Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Autostoperske dogodovštine  (Pročitano 5067 puta)

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Autostoperske dogodovštine
« poslato: 16. Novembar 2008. u 15:36 »
Volite li da stojite uz put (ulicu) i držite podignut palčić kako bi vam se neko smilovao i stao da vas poveze  :?:

Moram priznati da ja to volim, ali sam ipak retko putovao na taj način. Razlozi su, naravno, bezbednosne prirode. U Beogradu takoreći nikad nisam stopirao, na ovaj način sam se prevozio uglavnom na letovanjima na CG obali.
Nemam nešto posebno da ispričam, pošto sam relativno malo stopirao, a i sve je to bilo dosta davno, tako da se ne sećam neke zanimljivije situacije. Samo se odlično sećam tužne činjenice da Beograđani neće uopšte da stanu i pokupe nekog na putu. U to vreme CG obala je bila puna vozila sa BG registracijama, tako da je definitivan zaključak da su Beograđani ubedljivo najgori po tom pitanju. :redface: Koliko BG vozila je prolazilo, a nijedno nije htelo da stane... :redface: :-[  Užas, bruka...

Volite li vi da stopirate i kakva su vaša iskustva putujući na ovaj način  :?:



AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Autostoperske dogodovštine
« Odgovor #1 poslato: 16. Novembar 2008. u 18:32 »
Pa dobro, ne mozes reci da su Beogradjani najgori po tom pitanju vec da su najoprezniji. Pristuan  je strah vozaca od autostopera, a i obrnuto mada u dosta manjoj meri jer ne bi stopirali. Stopirao sam par puta ali u nekim pasivnijm krajevima, nikad u NS ili BG. Sa druge strane, kupio sam stopere par puta ali samo na lokalnim trasama, Petrovaradin - Sr. Karlovci i obrnuto. Jednom sam pokupio pandura oko 1 ujutro u Batajnici. Do Indjije se covek toliko nas*ao budalastina i lovackih prica koje vredjaju inteligenciju da sam se posle smejao do NS-a. Jedina korist je bila sto sam sa njim u autu mogao brze da vozim ;D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Autostoperske dogodovštine
« Odgovor #2 poslato: 16. Novembar 2008. u 19:19 »
često sam stopirala kao klinka kad mi pobegne noćni bus, i nisam imala problema s tim (ni pre ni posle ulaska u kola), ali to je bilo straaaaaaaašno davno :(

da, nekad su ljudi stopom obilazili Evropu, danas nije moguće zaustaviti kola ni po najgorem pljusku...

moram da vas podsetim na "Kratki film o ubijanju" Kšištofa Kješlovskog iz 1988, koji se prikazivao kod nas na TV-u...
ali nije to jedino što je uticalo na ponašanje ljudi, bilo je i gorih stvari narednih godina kod nas, te su ljudi izgubili međosobno poverenje...

već desetak i više godina ne pada mi na pamet da zaustavljam nepoznate, pa i takstiste samo kad moram, a sami stoperi još možda mogu da se vide samo na početku pančevačkog mosta, a i tamo sve ređe...


Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.470
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: Autostoperske dogodovštine
« Odgovor #3 poslato: 16. Novembar 2008. u 20:30 »
Samo se odlično sećam tužne činjenice da Beograđani neće uopšte da stanu i pokupe nekog na putu.
Pa hoce ako si zensko i imas ispod 30 godina i naravno lepo izgledas... trust me :) :) :)

U sustini najbitniji razlog zasto ne stajati autostoperima je bezbedonosne prirode... otkud znam kome stajem.

Citat
Jedina korist je bila sto sam sa njim u autu mogao brze da vozim
Samo u tom slucaju bih ga i povezao :) ako mi garantuje "imunitet" na radare i presretace.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Autostoperske dogodovštine
« Odgovor #4 poslato: 16. Novembar 2008. u 21:25 »
zensko i imas ispod 30 godina i naravno lepo izgledas... trust me :) :) :)

& trust me, takvo zensko moze svakakve pakosti da napravi...
ni njima vise niko ne staje...

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Re: Autostoperske dogodovštine
« Odgovor #5 poslato: 16. Novembar 2008. u 21:37 »
Opasno je primiti bilo koga u kola,nikad se ne zna ko stopira,ali je isto tako opasno i ući u tuđa kola nikad ne znaš ko ih vozi.Bio jedan slučaj u Srbiji 1996. čovek stao autostoperki,vozio par kilometara,onda je silovao,zapalio benzinom i pucao u nju...Bilo je još primera...Naravno,to su izuzeci,da ne dramim previše.
Nemam kola,ne stopiram,a jedini slučaj da je moj ćale primio stopera bio je 98.,kad smo vraćajući se sa mora preko NP,KV i KG,povezli nekog dečka par km do Knića.
Ne računam stopiranje traktora,to smo par puta radili rodbina i ja .
« Poslednja izmena: 16. Novembar 2008. u 21:54 pavlovic »

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Autostoperske dogodovštine
« Odgovor #6 poslato: 16. Novembar 2008. u 22:20 »
Pa dobro, ne mozes reci da su Beogradjani najgori po tom pitanju vec da su najoprezniji.

Da, u ovome su najoprezniji, a u vožnji po ulicama su najneoprezniji... Iako sam rođeni Beograđanin, muka mi je od Beograđana... U stvari, da li su to Beograđani... ::)
Ali da ne širimo priču... :-X


Jednom sam pokupio pandura oko 1 ujutro u Batajnici. Jedina korist je bila sto sam sa njim u autu mogao brze da vozim ;D

Da sam na tvom mestu, ja se ne bih javno hvalio vožnjom sa pandurima... :redface:
Šalim se... ;) Koliko kapiram, kratko je trajala tvoja brža vožnja (od Batajnice do Inđije)... Ali, verujem ti; i ta relativno kratka tura je bila puna bisera, tako da je doživljaj za dugo sećanje... :lmao:
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Sale

  • **
  • Poruke: 814
  • Starost: 44
  • Lokacija: Nis be
Re: Autostoperske dogodovštine
« Odgovor #7 poslato: 16. Novembar 2008. u 22:52 »
Ja sam jednom stopirao pre par godina,sa drugaricom,na izlazu iz Leskovca.Lik je naravno stao zbog drugarice,a kad je video i mene malo je trebalo da produzi.I poveze nas on,ali posto je mnogo zurio da stigne do 15H u Nis da kupi neki deo za auto,vozio je kao nenormalan,golf II ,terao ga je preko 160,ali van autoputa.Od tada vise ne stopiram,niti pa stajem nekom,vise volim da putujem sam,nego da se posle hvatam za glavu.Ne stajem cak ni ribama :D

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Autostoperske dogodovštine
« Odgovor #8 poslato: 16. Novembar 2008. u 23:31 »
Lik je naravno stao zbog drugarice,a kad je video i mene malo je trebalo da produzi.

Ali ipak nije produžio... To smo i mi kao klinci radili; gurnemo žensku na put, a nas troje se sakrijemo u zasedi, pa kad lik stane onda istrčimo iz zasede i tada čovek nema kud'... ;)


Od tada vise ne stopiram,niti pa stajem nekom

Očigledno si tada doživeo tešku traumu  :-[, kao i ja pre neki dan kada zamalo da nastradam na pešačkom prelazu... :-[
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Re: Autostoperske dogodovštine
« Odgovor #9 poslato: 17. Novembar 2008. u 00:19 »
Stopirala sam ranije, par puta u Petrovaradinu i to najvse u toku bomabardovanja i kada nije bilo stalnog prevoza posle istog. Cesto sam pesacila zato sto niko nije hteo da stane.
Takodje sam dosta stopisala u Republici Srpskoj i iskreno imam samo pozitivne uspomene.
Stavise imala sam jako lepo iskustvno jedne godine. Situacija je bila sledeca, Boda i ja smo hteli da idemo Iz Mrkonjic Grada na selo. Stao nam je neki lik i mic po mic stignemo mi do sela, lepo se ispricamo sa likom, tek on poče da skrece u nas zaseok. Boda sav iznenadjen ga upita da li on ide kod nekoga tu u nasem kraju, tek ce lik: "MA ne samo vas vozim kuci"....Znaci odusevila sam se. I to nije bio kraj...taj isti dan smo isli na jezero Balkanu i u povratku smo opet stopali i dogodila nam indeticna situacija kao i to jutro, samo sto je neki drug lik bio u pitaju....

Onda smo jednom stopirali i lik nam je stao i kako smo seli upitao je da li imamo upaljac, inace piksla mu je bila potpuno puna, znaci mislim da  ni jednu cigaretu ne bi mogao unutra da ugasi :)))) Kada smo rekli da nemamo samo je uzdahnuo i rekao da nam je samo zbog toga stao...tako da nas je odbacio do odredista i odmah pokupio neke nevo stopere...nadam se da je uspeo da dodje do upaljaca :)

I tako bih mogla do sutra....zaista imam lepa iskustva sa stopanje, ali moram da priznam da se sve vise bojim i kontam da to vise ne bih mogla. Eh...mladost ludost :)

Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Autostoperske dogodovštine
« Odgovor #10 poslato: 17. Novembar 2008. u 02:28 »
Ja sam samo par puta stopirao i to nikad u gradu uvek van grada. Ne bih rekao da imam loša iskustva uvek sam se sit ispričao, ali slažem se sa vama sve što ste pričali.
Stopirao sam i po Francuskoj i moram priznati da je ista situacija. Retko ko staje, ali ubrzo smo shvatili da i kod njih važi pravilo da mešoviti parovi mnogo lakše nađu prevoz do susednog sela.  ;)
Evo da obogatim priču fotkom sa mog stopiranja između dva sela u Francuskoj. Davno beše sećam se ja, pre samo 6 godina.   :D



A pogledajte kako izgledaju raskrsnice u Francuskoj.  :-[ Ma ovde ljudi staju da propuste pešake da bi uživali u cveču.  :)