Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2017 - I dekada  (Pročitano 36942 puta)

Van mreže D.i M.e

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Велики Шиљеговац
    • Време у Србији
Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #140 poslato: 03. Jul 2017. u 10:54 »
Исто и у подножју Јастрепца са крушевачке стране. То је ~50 km од Кимија...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #141 poslato: 03. Jul 2017. u 13:11 »
U Štitaru promjenjivo vrijeme, ima sunčanih razdoblja ali i više oblaka iz kojih povremeno propadne pokoja krupna kap kiše.
Vjetar je slab do umjeren sjeverozapadni.
takt 23C.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.796
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #142 poslato: 03. Jul 2017. u 13:37 »
Promašili su prognozu RHMZS, ono što nas je sinoć na brzinu prošlo zaglavilo se u bugarskoj, eno kolega Georgiev koje padavine piše, to je kiša.
U Leskovcu od jutros ništa, jednom poče nešto i posle jedan minut stade kiša.
Sad ga kao okreće pa možda se i vrate kišni oblaci.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #143 poslato: 03. Jul 2017. u 13:37 »
Jao kako prija ova svezina, sto nece da potraje jos neki dan bilo bi super. Inace pada slaba kisa negde od podneva, jos 1mm u kisomeru iz ovog talasa, ukupno 13mm kod mene od ove promene. Nije lose, ali obzirom da se vrlo brzo vracaju vrucine i visoke temperature nece biljke i poljoprivredne kuture nista da izvuku od ovoga.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #144 poslato: 03. Jul 2017. u 13:55 »
Ujutru i prepodne je bilo oblačno i vetrovito,a malo pre 13h je počela kiša koja je padala 40-ak minuta slabim do umerenim intenzitetom. Takt 19°C.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.468
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #145 poslato: 03. Jul 2017. u 13:56 »
 ^^ Tek sutra koje ce ukupne padavine kolega Vlado da napise, jednostavno namestilo im se ali bice tamo problema to je ono lose...


Ovde se neki vetar razduvao, u Knjazevcu izgleda bas lepa kisa, kako bi i kod nas legla takva jedna kisa ali nece nista da predje ovde... Cini mi se da je strujanje severno, blago severoistocno...

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.771
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #146 poslato: 03. Jul 2017. u 14:18 »
U Pančevu ukupno 6 mm, ništa spektakularno. Barem je prijatno sveže bapolju ...

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #147 poslato: 03. Jul 2017. u 14:27 »
U ovom delu zemlje padavine podbacile.Palo 7-8mm.Kao i vecini i meni prija ova svezina.
Ceo dan oblacno i suvo.
Trenutno 20.5°C.
Edit:Pljusak!  :)
« Poslednja izmena: 03. Jul 2017. u 14:46 Vladimir »

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #148 poslato: 03. Jul 2017. u 14:42 »
U Sarajevu umjereno oblacno sa suncanim intervalima T 21*C..Kolicina padavina od ovog ciklona 35 mm

Kolicina padavina u ostalim gradovima

Bugojno 66 mm
Bjelasnica 63 mm
Zenica 50 mm
Zvornik 42 mm
Tuzla 41 mm
Bijeljina 36 mm
Sokolac 32 mm
Han Pijesak 25 mm
Srebrenica 24 mm
Višegrad 22 mm
Livno 21 mm
Mrkonjić Grad 20 mm

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #149 poslato: 03. Jul 2017. u 14:50 »
Nekih pola sata je ponovo padala umerena kiša. Sad polako prestaje.

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #150 poslato: 03. Jul 2017. u 15:16 »
@Dejca veruj mi na reč, nikako nemoj da želiš ono što je u Bugarskoj, počevši još od juče, pa danas tokom celog dana.
Takt 23.5°C oblačno je, a do malopre je i vetar na udare bio pojačan.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #151 poslato: 03. Jul 2017. u 15:39 »
Ima dosta kumulusa sa vrlo tamnim bazama, temperatura 23.2 °C uz pirkanje severozapadnog vetra.


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.812
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #152 poslato: 03. Jul 2017. u 16:15 »
Pošto nam je prvo sve živce pojela, kiša se na kraju ispadala za sve pare.
Po AMS do sada palo 39.2mm a i dalje pada slaba do umerena kiša
T=17.1°C

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #153 poslato: 03. Jul 2017. u 16:22 »
Inače, ono što zapažam jeste da su prognostički modeli definitivno davali ujednačeniju količinu padavina (govorim o visokorezolucijskim modelima; niskorezolucijski teško da mogu da isprate veću razliku u količini padavina na manjem području), kao i to da ih je generalno trebalo biti dosta više. Čekamo "presek" u 2h, ali "dobar" deo zemlje je i dalje ispod 5mm. Videćemo da li može nešto značajnije da promeni drugi deo noći i sutrašnje jutro u centralnim, južnim i istočnim krajevima, koji su prilično "zakazali", ali čisto sumnjam. :)

Kada govorimo o Srbiji, očekivao sam da se u toku današnjeg dana jača padavinska oblačnost izmesti malo istočnije, nad istočne i jugoistočne delove zemlje. I prema mojim prognozama u ovim krajevima bi danas bilo povremene kiše i kratkotrajnih pljuskova, ponegde i uz veću količinu padavina. Sada, kada gledam radarske snimke i pratim RHMZ-ova satna osmatranja, kao i imam uvid u količinu padavina do 14h na sinoptičkim stanicama, a nakon toga i pratim satnu količinu prema automatskim meteorološkim, moram priznati da sam iznenađen učestalošću padavina, a samim tim i količinom koja će pasti u ovim krajevima za 12h, posebno na istoku zemlje, gde se kompaktna, jača padavinska masa već satima nalazi nad ovim delom zemlje i širem području uslovljava veću, mestimično i obilniju, količinu padavina. To prognostički modeli, a pre svega mislim na EC, koji najbolje "skida" ovakve situacije, uglavnom nisu najbolje predvideli, jer su, pogađate, davali manje padavina za današnji dan. Ipak, ja sam se u nedostatku vremena služio uglavnom gotovim meteogramom kad je EC u pitanju, a on, kao što znate, ume neretko da bude "mač sa dve oštrice". I ovoga puta je meteogramu bilo prikazano dosta manje padavina nego na kartama, a na kartama, kao što već rekoh - malo manje nago na terenu, i eto omašene prognoze i problema. :ranting:  Zato ću ubuduće i ja, kao i mnogi (na forumu i izvan njega) koji su uvideli ovaj nedostatak na meteogramu kada je o padavinama reč, koristiti isključivo karte. :)

I ovo sam sve napisao (nadam se da nisam bio dosadan i preopširan) samo da bih objasnio zašto sam pogrešio sinoć oko procene i prognoze za današnji dan. Sve zbog malog dela rečenice na kraju citata - "ali čisto sumnjam", aludirajući na to da li će se ispuniti očekivanja od ovog ciklona kada je reč o padavinama (pošto sam tada upoređivao sa GFS-om, koji je davao dosta viću akumuliranu količinu padavina u odnosu na tadašnje stanje na terenu i ujedno EC meteogram (naravno ovo važi samo za istočne i jugoistočne krajeve)). :D

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #154 poslato: 03. Jul 2017. u 16:49 »
Čitavo jutro povremene padavine, ali između 7 i 8h su bili pravi jaki pljuskovi, sa kojima je palo novih 10,3mm.
Ukupno 41mm padavina. :worthy:
Kao što rekoh, kiša i dalje pada lagano.

Mašala (iako znam da je od jutros sigurno palo još nekoliko mm)! :laie:
Kimi, ako znaš, koliko je kod tebe palo od početka godine?


Pošto nam je prvo sve živce pojela, kiša se na kraju ispadala za sve pare.
Po AMS do sada palo 39.2mm...

Alal Vera! Zaslužio si ovu kišu Boce!


U Beogradu je pretežno oblačno uz, kao što Miki reče, dosta kumulusa veoma tamnih baza. U poslednjih sat vremena u dva navrata je bilo i kratkotrajne kiše, ali bez merljive količine padavina u mom kraju. U ovim trenucima se sunce probija. Vetar je slab i umeren, severozapadni. Trenutna temperatura iznosi prijatnih 24ºC na Vračaru.

Juče kasno popodne (nakon 17h), uveče i noćas (do 2h jutros) na stanici na Vračaru (u širem centru) je palo 11,5mm, a na aerodromu u Surčinu (zapadna periferija grada) 14mm (zaokruženo na ceo mm) padavina.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.468
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #155 poslato: 03. Jul 2017. u 16:59 »
 ^^ Boce mogao si neki litar i nama da posaljes  ;)  :)
Ovde palo 0.5mm, ne znam ni sto pratim vise...  :) Reko ako ne pogledam 2 sata promenice se nesto ono nista  :sleep:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.812
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #156 poslato: 03. Jul 2017. u 17:20 »
Uh Bart znam koliko je to frustrirajuće kad na 50km satima lije kiša a kod tebe nema ni da natopi beton.
I dalje pada slaba kiša, padavine 41.5mm po AMS

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.796
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #157 poslato: 03. Jul 2017. u 17:44 »


@Dejca veruj mi na reč, nikako nemoj da želiš ono što je u Bugarskoj, počevši još od juče, pa danas tokom celog dana.

Ma znam da možda imaju problema ali ovde je tolika suša da bi svu tu količinu vode odmah upila.
Opet Leskovac na ivici kišnih oblaka i opet planine istočne srbije prave put kišnim oblacima.
U par navrata je bilo jedno minutnog pljuska i to je to.




Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.999
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #158 poslato: 03. Jul 2017. u 18:07 »
Kratkotrajni pljusak kod Vuka.. Tek tolko da nakvasi beton i pokvasi ljude *_*

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Jul 2017 - I dekada
« Odgovor #159 poslato: 03. Jul 2017. u 18:50 »
Овде се данашњи дан извукао, ноћас око 3 h пљусак и пар сати умерене кише, да би данас око 15 h поново пљуштало,чак је и загрмело.

Укупно са јучерашњим даном 22 mm кише.

Тренутно поново пљусак,ово се чини као задња тура.




Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока