Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Golija-noći 3 na 4 i 4 na 5  (Pročitano 1793 puta)

Van mreže astrogodra

  • **
  • Poruke: 580
  • Lokacija: Kragujevac-Loznica
Golija-noći 3 na 4 i 4 na 5
« poslato: 02. Jun 2011. u 12:56 »
Da li bi neko bio ljubazan(kao sto je do sada uvek i bio slucaj) da mi kaze nesto detaljnije o tome da li ce biti vedre noći gore pomenutih dana. Da,u pitanju smo mi astronomi,pravimo veliki star party na Goliji pa nas zanima vremenska situacija(noćna ;D). Racunam na konvektivnu oblacnost u petak i subotu kao i na pljuskove ali iz iskustva(naročito leti) se to nekako uvek uveče stabilzuje i budu vedre noći. E sad,optimista sam da će biti tako al neko ovde na forumu zna sigurno više ;D

Hvala unapred
Astronomsko društvo Aristarh - Kragujevac

http://aristarh.rs/

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Golija-noći 3 na 4 i 4 na 5
« Odgovor #1 poslato: 02. Jun 2011. u 14:27 »
Druga polovina noći je verovatnmija da bude vedra. Prva polovina noći još može sa sobom da nosi neke ostatke oblaka koji daju grmljavinu i pljuskove.
Sva sreća, pa je fešta na planini. Tamo povećana vlaga ne smeta i ne muti vazduh, kao što će biti u nizijama i dolinama.

Držim vam palčeve. To je sve što mogu da uradim, ako i to pomogne. Ali...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Golija-noći 3 na 4 i 4 na 5
« Odgovor #2 poslato: 02. Jun 2011. u 14:53 »
Dolazite malo u moje krajeve :D Zelim vam lep provod i vedre noci  :super:  :D

Van mreže astrogodra

  • **
  • Poruke: 580
  • Lokacija: Kragujevac-Loznica
Odg: Golija-noći 3 na 4 i 4 na 5
« Odgovor #3 poslato: 02. Jun 2011. u 15:04 »
Ptprince: hvala na odgovoru :super:

Srbin(e): Da,da,tu smo mi (Odvraćenica na Goliji 1690mnv)standardno svake godine, Maj eventualno Jun ako nam Maj zakaze sa losim vremenom. Jedno od retkih mesta u Srbiji sa tamnim nebom(skoro bez svetlosnog zagadjenja),što nama najviše i treba. Inače,za mene bez poremca najlepša planina u Srbiji.

P.S. Napraviću i neke fotke,i zemaljske i nebeske pa ću da okačim u reportaži kad se vratimo :super:
Astronomsko društvo Aristarh - Kragujevac

http://aristarh.rs/

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Golija-noći 3 na 4 i 4 na 5
« Odgovor #4 poslato: 02. Jun 2011. u 15:48 »
 ^^

 Shta da kazem a da se ne ponavljam,srecno...  i chekam reportazu :D

Van mreže astrogule

  • *
  • Poruke: 96
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
    • Astrofotografija i fotografija
Odg: Golija-noći 3 na 4 i 4 na 5
« Odgovor #5 poslato: 03. Jun 2011. u 09:25 »
Zdravo svima! Ovde astrogule, astrogodrin drug, sada je poslednja prilika da vidimo sta ima od prognoze za Goliju, Novi Pazar i okolinu. U dobrom delu je zemlje je potpuno oblacno. Izgubili smo nadu! Da li ce se stanje ista promeniti za veceras i sutras uvece?  :(
Hvala vam unapred!!!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Golija-noći 3 na 4 i 4 na 5
« Odgovor #6 poslato: 03. Jun 2011. u 09:33 »
Astrodruštvo, mislim da sledeće noći možete da delite uspomene, dok od zvezda na nebu neće biti mnogo. Jeste, cmoljavo je, i zaista ne daje mnogo nade za sledeću noć. Ovaj deo juna je (tradicionalno) nestabilan, a mislim da će za takva druženja biti više meteoroloških prilika u julu i avgustu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...