Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2017 - II dekada  (Pročitano 22633 puta)

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #60 poslato: 15. Februar 2017. u 20:55 »
U Županji je danas uz obilje sunca temperatura zraka narasla do 10°C. I sada je vedro te hladno. Takt 4°C.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #61 poslato: 15. Februar 2017. u 22:36 »
Ja sam vec u minusu -1,7 mada napolju izgleda dosta hladnije, tlo se vec "zabetoniralo", vedro je bez vetra, danasnja maksimalna je bila 10,6.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #62 poslato: 16. Februar 2017. u 05:26 »
Nakon hladnog jutra usledio je sunčan i prijatno topao februarski dan za nama. Sumaglica se zadržala tokom čitavog dana. Vetar je tokom jutra bio slab, istočni, a u nastavku dana uglavnom slab, zapadni i severozapadni. Najniža temperatura na Vračaru je iznosila -4,5ºC, a najviša dnevna 8,9ºC. Pritisak je bio znatno iznad normale, imao je tendenciju manjeg opadanja i na visini stanice je iznosio oko ili malo iznad 1020mb.

Usledilo je vedro i (pro)hladno veče, a potom i noć, uz prisutnu i sve izraženiju sumaglicu kako je vreme odmicalo. Vetar je u ovom periodu bio slab, istočni i severoistočni. Temperatura je očekivano imala tendenciju postepenog opadanja. Nakon 1h "skliznula" je u "minus".

U mom kraju se malo pre 4h spustila magla, ali uz i dalje vidljivo (delimično oblačno; 5/8 (niska oblačnost)) nebo. Vidljivost je opala na 250m.
Vetar je slab, severoistočni. Trenutna temperatura na Vračaru iznosi -2,8ºC (u 5h tamo je osmotrena "samo" sumaglica), a na Košutnjaku -1,2ºC. U nižim delovima grada je hladnije i ima magle. Tako je prema poslednjim dostupnim podacima u Surčinu -5ºC, a u Batajnici -4ºC (zapadni i severozapadni delovi grada), dok je u Pančevu -5ºC, a na Karaburmi (najniži deo) -4ºC (severoistočni i istočni delovi).


Do kraja noći se očekuje zadržavanje i povećanje gustine magle u nižim, odnosno formiranje u višim delovima grada. Vetar će biti slab, severoistočni.*

"Sutra" jutro hladno, tmurno i maglovito. Tokom dana sunčano sa sumaglicom u višim, dok će u nižim delovima grada biti uslova za duže zadržavanje magle i niske oblačnosti i tamo će svakako biti hladnije. Vetar slab, istočnih pravaca. Najviša dnevna temperatura variraće od 5ºC (niži delovi prestonice) do 9ºC (viši delovi), dok će u centru iznositi 7-8ºC.*

* Ovo je samo moja prognoza, koju, naravno, ne bi trebalo uzimati "zdravo za gotovo".
« Poslednja izmena: 16. Februar 2017. u 05:36 Srđan »

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #63 poslato: 16. Februar 2017. u 08:44 »
Kakav nalet snega iz magle ovde kod mene. Centimetri bi se brzo slagali da je tako nastavio. Ovaj intenzitet iz magle nikad nisam video. Sve je prošlo za manje od 5min, ali dovoljno da se sve zabeli.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #64 poslato: 16. Februar 2017. u 08:56 »
Dva uzastopna jutra tmin tacno -4C, suncano od ranog jutra ima sumaglice ali mislim da nece danas bti problema da dostignemo prognoziranih 11C...Trenutna temperatura 0C

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #65 poslato: 16. Februar 2017. u 09:08 »
U nižim delovima Beograda jutros ima magle, a na Vračaru je u poslednja 2 sata vidljivost na granici sumaglice i magle tj. 1km.
Minimalna temp. na Vračaru je bila -3.8C, izmerena malo nakon 7h a u 9h je -1.6C uz Sunce koje se dobro "probija" kroz sumaglicu (zračenje je u 9h već 350W/m2).
Na Košutnjaku je min. temp. bila -2.3C a sada je već +2C.
Na Ceraku je min. temp. bila -3.0C a sada je +1.8C.
Na Karaburmi (najniži deo, pouzdana AMS-Rade) min. temp. je bila -4.6C a trenutno je -3.0C.
Na aerodromu u Surčinu Tmin -4.8C uz vidljivost 150m u 8h (u 9h je -4C uz vidljivost 200m) i taloženje inja iz magle, a na aerodromu u Batajnici najmanja vidljivost je iznosila 200m i izmerena je u svim terminima počev od 7.30 do 9h (a temp. u 9h je -3C).

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #66 poslato: 16. Februar 2017. u 09:38 »
Pogled na temperature u nižim i višim delovima grada je dovoljan da pokaže da sloj magle nije toliko "debeo". Verujem da nas brzo očekuje "razbijanje" magle i u nižim delovima grada, sa daljim porastom intenziteta sunčevog zračenja.

Jasno je da u višim delovima grada već uveliko ima Sunca: trenutno AMS Karaburma -2.6°C, AMS Vračar -0.8°C, AMS Košutnjak +2.1°C, AMS Banjica +3.2°C.

Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.266
  • Lokacija: Крагујевац
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #67 poslato: 16. Februar 2017. u 11:12 »
Сунчано у Крагујевцу. Тмин -8.1°C, Такт  7.9 °C


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #68 poslato: 16. Februar 2017. u 11:32 »
Čim je strujanje okrenulo na istočne smerove jutro je hladnije
Danas Tmin0-5.7°C za razliku od juče kad je bilo -3.4°C
Juče Tmax=9.5°C
Danas je za očekivati za nijansu nižu temperaturu.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #69 poslato: 16. Februar 2017. u 11:43 »
Kod mene se gusta magla formirala dosta rano sinoc, jos oko 22h, pa temperatura nije "otisla" mnogo u minus, minimalna temperatura je ostvarena negde malo posle ponoci, -4.5C i od tada je u blagom porastu, ali i trenutno ima magle, doduse, vidljivost se dosta popravila, jutros je bila oko 100m, sada je i do 1km. Jos uvek ima inja na granama drveca, temperatura je -1C.

Van mreže Drekavac

  • *
  • Poruke: 79
  • Starost: 32
  • Lokacija: Brčko / Novi Sad
Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #70 poslato: 16. Februar 2017. u 12:40 »


Liman 4 i Liman 1 u NS jutros. Razlika oko 1km.

Sent from my Nexus 5X


Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.365
  • Starost: 34
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #71 poslato: 16. Februar 2017. u 12:55 »
Suncan i lep dan, trenutna temperatura 7.1'C


Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.


Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #72 poslato: 16. Februar 2017. u 13:02 »
Ovde je tek pre nekih 15 minuta probilo sunce, sada je suncano uz temperaturu u porastu, trenutno je +1C.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #73 poslato: 16. Februar 2017. u 14:15 »
Lep i suncan dan  :sun: Za razliku od jutros kada je bilo mraza i magle :) T +7,5c

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #74 poslato: 16. Februar 2017. u 14:16 »
Za mene neocekivano hladno jutro i pre podne, jutros u 06,00h bilo je -5,0, nisam ostao da "dezuram", ali sam ubedjen da je temperatura isla za jos koju decimalu nize. U 12,00h prohladnih +3,2 da bi onda fino temperatura skocila na trenutnih 7,8.

Nije u potpunosti vedro i suncano, evidentna je izrazena sumaglica. Pritisak je u blagom padu i iznosi 1019, vetar slab, istocnih smerova.

Dok sam pisao ovaj post, temperatura je presla i osmicu :)


Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #75 poslato: 16. Februar 2017. u 14:23 »
Ovde dosta hladnije, samo 3.7C trenutno, zapadnije i severnije od mene jos hladnije. Pa je u 13h u Novom Sadu, po RHMZ-u temperatura bila 0, a na Palicu i u Somboru cak i u blagom minusu.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #76 poslato: 16. Februar 2017. u 15:31 »
Temperatura se dovukla do 9,7 sto je i najverovatnije danasnji maksimum, eto malo je falilo da predjem desetku.

Ono sto me pomalo zabrinjava da je sumaglica vec znacajno dobila na gustini tako da je i sunce, pri kraju horizonta, slabo vidljivo. Mislim da bi zbog toga mogao i da bude jaci minus nocas u odnosu na proslu noc.

Desilo se, nazalost ono, cega sam se i pribojavao, pogotovo u severnim krajevima, da ce se inverzija razvuci do petka :(

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #77 poslato: 16. Februar 2017. u 16:26 »
Čim je strujanje okrenulo na istočne smerove jutro je hladnije
Danas Tmin0-5.7°C za razliku od juče kad je bilo -3.4°C
Juče Tmax=9.5°C
Danas je za očekivati za nijansu nižu temperaturu.
Kad je coveku jezik brzi od mozga onda izjavi ovako nesto! Kad je slabo istocno strujanje bez niske oblacnosti onda se knjazevacka kotlina puno lakse ugreje. Tako je i danas bilo sa Tmax=11.1°C

Послато са LG-E610 уз помоћ Тапатока


Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #78 poslato: 16. Februar 2017. u 21:36 »
U Beogradu danas lep i prijatan praznični dan. Ljudi su jedva dočekali sunčano vreme da izadju napolje. Nije bilo naročito toplo, ali je na suncu bilo prijatno. Posle jutrošnje magle ceo dan je bila sumaglica.


Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Februar 2017 - II dekada
« Odgovor #79 poslato: 16. Februar 2017. u 21:40 »
 Ovde u Odzacima je gusta magla,vidljivost je 100m.Ali zanimljivo je to sto je sve belo jer je skoro pola sata padalo nesto kao sitan sneg i obelelo je sve travu,puteve i krovove,cak je napadalo 2-3 mm.Mislim da je to merljivo i verovatno je palo 0.1-0.2 mm padavina.-1C je trenutno,Ovde je ceo dan bilo niske oblacnosti,nismo ni presli nulu danas.Iznenadjenje za mene.
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!