Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: vreme do kraja zime  (Pročitano 1766 puta)

Van mreže weathergirl

  • Poruke: 2
vreme do kraja zime
« poslato: 26. Februar 2010. u 18:38 »
Dragi ljudi treba mi pomoć - trebala bi mi prognoza za narednih 20-ak dana, do početka proleća, podaci mi trebaju za jedan prilog koji pravim na televiziji...Zvala sam RHMZ oni to prave u nedelju pa je mogu dobiti tek u ponedeljak ili utorak, a meni bi trebala za ponedeljak rano ujutru da emituje u jutarnjem programu...Može li neko da mi pomogne u tome? Unapred veeeeomaaaa zahvalna!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.808
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: vreme do kraja zime
« Odgovor #1 poslato: 26. Februar 2010. u 19:16 »
Verovatno znaš i sama da je nemoguće dati prognozu vremena za tako dug period. Može se diskutovati o mogućim scenarijima razvoja vremenske situacije. Ovde možeš da vidiš naša razmišljanja o vremenskoj situaciji početkom marta http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,1806.0.htmlhttp://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,1806.0.html.
Ono što ja mogu da kažem jeste da je vrlo izgledno da će početkom marta doći do pada temperature a nisu isključene ni snežne padavine i u nižim predelima. Mislim na period I dekade marta. Više od toga je sad stvarno neozbiljno prognozirati.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: vreme do kraja zime
« Odgovor #2 poslato: 26. Februar 2010. u 20:51 »
Tako je,iskusni kolega je to sve lepo objasnio!Znaci ne moze se konkretno nista reci,jedino to da pravog proleca u prvoj dekadi marta tu do desetog marta verovatno nece biti!Bice prijatnih temperatura prekosutra,onda pocetak marta zahladenje koje moze trajati 5-6 dana, mozda ni tolko...a posle ne vredi o nicemu pricati!

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: vreme do kraja zime
« Odgovor #3 poslato: 26. Februar 2010. u 23:04 »
Zašto ne pričati za dalje? Posle zahlađenja od 4. marta koje će trajati 4-7 dana, logično je da opet krene lagano proleće... Koliko će biti izraženo zahlađenje i da li će biti snega je još uvek rano reći.