Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mini meteoroloska opservatorija Zrenjanin  (Pročitano 36350 puta)

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Re: Mini meteoroloska opservatorija Zrenjanin
« Odgovor #20 poslato: 18. Novembar 2008. u 21:30 »
Super! Ovo stvarno izgleda odlično. Moraćemo doći da vidimo iz blizine :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Mini meteoroloska opservatorija Zrenjanin
« Odgovor #21 poslato: 19. Novembar 2008. u 09:00 »
U pravu si, Dragoljube. Ovako se mnogo bolje vidi mikrolokacija ovog 'ekološkog kontejnera', i vidi se da je OK.
Još samo rezultati treba da krenu i projekat dobija smisao... A tek kada se iskoriste rezultati za predviđenu namenu, ih, bre!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Mini meteoroloska opservatorija Zrenjanin
« Odgovor #22 poslato: 25. Novembar 2008. u 15:52 »
Takodje uz ovaj projekat,planr\irano je postavljanje 3 web kamere u gradu.
Projekat je dobio podrsku i kamere su stigle ima 4-5 dana.
Evo pre 15min. sam obavesten da su postavljanje,i da je u toku tehnicka proba.Za koji minut imacete na internetu ZRENJANIN LIVE! :D
Nemam informaciju na kom sajtu ce ta opcija biti,ali stize obavestenje kroz par minuta.

Van mreže zrenjaninac

  • *
  • Poruke: 69
  • Starost: 46
  • Lokacija: zrenjanin
Odg: Mini meteoroloska opservatorija Zrenjanin
« Odgovor #23 poslato: 25. Decembar 2009. u 20:16 »
ima  li novina nekih ?

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Mini meteoroloska opservatorija Zrenjanin
« Odgovor #24 poslato: 26. Februar 2010. u 15:08 »
Na stranici  :-: http://www.eko.vojvodina.gov.rs/?q=node/272 se nalaze koordinate ove AMS, kao i ostali najvažniji podaci o stanici... ;)
A ovde  :-: http://www.eko.vojvodina.gov.rs/index.php?q=2009-Vojodina1-Zrenjanin se nalazi arhiva dnevnih podataka (ima prekida u radu stanice) iz 2009. godine ;)

Jocko prezentuje podatke u Aktuelne vremenske prilike upravo sa ovog mernog mesta u Zrenjaninu... ;)

Kvalitet ovih podataka je IZVRSTAN:super:
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Mini meteoroloska opservatorija Zrenjanin
« Odgovor #25 poslato: 01. Mart 2010. u 11:31 »
ima  li novina nekih ?
Pozdrav sugrađanin.  ;)
Još uvek nema nekih novina, sve radi kako je i zamišljeno, a ovih dana bi trebalo da saznam da li je uopšte ostvarljiva moja ideja.

Jocko prezentuje podatke u Aktuelne vremenske prilike upravo sa ovog mernog mesta u Zrenjaninu... ;)
Kvalitet ovih podataka je IZVRSTAN:super:

Hvala ti amaterko na ovim pohvalama i analizama  :super:  :)
Voleo bih kada bi podatke sa ove stanice mogao uvek da imam LIVE,a pritom i da oni idu na internet. Nisam siguran da li je to uopšte moguće, mada podaci nisu nikakava tajna, to se može zaključiti na osnovu više detalja.
Kontaktiraću ovih dana osobe koje su zadužene za ovu stanicu, pa ću va javiti novosti. Nadam se da će biti pozitivne, mada sam iskreno pesimista u ovakvim situacijama.  ::)

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Mini meteoroloska opservatorija Zrenjanin
« Odgovor #26 poslato: 01. Mart 2010. u 14:53 »
 ^^
Podaci sa ove ZR stanice jesu odlični, što smo još ranije konstatovali (;)), ali naknadno sam primetio da su ekstremne vrednosti dnevnih temperatura (Tmin i Tmax) izvučene iz časovnih vrednosti. ::)
Baš me interesuju temperaturne vrednosti koje se registruju između punih sati.  :neznam:
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Mini meteoroloska opservatorija Zrenjanin
« Odgovor #27 poslato: 01. Mart 2010. u 19:15 »
jel se mogu negde online videti trenutni podaci?
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Mini meteoroloska opservatorija Zrenjanin
« Odgovor #28 poslato: 01. Mart 2010. u 20:03 »
Nažalost ne mogu.
Gledaću da ovih dana pokušam to da rešim, imam želju za to. Već sam poslao e-mail nadležnima, ukoliko ne odgovore do četvrtka, nazvaću ih.
Bar da ja dobijam podatke neprekidno LIVE,pa ćemo moći da pričamo o postavljanju istih na internet.
Samo ne znam kako je to izvodljivo :?:
Tj. koji softver bi u ovakvoj situaciji bio koristan. . .kada AMS nije direktno prikačena na moj kompjuter  :?:   :-\