Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017 - I dekada  (Pročitano 88378 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #900 poslato: 06. Januar 2017. u 19:25 »
Sombor -10C a NS -13C u 19h!
Ne znam koliko ce se temperatura spustati nocas ali i ovo je previse.
Ako je za neku utehu vetar je nesto slabiji nego sto sam ocekivao da ce biti.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #901 poslato: 06. Januar 2017. u 19:28 »
Ceo dan sneg padavine 1mm to nije bas pouzdano zbog ovakvog vetra a i visina snega s obzirom da vetar dize i sa zemlje samo tako sneg...
Visina snega u 19h...
« Poslednja izmena: 06. Januar 2017. u 19:38 Bart »

Van mreže Cedogares

  • *
  • Poruke: 147
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sremska Kamenica/Mišeluk, Srbija
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #902 poslato: 06. Januar 2017. u 19:36 »
-13 NS, ako se ne varam ovo je neocekivano nisko, koliko sam ispratio ovoliki pad se očekivao tek sutra, rano ujutru, bice zanimljivo ispratiti dokle ce dogurati, vedro je a vetar se prilično utisao.
Mrzim kosavu.

Van mreže markotb

  • magErotoVE
  • *
  • Poruke: 90
  • Starost: 28
  • Lokacija: Usa
  • Биолог, метеорологија, авијација, спорт, природа.
    • Superlative Сasual Dating - Verified Ladies
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #903 poslato: 06. Januar 2017. u 19:51 »
Добро вече људи. Требиње као и приморје се претворило у Сибир. Тмакс је данас била -1,2 С, а то не памтим да је максимум био испод нуле.
Такт -4,6 С. Пуше олујна бура, која окреће на чист сјеверац. Удари су преко 70 км/х. Данас су удари били преко 110 км/х. Вјетар је чупао све живо.
Осјећај је као да је -15 С.
 :yawn:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #904 poslato: 06. Januar 2017. u 19:58 »
 :O Bravo @ Georgi!!  :comeon:

Na planini Vodno iznad Skopje, spaseno je 5 dece iz sneznih smetova!

http://www.telegraf.mk/aktuelno/makedonija/ns-newsarticle-spasuvacka-akcija-na-vodno-pet-deca-ostanaa-zarobeni-na-snegot-tim-na-crven-krst-gi-spasi-video.nspx

Ima velikih problama u Makedoniji..

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #905 poslato: 06. Januar 2017. u 20:00 »
@ Bart

A vidi za Krusevac, imao je 27 cm, a sad ima 22 cm, a palo je jos 2 mm u medjuvremenu? :hm: dakle vetar pavi problem, pa kako se izmeri u tom trenutku, to je visina..

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #906 poslato: 06. Januar 2017. u 20:02 »
Pravi Sibir napolju, severni vetar ubija koliko je leden i dalje pravi nanose. Takt -9.6C. Sneg je prestao da pada oko pola sedam, oblaci su se podigli i vidljivost se poravila. Visina snega oko 20cm.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #907 poslato: 06. Januar 2017. u 20:08 »
O i BIH u Glamocu jedan pastir je izvucen iz smetova, jedan jos nije, a obzirom da dugo vec to traje... :cry:

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=237385

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.805
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #908 poslato: 06. Januar 2017. u 20:09 »
Ne posustaje sneg čak i pojačava, ponovo dune pojačan vetar pa pravi vejavicu.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #909 poslato: 06. Januar 2017. u 20:13 »
I ovde se vetar primirio.Sneg prestao pred sumrak.
Sada se i delimicno razvedrilo.
Trenutno -9.5°C.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.397
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #910 poslato: 06. Januar 2017. u 21:05 »
I naravno da se RHMZ opet obrukao najavom snežnih padavina do ili oko 10cm ( ne sećam se da li su napisali DO ili OKO ).  :rofl:

U Melencima hladno Badnje veče. Videćemo koliko će se spustiti temperatura, za sada -12°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Kiklop

  • *
  • Poruke: 26
  • Starost: 47
  • Lokacija: Jagodina
    • Geodezija Pro
Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #911 poslato: 06. Januar 2017. u 22:32 »
U Jagodini -10°, ledeni vetar, mada je malo oslabio veceras, sneg prestao da pada oko 18h, napadao oko 20cm.



Sent from my Nexus 5X using Tapatalk



Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #912 poslato: 06. Januar 2017. u 22:39 »
@ Bart

A vidi za Krusevac, imao je 27 cm, a sad ima 22 cm, a palo je jos 2 mm u medjuvremenu? :hm: dakle vetar pavi problem, pa kako se izmeri u tom trenutku, to je visina..
A sve vreme je padao sneg izmedju ta dva termina... I ja sam to primetio da je u 13h bio 27cm... Jeste sneg malo slegne u medjuvremenu ali ovo je velika razlika i uz to je sve vreme padao...  :confused:

T -10.3C prvi dvocifreni minus ove godine... Sneg je dosta oslabio... U toku dana je bas ok padao, mora se uracunati i da malo slegne i pored toga se visina povecala na 20cm zvanicno... Ja zadovoljan rekao sam 20cm je najbolja visina po meni... E sad sto ima smetova pa izgleda kao 30+cm i veliki minusi sta da se radi...
« Poslednja izmena: 06. Januar 2017. u 22:50 Bart »

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #913 poslato: 06. Januar 2017. u 23:22 »
Уђосмо и ми у двоцифрен минус пре пар сати, јако је хладно напољу, а поготово је било синоћ уз јак и олујни северозападни ветар, пробијало је до костију. (Ово пре свега знају они који су синоћ радили на отвореном као и ја, 10 мин је било довољно да ми се руке и прсти смрзну  :zima)

Снег је овде у потпуности преживео, на травнатим површинама је компактан и има га око 5цм, само што је јак ветар одувао доста снега са дрвећа који је стварао лепши амбијент.

Т-11.6°C. Очекујем да ће овде Т до јутра опасти до приближно -14°C, а по свему судећи, ово неће бити најхладније јутро.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #914 poslato: 06. Januar 2017. u 23:27 »
 ^^
Da, ima "fore" da neka naredna jutra (ne mislim na ponedeljak kada se nadam nekim, makar malim, snežnim padavinama u Beogradu) budu sa nižom temp. nego sutrašnje -ajd' da kažem da uz promenljivu oblačnost Tmin na Vračaru možda neće otići ispod -12.2 ili -12.5C ali već nedeljno jutro vrlo lako može da ima par stepeni nižu temp. (naročito van centra grada).  :zima
Na Ceraku je danas Tmax bila -7.9C (na Vračaru -6.8C) a trenutno je -11.9C.

Edit: Crni Joco  ;) , šta si radio sinoć napolju? Mislim mlad si momak, postoje razne opcije ali većina njih je prikladnija za neki topliji i prijatniji ambijent  ;) i tu ti se prsti i drugi delovi tela ne bi smrzli ... naprotiv  :rofl:

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #915 poslato: 06. Januar 2017. u 23:57 »
Ceo dan sam opet proveo severnije i bukvalno je suv put od Arilja prema Cacku(kazu i Uzicu) u POzegi svega 9cm snega

A mikroklima Ivanjice pocinje da utice negde na pola puta izmedju arilja i ic kod klisure pocinje povecanje sneznog pokrivaca da bi tek posle Prilika negde na 5,6 km od centra pocelo naglo povecanje sneznog pokrivaca...

Badnje vece u Ivanjici ledeno i sa dosta snega...


























Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #916 poslato: 06. Januar 2017. u 23:58 »
 ^^ Баш ме занима докле би могла да се спусти температура у недељу ујутру (или неки други дан ако буде имао више потенцијала) овде код мене, а за ту информацију задужујем тебе Профи. 8) :laugh:
Шалим се мало, надам се да ћеш бити у могућности да објавиш Тмин на Цераку и на можда још неким станицама као и што си до сада радио, и хвала пумно на тим подацима. :tu:

Радила се ноћна смена на пумпи, али срећом нема мноног посла тада, па сам само повремено излазио, иначе бих у супротном био цео замрзнут. :grin:

Лепе слике Србине, Ивањица испунила очекивања као и увек до сада. :tu:
Да не буде да прескачем и остале чланове, лепе слике и из ваших крајева момци, уживајте у овој Божићној идили, ми северније ћемо се стрпети за неку бољу прилику.

Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #917 poslato: 07. Januar 2017. u 00:09 »
hristos se rodi braco srbi.inace jako hladan dan takt -10

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #918 poslato: 07. Januar 2017. u 00:21 »
Мир Божији, Христос се роди!

Полако се разведрава овде, температура самим тим у паду, тренутно - 11,0 C.

Ипак сам мало претерао данас у висини снежног покривача, има га просечно од 10-12 cm, ипак сасвим довољно за уживање.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #919 poslato: 07. Januar 2017. u 00:24 »
Vaistinu se rodi. Srećan Božić svima koji ga danas slave.

-13 trenutno u NS. Bilo bi zanimljivo pogledati kada je posledji put ovoliko izmereno na Božić, a vrlo verovatno to neće biti ni konačni minimum na ovaj Božić.