Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: 25. septembar u Sremskim Karlovcima  (Pročitano 2833 puta)

Van mreže Ennie

  • Poruke: 5
25. septembar u Sremskim Karlovcima
« poslato: 20. Septembar 2010. u 12:01 »
Dragi prognozeri,
Zamolila bih za vaše predviđanje vezano za subotu 25. septembra za područje Sremskih Karlovca.
Unapred hvala!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.400
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #1 poslato: 20. Septembar 2010. u 19:28 »
Za sada izgleda da će biti umjereno oblačno sa sunčanim intervalima i toplo, sa temperaturom oko 25°C.
Međutim, to nije još 100% sigurno, s obzirom da se već za nedjelju nazire nova promjena vremena, koja bi eventualno mogla da porani...
Tako da, podsjeti nas još jednom za svaki slučaj, jer će se narednih dana više znati...


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #2 poslato: 20. Septembar 2010. u 21:28 »
Dragi prognozeri,
Zamolila bih za vaše predviđanje vezano za subotu 25. septembra za područje Sremskih Karlovca.
Unapred hvala!
Voleo bi ti reci da ce biti suvo i prijatno vreme ali tesko...sa 100% jos se to tacno ne moze reci ali jako ovo vuce na umereno oblacno prepodne a vec poslepodneva kisa i pljuskovi! Ovo kazem prema najnovijem modelskom izlazu kojem ja licno verujem najvise.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #3 poslato: 21. Septembar 2010. u 09:16 »
Jaooo, da nije opet grožđebal? Ako jeste, pa gde nam je sneshko_belic?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Ennie

  • Poruke: 5
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #4 poslato: 21. Septembar 2010. u 10:15 »
Hvala na odgovorima :o)
Nije grožđenbal, ali lepo vreme je više nego poželjno, barem do 17h.
Pozdrav!

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #5 poslato: 21. Septembar 2010. u 10:45 »
Hvala na odgovorima :o)
Nije grožđenbal, ali lepo vreme je više nego poželjno, barem do 17h.
Pozdrav!
To ce biti tesko, mozda samo jutro bude sa suncanim intervalima, a vec od podneva najverovatnije oblacno. Ako je samo do 17 H bitno da ne pada to ce se mozda i ostvariti. Za dan dva vec mnogo sigurnoje ce se sve videti.

Van mreže Ennie

  • Poruke: 5
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #6 poslato: 21. Septembar 2010. u 11:19 »
Ova opcija mi čak i odgovara. Oblačići su ok a kiša posle 17h može da pada do mile volje.
Super vam je forum :o)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #7 poslato: 21. Septembar 2010. u 14:48 »
Oblačići su ok a kiša posle 17h može da pada do mile volje.

Drži vodu dok majstori odu!

Hvala na komplimentu, Ennie. Ostani uz nas.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #8 poslato: 24. Septembar 2010. u 09:37 »
Eto cisto da te obavestim da prema zadnjem modelskom izlazu vec oko podneva nije iskljucen pljusak i kisa u tvom regionu.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #9 poslato: 24. Septembar 2010. u 09:41 »
Izvini, gabesz, ali moram da ti kontriram. Nema pljuska uz košavu, koja će obeležiti ovaj vikend. Jednostavno, nema uslova za stvaranje lokalnih oblaka. Kiša koja će pasti u drugoj polovini noći 25-26 septembra biće simbolična, do 1-2 mm, ne više. Taman će se tlo osušiti do nedelje pre podne. Ali, to već ispada iz traženog domena prognoze.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #10 poslato: 24. Septembar 2010. u 09:50 »
Izvini, gabesz, ali moram da ti kontriram. Nema pljuska uz košavu, koja će obeležiti ovaj vikend. Jednostavno, nema uslova za stvaranje lokalnih oblaka. Kiša koja će pasti u drugoj polovini noći 25-26 septembra biće simbolična, do 1-2 mm, ne više. Taman će se tlo osušiti do nedelje pre podne. Ali, to već ispada iz traženog domena prognoze.
Verovatno si u pravu, nece to biti neke padavine, ali ja licno nisam siguran da nece biti kratkotrajne kise ili pljuska sutra poslepodne u Sremskim Karlovcima. Znaci ne kazem da ce biti, nego da nije iskljucena cisto da se ne bih iznenadila osoba.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #11 poslato: 24. Septembar 2010. u 10:30 »
Pa dobro. Opreznost je majka mudrosti. U tom smislu, OK, nemam ništa protiv.
Ja bih ostao pri svome čak i da je takmičenje u pitanju (pa makar izgubio poene).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #12 poslato: 24. Septembar 2010. u 10:38 »
Pa dobro. Opreznost je majka mudrosti. U tom smislu, OK, nemam ništa protiv.
Ja bih ostao pri svome čak i da je takmičenje u pitanju (pa makar izgubio poene).
Lako mozes biti u pravu....ja sam samo eto probao da ostanem oprezan!

Van mreže Ennie

  • Poruke: 5
Odg: 25. septembar u Sremskim Karlovcima
« Odgovor #13 poslato: 26. Septembar 2010. u 07:49 »
Evo i izveštaja o stvarnom stanju, ukoliko vam to pomaže da potvrdite ili demantujete neki od modela: bilo je lepo vreme, sa dosta sunčanih intervala a kiša je krenula oko 4,15 i više nije stajala. Na sreću, ja sam uklapala planove tako da bude kao da se kiša očekuje oko 4, pa je sve sipalo ok. Opreza nikad dosta  :). Malo je nezgodno kod događaja koje organizujete za veliki broj ljudi a gde je vreme bitno što se pouzdana prognoza može znati samo dan-dva unapred, kada je već kasno za otkazivanje. Uglavnom, toliko od mene za sada, družimo se prilikom narednog prognoziranja  :-*.