Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jahorina, 03.-09.03.2011.  (Pročitano 1184 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Jahorina, 03.-09.03.2011.
« poslato: 01. Mart 2011. u 12:20 »
Mala pomoc za ovaj termin sto se tice planine Jahorine.

Za sada ima dosta snega i ne vidim opasnost da ce ga eventualno ugroziti neko otopljenje i jugo ali ipak treba se posavetovati.
Najvise me zanima vetar koji tamo zna da pravi dosta problema ali uglavnom na samom vrhu staze. To je ono sto zna da pokvari kompletan ugodjaj.
Termin je vec od sutra pa kolege da cujem vasa predvidjanja.  :)

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Jahorina, 03.-09.03.2011.
« Odgovor #1 poslato: 01. Mart 2011. u 17:29 »
Pa evo ovako! Ne znam koliko snega ima trenutno na Jahorini, ali ovako po web cam ima ga:) Licno mislim da je ovaj period idealan. Bice novog snega tokom sutrasnjeg dana + veliko otopljenja na visini nema, + 6-tog dobijamo opet vrlo hladan vazduh po visini, tako da mislim da problema ne bi trebalo da bude. Jedino eto 5-tog mozda budu temp malo iznad nule, ali to je taj jedini dan koji izgleda topliji!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jahorina, 03.-09.03.2011.
« Odgovor #2 poslato: 01. Mart 2011. u 18:00 »
Ne znam na koje vjetrove je Jahorina "osjetljiva", ali djeluje mi da makar u prvih par dana neće biti jačeg vjetra.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Jahorina, 03.-09.03.2011.
« Odgovor #3 poslato: 02. Mart 2011. u 11:42 »
Snega ima dovoljno i to nije problem. Mislim da je tamo sneg padao i nocas. U subotu ce biti pozitivna temperatura sasvim sigurno ali neka to ne smeta, bice idealno za bordanje bar do ponedeljka, ali onda moze biti problema jer po sadasnjim pronozama tada ce doci do jaceg zahladjenja i Tmax ce biti oko -10C. Ako bi tada poceo da duva jaci vetar bilo bi mnogo problema.

Inace Milose kada na Jahorini dune juzni vetar dobije se neverovatni fenski efekat, ljudi kazu da za par dana moze da "odnese" metar snega!