Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2017 - II dekada  (Pročitano 33402 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #260 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:16 »
Sombor 5l u prethodnom satu, a bio je kanditat da ostane suv od ovog ciklona. Ovde tek malo kiše 1mm.

Na kraju ne padne gde je rečeno, nego gde je suđeno. :) BKR zvanično 3mm, ej 'ebena 3mm nakon svega što se crtalo.

Makar je pošteno zahladnilo, biće jako prijatna noć za putovanje. Trenutno samo 19°C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #261 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:19 »
Ovde u selu jak vetar ne posustaje. Mislim da sam danas shvatio kako izgleda uragan ili tajfun.

Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #262 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:19 »
Pre pola sata u Vrscu bilo grada ,sitnog doduse....trenutno 25mm/m2,,,i orkanski vetar

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.894
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #263 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:20 »
Ovde evo još skoro sat vremena kiša sasvim solidnog inteziteta, lepo natapa, Beograđani su ovog puta baš maleri  :/

Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.266
  • Lokacija: Крагујевац
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #264 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:20 »
Слаба киша у Крагујевцу, био је и краткотрајан умерен пљускић...  Т 18.9°C
ГФС је претходних дана покушавао да ми нацрта колико ће кише да падне данас у КГ, а ја нисам видео ширу слику....


Van mreže Obzor od Ozrena

  • *
  • Poruke: 37
  • Starost: 46
  • Lokacija: Doboj, R.Srpska - BiH
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #265 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:23 »
Na kraju se sve završi sa 5 mm. Očekivao sam još padavina iz ovoga "rapa" fronta i da se nastavilo jugozapadno strujanje, vjerovatno bi bilo još nešto kiše. Međutim okrenulo je na južno  i ovi pramičci odoše preko Save za Hrvatsku i Mađarsku.
Tješim se kada vidim kako je loše prošlo u nekim dijelovima Srbije gdje je crtano 50-80mm a nije palo ni 10mm. Potpuno je van pameti kako onako izraženo jaki razvoji nisu dobijali na širini i dubini nego su se lagano gasili.
Kod mene je još i dobro...
To je vjerovatno to što se tiče nekih značajnijih nestabilnosti za ovo ljeto. Biće dobro ako se ostvari mogućnost padavina  koja se stidljivo daje za sledeći vikend i Preobraženje... :hi:

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #266 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:23 »
Ovde je palo CAK 5mm za sada i jos uvek pada. Padala je natapaca dosta dugo, a trenutno je kisa i malo pojacala. Ja sam iznenadjen. Naravno ne kolicinom kise nego cinjenicom da jos uvek pada kod mene. :D

EDIT: Posle duzeg vremena cak se u dva navrata zacula i grmljavina sada, ali sudeci prema radaru deluje da kisa nece jos dugo padati.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #267 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:28 »
На крају сасвим солидно невреме, али кише недовољно, сам долазак уз шелф и формације заиста леп, затим оркански ветар и град величине лешника, да би то после био обичан пљусак помешан са јаким ветром.

Е сад станица је регистровала 7,6 mm, али није је закачио други пљусак и плус због ветра мислим да нису меродавне падавине сасвим, тако да мислим да је код мене пало 12-13 mm недовољно, али и није толико лоше, поготово што је већина јако лоше прошла.

Окачићу и неку слику касније.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #268 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:29 »
Kakav potop zadnjih 35-40minuta !
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #269 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:31 »
napokon kreće da duva jak vetar, konačno kraj ovom paklu

konkretnijih padavina još uvek nema, mada sam optimista za predstojeću noć

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #270 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:33 »
Prestala kisa, i dalje je vetrovito. Kod mene je palo 9.1mm, na AMS Kotez 7.6mm. Takt 18.8C.

Pred prestanak padavina ukazala se duga:




Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #271 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:34 »
Слаба киша у Крагујевцу, био је и краткотрајан умерен пљускић...  Т 18.9°C
ГФС је претходних дана покушавао да ми нацрта колико ће кише да падне данас у КГ, а ја нисам видео ширу слику....



I Beogradu je isto poručio u poslednjem izlazu. Evo ja mu poručujem isto uz kompletan spisak, i njemu i ostalim modelima  :)
Pa bolje da je opet sve u Mađarsku otišlo, lakše bih podneo.



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže zeljko83

  • *
  • Poruke: 142
  • Starost: 40
  • Lokacija: Rekovac-Ursule
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #272 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:36 »
Kod mene katastrofa 0'5mm samo da me dobro iznervira nemogu da verujem kakva smo mi ovde rupa.Jedino ako dodje ova kisa od Kimija tu je bas blizu.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #273 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:37 »
Knjaževac je sve lepo zaobilazilo celo popodne. Iz pravaca Pirota do Stare Planine pala je dobra kiša a  bilo je i grada.
Sad se približava grmljavina iz pravca jugoistoka.
DObro je da se i jug Srbije konačno aktivirao. Možemo očekivati zanimljivo veče i noć.
Danas Tmax=37.4°C
Trenutno 26.0°C

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #274 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:44 »
Zaječar u rupi između oblaka (donekle sam i srećan zbog toga ukoliko su gradonosni), vetar sada ima još jače udare i povremeno se čuje lomljava na ulici

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #275 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:54 »
Ewo i 10mm  :comeon: :comeon:
Padavine oslabile ide nesto sa juga  :comeon:
Konacno lakse se dise  :morning:

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže mpetrovic030

  • *
  • Poruke: 186
  • Starost: 30
  • Lokacija: Bor
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #276 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:54 »
Of pre par minuta I ovde zestok pljusak sa pojacanim vetrom.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #277 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:57 »
AMS Vukov spomenik do sada 7.1mm, nije bilo nevremena i bar meni to ne smeta, značajno je osvežilo (19C, ranije popodne bilo je iznad 31C uz "teško" vreme) i mislim da većini ovo prija.
Vidim da AMS "Rade-Karaburma" pokazuje veoma sličnu količinu a Skomi je javio da je i u Kotežu bilo slično a u Borči malo više.
Na Trošarini je izmereno 4.4mm a Vračar je imao blizu 4mm.
Subota još nije završena  ;) , šanse za povremene padavine tokom noći postoje... ovo pišem bez gledanja u nove modele jer znamo da su za današnji dan dosta "lutali" (imali su dosta razmimoilaženja do 24h pre očekivanih padavina). Možda mnogi od nas previše gledaju u brojne dostupne numeričke modele -da smo npr. u 70-im ili 80-im godinama prošlog veka to ne bi mogli pa bi možda tada bilo manje razočarenja ili oduševljenja ;)
Današnje popodne donelo je ozbiljno nevreme na par lokacija i neki članovi su o tome pisali...

Ljudi ne kukajte za nevremenom, ne daj bože nikom da doživi ovako nešto. Jedva sam smirio sina od 8 godina, popadalo je par crepova sa kuće, voda se sliva niz zidove u kući,... Crni odraz je prešao preko sela, vetar je duvao nenormalnom brzinom, mislio sam da će kuću da odnese, kiša je padala ludačkim intenzitetom, bilo je i dosta grada, samo je grmljavina izostala.

O tome sam pisao ranije popodne:

Nisam od onih koji često koriste termin "superćelija" (i kada treba i kada ne treba), niti sam neko ko će da napiše "eeeeh, omaši me crni odraz i jako nevreme -sve ode 20-30km pored mene" (!??)...
Verujem da će forum biti "zatrpan" komentarima u nastavku dana kao i uveče  ;) , za sada je situacija otprilike onakva kako se i očekivalo (iako nije postojao "konsenzus"  ;)) a lokalna nevremena je nemoguće tačno predvideti (ne danas za sutra nego ni sada za dva sata) pa će biti onih koji će se žaliti na štetu koju je nevreme izazvalo (što svakako mogu da razumem) ali i onih drugih koji će "tugovati" što ih nije zakačilo nevreme...

Pozdrav svim ljubiteljima meteorologije!

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #278 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:58 »
Osetno je zahladnelo i navukli su se tamni niski stratusi sa severa. Grmljavina je prestala i sve se izmestilo dalje na istok, vetar i dalje povremno jak.

Bednih 1mm, na stanici 1.5mm. Valjda nije gotovo, trebalo bi nocas da bude jos, uslova za padavine ima sve do sutra. :confused:


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Avgust 2017 - II dekada
« Odgovor #279 poslato: 12. Avgust 2017. u 19:59 »
Stigao front od kise ni k... Neverovatno a opet klasika...