Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2017 - I dekada  (Pročitano 36775 puta)

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #120 poslato: 02. Jul 2017. u 21:12 »
u Zaječaru suvo, tj. pokušalo je nešto popodne, ali nije ni beton namokrilo

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.995
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #121 poslato: 02. Jul 2017. u 21:24 »
Kao sto kolege vec rekose u Bg-u vec neko vreme slodino pada,mada je trenutno prestala.. Oblaci se spustili bas nisko..

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #122 poslato: 02. Jul 2017. u 21:34 »
Grmi i pada kisa, gde ces lepsu kombinaciju za spavanje posle onih nenormalnih vrucina :D bilo je i danas kise, kao i sitnog grada u delovima opstine
Ukupno 9mm za sada

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #123 poslato: 02. Jul 2017. u 22:03 »
U Sarajevu oblacno bez padavina trenutno a do sada je palo okruglo 20 mm..Nije iskljuceno da tokom noci bude jos padavina jer se ova padavinska bomba iz sredsnjih predjela drzi par kilometara od Sarajeva..

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.974
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #124 poslato: 02. Jul 2017. u 22:28 »
Ponovo pada slaba kisa, dok ~10km istocno nije ni prestajala da pada, i to se na radaru bas lepo vidi.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #125 poslato: 02. Jul 2017. u 22:39 »
kakva linija nestabilnosti na jugoistoku


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.788
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #126 poslato: 02. Jul 2017. u 22:48 »
Da sve ide utabanom putanjom, planinski venci odredjuju pravac. Leskovac dobija samo okrajak, ali dobro 10 litara je palo. Kako se to kasnije razbuktava ka istoku, gledam nebo u tom pravcu munje ne staju. Zgrade mi smetaju i ne mogu da ih slikam, steta a bas je nesvakidasnji prizor.
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #127 poslato: 02. Jul 2017. u 23:20 »
Ima praznjenja skoro svake 10 sekunde, kisa i dalje pada....
Osetno je sveze  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.398
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #128 poslato: 02. Jul 2017. u 23:53 »
U Beogradu me večeras sačekala natapača koja i dalje natapa. Već je pala dvocifrena količina, prava kiša posle dugo dugo vremena.

Usput kroz Bosnu je bilo pljuskova, grmljavine, jako lepih formacija. Evo nekoliko fotki:

















padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.006
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #129 poslato: 03. Jul 2017. u 00:05 »
 ^^ Odlicne fotke Milose!  :)

Kao sto imenjak rece lepo natopi kisa veceras, ali je ipak vise padavina bilo juznije, kod mene do ponoci tacno 6 mm. Trenutno pada slaba do umerena kisa uz svezih 17C, sto veoma prija nakon one vreline prethodnih dana.



U junu je palo 61.2 mm kod mene sto je ispod proseka za Beograd. Za sada je ove godine jedino maj imao dostignutu i predjenu prosecnu mesecnu sumu padavina (kod mene).

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #130 poslato: 03. Jul 2017. u 00:16 »
Prelepe slike Miloše! :tu:

Razočaran, s obzirom da sam očekivao više i potajno se nadao da može da iznenadi neki pljusak sa grmljavinom pred kraj dana, isključio sam se iz praćenja i malo zadremao. Dva i po sata kasnije probudilo me je lupanje kipe o sims i naravno trgoh se iz sna i shvatam da sam ono najbitnije propustio (u tim trenucima je bio umeren intenzitet, što bi Bart rekao - jača verzija). :D  Svakako da to nije neka ogromna količina, ali po radarskoj slici za to vreme je padala konstantno slabim i umerenim intenzitetom i to konačno intenzivnije u centru, gde je stanica (tamo su bili uglavnom zeleni, povremeno i žuti odrazi), s obzirom da se padavinska oblačnost maltene stacionirala nad Beogradom i ne mrda već satima. Kao što reče Miloš, palo je sigurno već preko 10mm. I naravno, ceo dan željno iščekujem kišu i propustim glavnicu dešavanja. Kod Miloša i mene očigledno ne važi ona - ko čeka, taj dočeka. :)

No, da ne dužim, i u poslednjih pola sata pada slabim do umerenim intenzitetom, mada uskoro bi trebalo da slabi.

U poslednjem satu prema AMS Vračar je palo 3,7mm, kod mene definitivno malo manje.

Oblačno je uz niske stratuse koji brzo krstare i delimično prekrivaju nebo (naravno, to nije jednina oblačnost). Vetar je uglavnom slab, zapadni. Temperatura iznosi 17,5ºC (AMS Vračar).


Inače, ono što zapažam jeste da su prognostički modeli definitivno davali ujednačeniju količinu padavina (govorim o visokorezolucijskim modelima; niskorezolucijski teško da mogu da isprate veću razliku u količini padavina na manjem području), kao i to da ih je generalno trebalo biti dosta više. Čekamo "presek" u 2h, ali "dobar" deo zemlje je i dalje ispod 5mm. Videćemo da li može nešto značajnije da promeni drugi deo noći i sutrašnje jutro u centralnim, južnim i istočnim krajevima, koji su prilično "zakazali", ali čisto sumnjam. :)
« Poslednja izmena: 03. Jul 2017. u 00:32 Srđan »

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #131 poslato: 03. Jul 2017. u 00:33 »
Zaglavila se ova "žabokrečina" sa radara nad JZ delom Beograda, pa je kiša satima padala umerenim intenzitetom. Ne znam koliko je palo, ali mislim da je preko 15 mm.
I dalje pada, sve slabije i slabije. Lepo je osvežilo Takt 16.4°C
Odlične fotke Miloše  :tu: Ove godine te baš hoće. Očito ti bolje leži sezona sa manje nestabilnosti  :grin:
EDIT: Kakvi odrazi po Bugarskoj  :oboze:


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.788
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #132 poslato: 03. Jul 2017. u 07:24 »
Noć suva u LE. Jutro oblačno, po aplikaciji vreme i radar, kiša u bugarskoj i rumuniji se zaglavila a iznad nas kruže prazni oblaci. Videćemo, za 9h. ima najava za pljuskove. Temperatura 19.2c.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #133 poslato: 03. Jul 2017. u 08:21 »
Oblacno i u odnosu na predhodne dane hladno
Tmin. 14C
Takt. 15C :D
Ukupno 19mm do sada, verovatno ce biti jos koji mm
« Poslednja izmena: 03. Jul 2017. u 09:33 Darko-Surdulica »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #134 poslato: 03. Jul 2017. u 08:27 »
2mm u centru ovde 1mm...  :facepalm: prska nesto kao rosulja ali u sustini nebitno...

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #135 poslato: 03. Jul 2017. u 09:24 »
Kao što sam i predpostavio u Beogradu je Dunav bio granica jačih i slabijih padavina. Kod mene je palo 6,5mm, što je skoro duplo manje nego na Vračaru. Potajno sam se nadao da će da padne bar 10mm, a nisam očekivao ništa s obzirom kakva je sezona. Ova kiša neće baš da pomogne da se popravi stanje u zemljištu jer mnogo vlage nedostaje. Jedino što prija su ove normalnije temperature. Predstoji nam da čekamo sledeći vikend kada bi po prognozama mogla da padna nova količina padavina.

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #136 poslato: 03. Jul 2017. u 09:49 »
Čitavo jutro povremene padavine, ali između 7 i 8h su bili pravi jaki pljuskovi, sa kojima je palo novih 10,3mm.

Ukupno 41mm padavina. :worthy:

Kao što rekoh, kiša i dalje pada lagano.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 831
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #137 poslato: 03. Jul 2017. u 10:05 »
kod mene 10-ak mm, moglo je i bolje, ala daj sta das  :D bar je osvezilo ekstra

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.560
  • Starost: 55
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #138 poslato: 03. Jul 2017. u 10:18 »
За последните 12 часа най-много валежи са паднали
в Кнежа – 98 л/кв. м. Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), цитирани от "Фокус". Обилни валежи е имало също и
във Враца, където са паднали 68 л/кв. м.
В Оряхово са паднали 43 л/кв. м,
в Плевен – 33 л/кв. м,
в Свищов – 31 л/кв. м,
в Русе 26 л/кв. м.
Валежите са били основно в северна България.

Van mreže forest

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 40
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #139 poslato: 03. Jul 2017. u 10:34 »
Prokuplje, Kursumlija ni kap kise.