Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Zlatibor u subotu  (Pročitano 2912 puta)

Van mreže Sneško_Belić

  • **
  • Poruke: 816
  • Starost: 55
  • Lokacija: Čačak
Zlatibor u subotu
« poslato: 27. Avgust 2009. u 10:54 »
Dragi moji, planiramo u subotu da odemo na celodnevni izlet na Zlatibor, ali me po malo zabrinjava ova pojava kiše u popodnevnim satima.
Koliko vidim, temperatura će biti sasvim ok, ali ova kišica bi mogla da nam malo pokvari dan.  ::) Hoće li baš tako biti?  :?: :)
U napred zahvaljujem na odgovorima!  :-*
Volim i sneg, ali ipak više volim mooooreeeee :D

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Zlatibor u subotu
« Odgovor #1 poslato: 27. Avgust 2009. u 11:06 »
Ovako, sneshko_belic, kiša na Zlatiboru je izvesna. Prema mojim procenama, počeće u subotu uveče, a prestaće u nedelju ujutro ili pre podne. Ako se produži na pre podne, to će biti slabo i nemerljivo. Glavnina kiše pada u toku noći, i cenim da će je biti između 15 u 20 mm.
Ipak, planina je to, pa se nadam da će se dosta toga ocediti. No, nedelja ujutru će biti blatnjava i tmurna, i oblaci se neće razići do popodne sigurno. Nedelja popodne može da dozvoli vedrinu u vrlo ograničenim količinama, dok neko istinsko razvedravanje na Zlatiboru valja očekivati u ponedeljak, polovinom dana.
Da se vratim na subotu. Biće lepo vreme, i prilično toplo (oko 27°C), ali završite izlet i vratite se kući do dečijeg spavanja, da vas ne sustigne grmljavina i pljusak koji prelazi u kišu od nekoliko sati. Jedino može da počne da duva umeren (a možda na momente i jak) jugozapadni vetar. Ako toga vetra ne bude bilo, možda grmucne pre vremena, još popodne... ali ja glasam za prvoopisani scenario.
Lepo se provedite na Zlaći! :-* Deci će biti najlepše (a tako i treba).
« Poslednja izmena: 27. Avgust 2009. u 11:51 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Zlatibor u subotu
« Odgovor #2 poslato: 27. Avgust 2009. u 11:09 »
Na žalost kiša i grmljavina su na Zlatiboru vrlo izvesni u subotu
Popodne i uveče pogotovu ali kako će padavine biti iz uglavnom konvektivne oblačnosti možda prođeš i bez kiše
Ali pošto je Zlatibor u pitanju teško da će da te omaši
Ja ti držim palčeve da te preskoči i dođe kod nas na istok Navijaj i ti za tu varijantu možda se i ostvari Ja ću biti presrećan a i ti :)

Van mreže Sneško_Belić

  • **
  • Poruke: 816
  • Starost: 55
  • Lokacija: Čačak
Re: Zlatibor u subotu
« Odgovor #3 poslato: 27. Avgust 2009. u 11:11 »
Hvala na odgovoru! :D Da, planiramo da se vratimo u subotu veče. Nadam se samo da ćemo dan iskoristiti maksimalno, kao što smo planirali :D
Puno hvala!
« Poslednja izmena: 27. Avgust 2009. u 12:42 sneshko_belic »
Volim i sneg, ali ipak više volim mooooreeeee :D