Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Septembar 2017 - I dekada  (Pročitano 27451 puta)

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 837
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #220 poslato: 03. Septembar 2017. u 11:55 »
kod mene jutros prosao kratkotrajni pljusak sa grmljavinom, palo mozda 2mm... tuga od godine. jos septembar i oktobar da podbace i spojice se tacno godinu dana sa padavinama ispod proseka,svih 12 meseci...  :facepalm:

Van mreže majstoric17

  • *
  • Poruke: 137
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #221 poslato: 03. Septembar 2017. u 11:59 »
Miloshe nakon onako suhog ljeta sve ispod 30 mm je malo.
Uzmi u obzir da se vrucine opet vracaju i da cemo priliku za novu kisu dobitI mozda tek  u zadnjoj dekadi ovog mjeseca. Trebalo se sad sto vise ispadati.
Sve ce se opet osusiti.
Kod mene je prosli mjesec bio ekstremno suh, a ovaj mjesec to ocito nece nadoknaditi nego se susa i dalje nastavlja.
Tako je i pocetkom 6. mjeseca palo 17 mm a nova kisa je pala tek krajem mjeseca i opet nije uspjela dosegnuti prosjecnu kolicinu.
Ostaje nam nada da vjerujemo Accuweatheru koji vidi prekid suse u 10. mjesecu iako je to vec jako kasno.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.210
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #222 poslato: 03. Septembar 2017. u 12:13 »
Evo nečega konačno i za Saleta i Dikile-a, oblačnost jača na planini Juhor.

Po satelitu ciklonarni centar je blizu, negde na jugu BiH. Aktivira se po poslednjem radaru i razvoj tu u pograničnom delu BiH i Srbije.

Rosulja je prestala na Dorćolu.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #223 poslato: 03. Septembar 2017. u 12:22 »
Nema od ovoga nista, po ko zna koji put ove sezone sve me za dlaku masi, ovoga puta prolazi severnije od mene na 1-2km, u juznom delu grada nista ni prasinu nije pokupila, dok severni deo grada tamo gde je stanica kaci pljusak, vidim na stanici 3.6mm za sada. Kakav bedak i ocaj za ne poverovati. :confused: :oboze:

Nece pasti nista merljivo od ovog ciklona kod mene, epska susa se nastavlja.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #224 poslato: 03. Septembar 2017. u 12:31 »
Sale solidno je ovo izgledalo. U početku padavina bilo je sitnog grada, imam sve snimljeno pa kačim kasnije. Palo je za kratko vreme 5.4mm.

Kačim video na stranici pnmeteo.





« Poslednja izmena: 03. Septembar 2017. u 12:47 dikile »

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #225 poslato: 03. Septembar 2017. u 12:52 »
Da oblak je imao nisku bazu, delovalo je da ce ceo grad da zakaci i da dobije dobar pljusak, kad ono corak pobeze sve severnije. :ranting: Makar toliko da je palo kao kod tebe bio bi zadovoljan jer ove sezone ocigledno da bolje ne moze. A ovako cu morati opet crevo u sake veceras, a i sama cinjenica da neke nove kise nema uopste na vidiku iako smo vec usli u septembar stvarno iritira. Pa dokle ce vise ovako, do decembra ?

Trenutno suncani intervali, videcemo moze li jos nesto kasnije da bude pre nego sto prodje front mada cisto sumnjam. Za sada je mirno, nema severozapadnog vetra jos uvek.




Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #226 poslato: 03. Septembar 2017. u 13:04 »
Pojavljuju se neki odrazi kod Valjeva. To bi možda moglo ovamo, ako se ne promeni strujanje. Ako ne padne još malo kiše danas, večeras opet sledi zalivanje dvorišta. Do sad je kod mene palo ukupno 3mm, ispod drveća je sve i dalje suvo. Sinoć je sve prošlo tako blizu a tako daleko. Vazdušnom linijom od mene do Inđije ima tridesetak kilometara, a videli smo sinoć kako je tamo bilo i koliko je kiše palo. Sa druge strane opet tridesetak kilometara odavde na istok je bilo takođe obilnijih padavina. Takva situacija se ponavlja od kad sam se registrovao na forum i počeo sve da pratim. Mogao bi i ja da upotrebim Kimijev potpis da ovde nevreme ne dolazi sa jugozapada. Kada je severozapadno strujanje moj kraj mnogo bolje prolazi.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.416
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #227 poslato: 03. Septembar 2017. u 13:15 »
Ima nekih razvoja po zapadnoj Srbiji. Po radaru bi se reklo da su se uputili ka BKR, ali munjobrojač kaže da je sva prilika da će proći zapadnije. Kako god, verujem da će između 14h i 17h biti makar nakratko kiše ili pljuskova, ali ponovo tu nema potencijala za više od 3-4mm, osim ako se čudno neko ne desi:





Mada je GFS ubeđen da će se BKR i ovoga puta odbraniti od te nemani zvane kiša. :)




padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #228 poslato: 03. Septembar 2017. u 13:25 »
 ^^ Da ima dva razvoja koja daju grmljavinu JZ od Beograda, mada za nas jedino ovaj oblak kod Uba  je potencijal.
Snažna nepogoda kod Majdanpeka, maksimalni odraz na radaru.

U Beogradu tmurno vreme, pada slaba kiša na temperaturi od 17.1 °C.

EDIT: Potpuno "neočekivano" Cb kod Uba se ugasio.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.416
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #229 poslato: 03. Septembar 2017. u 13:31 »
^^ Kako neočekivano? :)

Evo pomalo iznenađujuće umerene kiše krupnih kapi, pre nego što je ijedan radarski odraz stigao. Valjda potraje makar malo, solidan je intenzitet.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.149
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #230 poslato: 03. Septembar 2017. u 13:57 »
Prosao slab pljusak,cekamo drugu turu,temperatura opala na 16C

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.416
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #231 poslato: 03. Septembar 2017. u 14:00 »


Zar je neko očekivao drugačiji epilog od svega ovoga? Priroda jednostavno ima neke svoje zakone kojih se drži, tako je to i sa putanjama konvektivnih oblaka. Često su ti zakoni nama neuhvatljivi ili neshvatljivi, ali svakako postoje i moramo ih poštovati.
I tako ode i poslednja šansa da padne nešto kiše od ovog ciklona... Gubim nadu da će ikada više i pasti.
Providnjava se polako.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm


Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.271
  • Lokacija: Крагујевац
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #232 poslato: 03. Septembar 2017. u 14:10 »
Разведрило се, Т 20.6 °C




Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #233 poslato: 03. Septembar 2017. u 14:17 »
Aha! Znači ipak mi se nije učinilo.. munjolovac beleži grmljavinu u okolini Beograda. :D
To mu dođe ovo zapadno što bega od nas, mada ima jedna zabeležena munja u Umci ali verovatno je greška.


Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #234 poslato: 03. Septembar 2017. u 14:18 »
 ^^ Da, i ja sam je čuo:




Pogled na tu stranu uopšte ne izgleda obećavajuće.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #235 poslato: 03. Septembar 2017. u 14:22 »
Као што сам и очекивао, дебакл од циклона код мене, било је у петак вече неколико капи кише, али ни близу да буду забележене мерљиве падавине.

Има и сада неких мало претећих кумулуса на западу и југозападу али тешко да ће се нешто довући овде.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #236 poslato: 03. Septembar 2017. u 14:23 »
Kod mene se kisa zaista ispadala za sve pare, a jos je bilo i "gratis", mislim da, ako nije vise, nije sigurno ni manje palo nego kod kolege Ozrenca, prema radaru ocekujem jos malo kise u naredna 2 sata. Pre nekoliko minuta prestala je slaba kisa.
Trenutna temperatura je 15,2*, uz vlaznost 93%, pritisak je u blagom porastu i iznosi 996hPa, nebo je potpuno zatvoreno i kod mene je naravno pravo jesenje vreme.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #237 poslato: 03. Septembar 2017. u 14:27 »
Čini se da prolazi tik severnije od Beograda. Makar je izvesno da će da opere avione na aerodromu: :laught:




Edit: Umerena grmljavina.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.210
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #238 poslato: 03. Septembar 2017. u 14:29 »
Evo nekih razvoja i na jugoistoku, malo istočnije od Niša i Leskovca.

Začuh i ja grmljavinu na Dorćolu, al svejedno kao što znamo neće to na ovamo.

Trebao bi front sada dole da se otiskuje na jug, to je ostalo kao opcija za još neku akciju dole kući.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Septembar 2017 - I dekada
« Odgovor #239 poslato: 03. Septembar 2017. u 14:34 »
Cuprija 9mm od onog oblaka malo pre, hoce ih ove sezone mnogo bolje prolaze od Paracina sto predhodnih godina nije bio slucaj.

I ovde puno suncanih intervala, napolju se ne stice utisak da se vreme nesto znacajnije pokvarilo i dalje je toplo moze da se ide u sorcu i majici. Ocekuje se prolazak fronta i pojacanje severozapadnog vetra kasnije, i on je nesto zatajio, vuce se kao prebijena macka.