Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Vrsacki vrh, 25.12.2011  (Pročitano 1543 puta)

Van mreže Skyracer

  • *
  • Poruke: 22
  • Starost: 43
  • Lokacija: Beograd
    • Paraglajding Forum Srbije
Vrsacki vrh, 25.12.2011
« poslato: 24. Decembar 2011. u 18:06 »
Potrebna mi je pomoc vezano za sutrasnju prognozu magle u Vrscu. Zanima me takodje visina baze i da li ce vrh Vrsackog brega biti u bazi sutra tokom dana. Nadmorska visina vrha je oko 400m.Kad su letnji uslovi sa odredjivanjem visine baze nemam prevelikih problema, ali ovde bukvalno 100 m visine gore dole pravi veliku razliku a to je (barem meni) tesko proceniti. Za sada, je moje tumacenje prognoze da ce vrh verovatno biti u magli, tj. bazi.
Jel moze neko da pomogne sa ovim, plz?

Inace, prognoza me zanima jer sam paraglajdersta, tj. ako sutra vrh Vrsackog brega ne bude u bazi onda mozemo da letimo.

Unapred zahvalan,
Marko

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Vrsacki vrh, 25.12.2011
« Odgovor #1 poslato: 25. Decembar 2011. u 12:01 »
Druze bice magla,a nije iskljucen ni sneg,kao sto ces videti danas,tako da bice ti poteskoca,inace vrh varira od 400m do najviseg  641 m,snega ima gore i bice ti hladno malko hehe,pozz iz Vrsca... ;)

Van mreže Skyracer

  • *
  • Poruke: 22
  • Starost: 43
  • Lokacija: Beograd
    • Paraglajding Forum Srbije
Odg: Vrsacki vrh, 25.12.2011
« Odgovor #2 poslato: 25. Decembar 2011. u 20:02 »
Pozdrav, bila je danas magla. Otisli su neki drugari. Ja sam odlucio da ostanem kuci - dobro sam procenio :).  Deo sa koga letimo je oko 400m nadmorske visine. A sto se tice snega znam da ga ima. Leteo sam tamo u petak :) Sto se tice hladnoce, sta ces kad volimo da letimo. Najhladnije sto sam poleteo je bilo -17C.

Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Vrsacki vrh, 25.12.2011
« Odgovor #3 poslato: 26. Decembar 2011. u 12:36 »
Visinu baze oblaka u Vrscu mozes svakog trenutka ocitati na AMS Vrsac
http://www.stamb.net/vrsac/station/wxlive.php
Trenutno iznosi 365m sto znaci da je kula dobrano u magli.
Pozdrav

Van mreže Skyracer

  • *
  • Poruke: 22
  • Starost: 43
  • Lokacija: Beograd
    • Paraglajding Forum Srbije
Odg: Vrsacki vrh, 25.12.2011
« Odgovor #4 poslato: 26. Decembar 2011. u 14:16 »
Ok, hvala za link.

Pozdrav