.

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 323
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Avgust 2021 - I dekada
« Odgovor #106 poslato: 09. Avgust 2021. u 23:17 »
Ево пљуска и то пристојног

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Avgust 2021 - I dekada
« Odgovor #107 poslato: 10. Avgust 2021. u 10:48 »
Današnji dan biće medju naj vrelijim, temperatura već 30,8c. Zaječar vodi 32, 1c.
Kod mene u dvorište 32,2c.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Avgust 2021 - I dekada
« Odgovor #108 poslato: 10. Avgust 2021. u 14:22 »
Sunčano i toplo uz slab vjetar T 35.2*C..

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Avgust 2021 - I dekada
« Odgovor #109 poslato: 10. Avgust 2021. u 14:49 »
U Beogradu je nakon promenljivo oblačnog jutra (minimalna temperatura je iznosila 23,3°C na stanici na Vračaru), dan pretežno sunčan, vrlo topao i sparan (tačka rose je u prvom delu dana bila oko 20°C, da bi od tada bila u manjem padu) uz slab, severozapadni vetar. Prema poslednjim zvaničnim merenjima, u 14h temperatura vazduha je iznosila 33,0°C uz tačku rose 17,5°C i vetar brzine 2m/s, pa je subjektivni osećaj toplote svakako viši. Prognozirana maksimalna temperatura za danas je 34,0-34,5°C.  :sun:

Još noćas će, uz promenljivu oblačnost, postojati manja mogućnost za pojavu kratkotrajne kiše ili pljuska sa grmljavinom u pojedinim delovima grada.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Avgust 2021 - I dekada
« Odgovor #110 poslato: 10. Avgust 2021. u 22:04 »
Još jedan dan sa temperaturom preko 35*C u Sarajevu pa je tako max T bila 36.0*C..Tokom poslijepodneva je došlo i do naoblake a sad je opet vedro..