Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chicago by pavlovic  (Pročitano 12512 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Chicago by pavlovic
« poslato: 20. Novembar 2012. u 15:59 »
Pozdrav svima!
Sinoc oko 22.30h po nasem vremenu sam sleteo u Chicago. Posto ovde zezanje sa torentima moze da kosta puno, dok ne kupim fotosop, objavljivacu neobradjene fotke. Ovaj prvi set je 1024x768, ostali ce biti 800x600.

Dolazak

Do Chicaga sam leteo LOT-om iz Varsave. I let iz Budimpeste i let iz Varsave su bili tacni i ugodni, tako da nemam zamerke na ovu kompaniju. Let iz Varsave je trajao deset sati, leteli smo preko krajnjeg juga Svedske i severa Danske, Farskih ostrva, Islanda, Grenlanda i Kanade. Evo malo slika sa leta:

Napustamo Poljsku



Specijalno za zimoljupce, Grenland :)









Glavni grad Grenlanda Nuuk (Gothob)





....



Kanada, Labrador





Sletanje u Cikago





O'Hare je ogroman aerodrom, cetvrti po broju putnika u svetu, 2011. je kroz aerodrom proslo 66,561,023 putnika. Neverovatan mi je bio osecaj da gledam pri sletanju, kako na druge piste slece jos najmanje pet aviona, a iza njih se vide svetla jos aviona koji se spremaju da slete.

Oko aerodroma ima kompleksa koji podsecaju na novogradnju na Novom Beogradu i mnogo soping molova.

To je to za pocetak, sutra i prekosutra cu da se majem po samom gradu, pa stizu nove slike. Pozdrav!
« Poslednja izmena: 20. Novembar 2012. u 18:12 pavlovic »

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #1 poslato: 20. Novembar 2012. u 16:26 »
Фантастично Павловићу, предивне слике са Гренланда  :super:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #2 poslato: 20. Novembar 2012. u 16:45 »
Predstavio si nam svima nam vrlo interesantne predele. Veliki pozdrav i uživaj dok možeš! Nisam razumeo da li si tamo na duže ili samo na neko vreme?

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #3 poslato: 20. Novembar 2012. u 17:57 »
Hvala!

Nisam razumeo da li si tamo na duže ili samo na neko vreme?

Na duze sam, imam dozvolu stalnog boravka, planiram i ovde neki faks da zavrsim, a posle ko zna :)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #4 poslato: 20. Novembar 2012. u 19:43 »
Odlicne slike, ali ona sa zaledjenim staklom je  :first:

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #5 poslato: 20. Novembar 2012. u 20:16 »
super izveštaj.. volim avione, volim putovanja, volim sneg :)

uživaj tamo, moj brat od strica završava dizajn u Čikagu i super mu je

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #6 poslato: 20. Novembar 2012. u 21:19 »
Welcome to America! :)

Super reportaža, nadam se da ćemo uskoro gledati i prve reportaže iz Chicago-a! :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #7 poslato: 20. Novembar 2012. u 23:41 »
Na duze sam, imam dozvolu stalnog boravka, planiram i ovde neki faks da zavrsim, a posle ko zna :)

eh, žalibože za sve one sate bubanja ovdašnjih pravničkih ujdurmi... ali dobro je što ode preko velike bare, jerbo ova naša mala močvara je više za kvarne i neuke (a jes vala, treba se doškolovati da bi se živelo bilo gde drugde, no neće to valjda biti problem za pametnog momka) -


Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #8 poslato: 21. Novembar 2012. u 08:23 »
Lepo nema sta :)
Inace, ne moras da se zezas sa torentima i saljes neobradjene fotke.
Skini Gimp, besplatan program koji moze dosta toga.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #9 poslato: 21. Novembar 2012. u 12:06 »
Lepe slike! :super:

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #10 poslato: 21. Novembar 2012. u 22:48 »
Sjajne slike Pavloviću. Uživaj u Chicagu.
Puno pozdrava za tebe!

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #11 poslato: 23. Novembar 2012. u 01:25 »
Hvala vam i pozdrav iz Cikaga!

eh, žalibože za sve one sate bubanja ovdašnjih pravničkih ujdurmi... ali dobro je što ode preko velike bare, jerbo ova naša mala močvara je više za kvarne i neuke (a jes vala, treba se doškolovati da bi se živelo bilo gde drugde, no neće to valjda biti problem za pametnog momka) -

Sta da se radi beket, nisam mogao vise tu da sedim i sizim u potrazi za poslom, videcu, postoji mogucnost da mi priznaju faks ovde, da ne moram sve ispocetka.

Skini Gimp, besplatan program koji moze dosta toga.


Isprobavao sam Gimp, jos pre polaska, ali nisam bas mogao da se snadjem.  :redface:

Evo fotografija od utorka i srede.

U utorak sam se vozao sa caletom po predgradjima. Cikago je ogroman, a predgradja su srasla sa gradom, isli smo 60 km na jug i svuda oko auto puta su bile kuce ili skladista. Jos nisam pohvatao gde je sta, sve mi je konfuzno, vozali smo se po tri-cetiri autoputa. Oni su delimicno od blokova, delimicno asvaltni. Na jednom se naplacuje putarina.

Naplatna rampa



Elektronski znakovi upozoravaju vozace da se vezu, ne voze pijani i da je bilo 837 pogibija ove godine. Prikazuju i vreme potrebno do sledece petlje.







U povratku iz University park krkljanac:



Vekliki most preko reke Des Plaines:



Danas je bio prelep dan, a i neradan, zbog thanksgiving. Isli smo do centra (downtown).

Nas komsiluk (w deo Cikaga):



Centar:



Centralni Hyatt





Henkok zgrada:



Po Michigan ave.











Chicago river:



Trump tower (sa caletovog aparata)



...





Ovi su pevali o Hare Krisni:



Oko i u Millennium park:















Klizaliste:



Nazad ka NW hospital:





Video sam ih jedno pet-sest:





Ima prilicno cudno obucenih:



U zgradu je ugradjeno kamenje sa raznih lokacija:



Montrose harbor, downtown u izmaglici:





Po Cikagu ima puno oposuma, veverica i rakuna, danas sam video jednu vevericu, deblje su od nasih:



Downtown mi je bio jako tezak za slikanje, jednostavno ne staje sve u objektiv, treba da nabavim panorama program.

Sve u svemu ogroman i brz grad, kola ima u svako doba dana i noci, saobracaj je malo haotican, ali je utisak vrlo pozitivan. Sluzbenici kao i u Srbiji, nekad nemaju pojma sta ih pitas i moras da se natezes, jer jedan prica jedno, drugi drugo. :)

Do sledeceg javljanja pozdrav!
« Poslednja izmena: 23. Novembar 2012. u 05:43 pavlovic »


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #12 poslato: 23. Novembar 2012. u 08:18 »
Biće uživanje pratiti tvoje upoznavanje Čikaga. Pozdrav južnjaku na severu USA. ;)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #13 poslato: 23. Novembar 2012. u 12:33 »
Divne slikice, bravo Pavloviću  :super:
Uživaj u "najvećem srpskom gradu" u dijaspori, mnogi vole ovaj "windy city" i u dogledno vreme verovatno ćeš zapevati "sweet home Chicago"  ;)

P.S. Ostaćemo uskraćeni za tvoje fantastične slike munja u BGu (naročito kada je "akcija" na zapadu BGa) u narednim sezonama...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #14 poslato: 23. Novembar 2012. u 16:48 »
Uživam da gledam slike gradova u kojima nisam bio, naročito kada su toliko različiti od naših.
Malo mi je teško da shvatim da na nekoliko slika ulica, u kadru nema ni jedno drvo. :o Šta da radim kada sam okružen zelenilom.  :D

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #15 poslato: 23. Novembar 2012. u 18:35 »
čisto sumnjam da će ti išta priznati osim "rimskog prava" (a možda ni to), ali proveri ti to što pre, dok te ne zarobi neki limit u godinama... a ako treba da zaboraviš pravne nauke i sve to kao struku, možda je to prst sudbine koji kaže da se usmeriš na neke svoje veće talente (a nije da ih nemaš!) & verujem da ćeš naći nešto adekvatno svojim sposobnostima... thm, u najgorem slučaju bi to bilo neko osiguravajuće društvo i da ljudima ljubazno prodaješ ono što nudi firma... elem, preporučujem, nađi prvo posao, nemoj da gluvariš, nije to 'obećana zemlja' kao što se priča, tata će ti valjda sve reći (mada je iz kamiona druga perspektiva), a za upoznavanje predela - ima vremena, naputovaćeš se uzduž i popreko koliko ti duša želi, a i preko neta ćeš prethodno lako sve videti i pre nego što vidiš uživo: nabavićeš sebi svoja kola i putovati sam ili s prijateljima -

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #16 poslato: 25. Novembar 2012. u 01:40 »
 ^^

Cekam da mi stigne SSN i radna dozvola, takva je procedura da se na aerodromu predaje koverat sa dokumentima, a oni ti na kucnu adresu posle nekih mesec dana posalju SSN karticu i zelenu kartu, jedno mesec dana ne mogu nigde da radim. Svestan sam situacije, nisam dosao da gluvarim, to sam mogao i u BG :). Sto se tice priznavanja diplome, nisam ni ja optimista, znam da nije priznata u Illinoisu, nego je cale pun nekih poluinformacija koje je potrebno proveriti :). Mene je privukla forenzika, ima par univerziteta koje nude taj program. Jos uvek sam kao pao s Marsa, polako cu poceti da caprkam i da se raspitujem.

Malo mi je teško da shvatim da na nekoliko slika ulica, u kadru nema ni jedno drvo. :o Šta da radim kada sam okružen zelenilom.  :D

Downtown je betonska dzungla, ima tu zardinjera nekih, ali nije to to. Okolina je vec sa dosta drveca.

P.S. Ostaćemo uskraćeni za tvoje fantastične slike munja u BGu (naročito kada je "akcija" na zapadu BGa) u narednim sezonama...

Nazalost, ali praticu desavanja i ovde koliko mi vreme dozvoli, mozda uslikam i neki tornado :)

Evo slika nastalih tokom danasnje voznje po Cikagu:





Downtown:



Levo bivsi Sears tower, sada Willis tower, visok 527 metara sa antenama. Najvisa je zgrada u USA.











State street:



Staro i novo:



Do sledeceg javljanja pozdrav!

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #17 poslato: 26. Novembar 2012. u 17:41 »
Dobar dan!

Poceo sam vec da citam o klimi Cikaga, napravio sam pregled za Tsr po mesecima, najvisu Tsr, prosecnu (1981-2000) i najnizu Tsr.



Juce sam setao pored jezera Michigan, evo slika:











Kanadske guske u ljubavnom zovu



Beskucnik



Led









Nedeljno uzivanje













Do sledeceg javljanja pozdrav!

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #18 poslato: 26. Novembar 2012. u 19:11 »
Prelepe slike i naravno odlicno objasnjena svaka pojedinost.
U jbt kolike su im one veverice, strasno. I sto neko rece jako cudno deluje kada na slici nema nigde zelenila vec samo beton al to je "draz" velikih metropola.
Jezero Micigen fantasticno!

Inace nadao sam se zivotu u Cikagu od proleca sledece godine al sam odbijen za vizu i pored vise nego dovoljne dokumentacije koju sam podneo, tesko da "obican" covek moze da prilozi vise al sta da se radi, jedna mala sitnica je promakla...
Ipak postoji i rezervni plan.  ;D



Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Chicago by pavlovic
« Odgovor #19 poslato: 27. Novembar 2012. u 08:46 »
Još jedna stvar koja mi je čudna ...  :o ... na pojedinim slikama nema ljudi!? Možda je moje shvatanje tako velikih gradova pogrešno ili si slikao u određeno doba dana kada su ljudi zauzeti poslom i slično. :neznam: