Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Olujni 8. jul na jugu Srbije  (Pročitano 4954 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Olujni 8. jul na jugu Srbije
« poslato: 17. Jul 2008. u 21:47 »
Ovo je samo uvertira,slike stižu tokom noći.
Veliko hvala Princu koji mi je pomogao da se snađem s nevremenom.Cb se dobro kamuflirao i bez navigacije sam bio kao slep.

Evo uvoda u priču o ovom jakom nevremenu,koje sva sreća nije glavninom udarilo u Vučje i Porečje.Na Porečjanskom području bilo je sugradice,PGS Gorina prijavila i grad,u Vučju takođe kratkotrajna sugradica uz olujni vetar.

Evo pregleda štete i sela koja su se našla na putu ovom čudovišnom Cb-u.





Radarske slike Rc Kukavica koje nađoh.Glavnina je išla zapadnije od Vučja.





Od slika očekujte same oblake,nabujalu Vučjanku i štete u Rujkovcu,selu koje je grad tukao,ali u nešto manjoj meri nego sela navedena na Google earth mapi.
« Poslednja izmena: 17. Jul 2008. u 22:53 pavlovic »

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Olujni 8. jul na jugu Srbije
« Odgovor #1 poslato: 17. Jul 2008. u 22:19 »
Očekivao sam nevreme taj dan.To je bio i jedini put da sam otišao na internet.Estofex nije imao prognozu za taj dan,Cape Li je bio dobar,uzdizanje takođe.Gvirkao sam stalno kroz prozor.Međutim zagledao sam se u Tv i sledeći put kad sam pogledao kroz prozor već se akcija spremala...Odšetao sam na izlaz iz Vučja









Sve je dolazilo iz pravca Radana





Storm on the road



Otprilike u ovom periodu počinju sms konsultacije s Princom,koji mi kaže da je ovo slab deo oblaka,da je glavnina tek kod Kuršumlijske banje,dakle s druge strane Radana,jačine 60-65 dbz.





Počinje pljusak krupnih kapi i bežanija nazad u Vučje.Počelo je da grmi



Polako se videlo da beštija dolazi,pogled ka brdima na kojima se nalaze sela koja su najviše stradala













Princ mi je rekao da ću ono glavno prepoznati po olujnom vetru,kojeg nije bilo tokom ovog prvog pljuska...

Olujni Cb guta brda,kreće olujni vetar i kod mene,a s brda se čuju detonacije.PG dejstvuje.Izbrojao sam 4 detonacije



Počinje provala oblaka



Nakon nevremena...



















« Poslednja izmena: 17. Jul 2008. u 22:54 pavlovic »

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Olujni 9. jul na jugu Srbije
« Odgovor #2 poslato: 17. Jul 2008. u 22:27 »
E Pavloviću, neka si se vratio, nije te dugo bilo. Eto sa tobom ponovo lepih reportaža :) Samo nastavi, gledamo netremice :)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.824
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Olujni 9. jul na jugu Srbije
« Odgovor #3 poslato: 17. Jul 2008. u 22:35 »
Super reportaža Pavloviću Imao si sreće da overiš oluju dok si bio u Vučju

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Olujni 8. jul na jugu Srbije
« Odgovor #4 poslato: 17. Jul 2008. u 22:39 »
Zna se ko podivlja posle provale oblaka,zato pravac Vučjanka!



A novi Cb nam se približava...











Isto mesto slikano dan posle



Cb-i su i dalje krstarili,sevalo je iz pravca zapada,severa i istoka,iz istočnog je i dobro grmelo...











Par dana kasnije bio sam u Rujkovcu,opština Medveđa,kojeg je grad tukao,ali ne kao okolna sela.Evo slika















To bi bilo to...  ;)
« Poslednja izmena: 17. Jul 2008. u 22:54 pavlovic »

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Olujni 8. jul na jugu Srbije
« Odgovor #5 poslato: 18. Jul 2008. u 01:32 »
Lepu si ti olujicu prizvao. Vratio si se na forum u velikom stilu sa prelepom reportažom.  :D

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Olujni 8. jul na jugu Srbije
« Odgovor #6 poslato: 18. Jul 2008. u 03:57 »
Ako se ne varam prva tvoja reportaza ovog tipa sa juga Srbije... odlicno

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Olujni 8. jul na jugu Srbije
« Odgovor #7 poslato: 18. Jul 2008. u 08:15 »
Hej, dobrodošao nazad! Pa, drago mi je ako sam ti iole pomogao. I opet ću, ako budem mogao, da znaš!
Moram da pšriznam da sam sa nestrpljenjem očekivao tvoju reportažu iz Vučja. Imao sam nameru da 'posolim' sam jednom radarskom slikom, ali ti si to i sam našao. Naime, radi se o vertikalnom preseku olujnog oblaka. Obratite pažnju: pravi nakovanj na radaru. Čuveni 'kukasti odraz', sa zonom akumulacije zrna grada, sa ovako žestokom refleksijom, mogao je da ispljune i kamenice, a ne samo grad.
Za one koji ne prepoznaju radarske slike, to je ona druga slika, poslednja u postu. Prva je horizontalni presek, ogoljen, bez kontura kao na karti.
Izuzetna reportaža, samo mi je žao velikih šteta koje pogađaju ovaj kraj, koji se nažalost ne može podičiti nekim izobiljem...
My picks: podivljala Vučjanka, brža od objektiva, što verno pokazuje kako bujica juri. Ali i druga slika koja pokazuje nailazak nakovnja. Jeste prethodnica, ali ljudi, pamtite ovakve slike, kako bi prepoznali prave oluje. Ne možete da nosite radar u džepu. Ne još. Niti smo u Finskoj da imamo organizovanu ranu najavu nepogoda putem SMSa.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.824
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Olujni 8. jul na jugu Srbije
« Odgovor #8 poslato: 18. Jul 2008. u 08:26 »
Slike nabujale Vučjanke su fenomenalne
Ali štete koje se vide na fotografijama su stvarno velike
Kako li je tek u selima koja su najgore prošla?!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.424
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Olujni 8. jul na jugu Srbije
« Odgovor #9 poslato: 18. Jul 2008. u 12:10 »
I pretpostavio sam da ćeš se vratiti sa juga sa jednom ovakvom reportažom. ;)


padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac 34.3mm
prosek - 51.5mm

padavine u maju 2024:
Vračar - 58.6mm
Miljakovac - 93.0mm
prosek - 70.2mm

Van mreže dragoljub

  • *
  • Poruke: 115
  • Starost: 64
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Olujni 8. jul na jugu Srbije
« Odgovor #10 poslato: 18. Jul 2008. u 12:20 »
super reportaza!

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Olujni 8. jul na jugu Srbije
« Odgovor #11 poslato: 18. Jul 2008. u 13:34 »
Hvala na dobrodošlici društvo ;)
Od nedelje ili ponedeljka opet bi trebalo da sam na jugu,idem u moje selo Bučumet,ako vremenske prilike budu dozvoljavale,potrudiću se da prisustvujem dejstvu na PGS Srednji Bučumet.


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Olujni 8. jul na jugu Srbije
« Odgovor #12 poslato: 18. Jul 2008. u 13:54 »
Pa želim ti da vidiš, a ako uspeš i da pribeležiš dejstvo PGS u Bučumetu. To je baš iskustvo!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...