Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Zasto AMS pokazuje da je suncano a sunca nigde na vidiku?!  (Pročitano 6098 puta)

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Zasto AMS pokazuje da je suncano a sunca nigde na vidiku?!
« poslato: 08. Maj 2010. u 14:19 »
Ljudi, evo link o cemu pricam:
http://www.code-elektronic.com/prognoza/

ova stanica je ws2300 i pokazuje da je suncano ali trenutno je tako oblacno i tmurno da ce odmah da padne kisa.
Podaci se azuriraju svakih 2h.

Ne znam u cemu je fazon.  :neznam: 

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Zasto AMS pokazuje da je suncano a sunca nigde na vidiku?!
« Odgovor #1 poslato: 08. Maj 2010. u 14:55 »
Pa stanica bez solarnih senzora nema mogućnost da beleži kakvo je vreme trenutno, osim kad ima padavina da zaključi da je kiša ili sneg. Ostale zaključke donosi na osnovu šturih informacija koje beleži (pritisak (trend), temp, vlažnost vazduha, padavine) tako da ovo nije ništa neuobičajeno kod ovakvih stanica. Zato nemoj previše da obraćaš pažnju na to i jednostavno pokušaj da ne koristiš ove njene sličice sa vremenom.

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Zasto AMS pokazuje da je suncano a sunca nigde na vidiku?!
« Odgovor #2 poslato: 08. Maj 2010. u 15:24 »
E super! vec sam se poceo brinuti da nije mozda riknila... :)
Mada, ova moja bas naopako radi, kada je bilo suncano pre koji dan ona je vristala da je kisovito i naoblacno a sada je suncano po njoj da boli glava. :) iako je napolje mrakcina ko kuca.

Dali postoji neko resenje kako mogu ipak da imam neku slikucu na web stranici i da bude realnija dali je suncano ili naoblacno itd.?

Mislim sa WS2300 naravno...
Po prospektu moja stanica ne moze vise senzora da prihvati sem ono sto ide uz nju.
Dali ipak postoji neki nacin da se i ona prosiri recimo sa solarnim senzorom, senzor za rosu eventuelno
sto bi mi jako dobro doslo je jos 1 senzor za temp. zemlje...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Zasto AMS pokazuje da je suncano a sunca nigde na vidiku?!
« Odgovor #3 poslato: 08. Maj 2010. u 15:36 »
Na žalost ta stanica nema mogućnost za proširenje. Za tako nešto moraš uzeti malo skuplju stanicu. Što se tiče rose nisam naišao na neku koja to beleži.

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Zasto AMS pokazuje da je suncano a sunca nigde na vidiku?!
« Odgovor #4 poslato: 08. Maj 2010. u 15:53 »
Firma Pessl Instruments GmbH ima takve AMS, znam posto je nedavno montirana jedna kod nas u nekom vocnaku kod poznanika.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Zasto AMS pokazuje da je suncano a sunca nigde na vidiku?!
« Odgovor #5 poslato: 08. Maj 2010. u 20:13 »
Vidim na sajtu te nemacke firme da je u pitanju profi oprema, pa shodno tome je i cena visoka.



Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Zasto AMS pokazuje da je suncano a sunca nigde na vidiku?!
« Odgovor #6 poslato: 08. Maj 2010. u 21:13 »
Rade:
Sda deli profi i amaterske AMS? kada se koristi koji termin?
Sta je razlika itd.?

Boce:
Mislim da mi nesto ipak ne radi kako treba AMS posto danas posle podne non-stop pada kisa i naoblacno je ali nikako da skloni sunce vec jednom... Mislim da samo po tome sto non-stop pada kisa trebalo bi i pritisak i vlaga da utice na odabir graficki prikaz...

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: Zasto AMS pokazuje da je suncano a sunca nigde na vidiku?!
« Odgovor #7 poslato: 08. Maj 2010. u 23:02 »
Mislim da sam nasao zasto mi pokazuje sunce dok pada kisa moja AMS.
Evo citat iz uputstva:

" Notes to hPa sensitivity setting for weather forecasting:
The hPa (Hekto-Pascal) pressure sensitivity can be set to suit the
user’s requirement for weather forecasting from 2 hPa to 4 hPa (see
Basic Programming below).  For areas that experience frequent
changes in air pressure (which does not necessarily reflect a change
in the weather) requires a higher hPa setting compared to an area
where the air pressure is stagnant. For example if 3 hPa is selected,
then there must be a fall or rise in air pressure of at least 3 hPa be-
fore the weather station will register this as a change in weather. "

Ja sam nesto cackao oko ovo podesavanje i mislim da je moja stanica samo lenja i sporo kapira zbog neke vrednosti koje sam popremetio i tako snimio.
Sutra cu da pogledam i malo da cackam pa cu javiti dal je pocela da radi kako treba ili barem priblizno...

Nemoguce da kada napolje pada kisa i tuku munje ona javi i prikaze suncano vreme...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Zasto AMS pokazuje da je suncano a sunca nigde na vidiku?!
« Odgovor #8 poslato: 08. Maj 2010. u 23:06 »
Njihov proizvodni asortiman se svodi na razlicite senzore i aparate koji se koriste u poljoprivredi, pocev od merenjna temperature, vlage, vetra, padavina, temperature zemljista, isparavanje zemljista, solarnog zracenja itd.
Sve ovo integrisano i sa mogucnoscu pohranjuvanja podataka na internu SD memorijsku karticu i internet konekciju, odnosno GSM mrezu i GPRS standard, kao i slanja podataka preko navedenih sistema i pristupa sa udaljenih lokacija.
Ovakve mogucnosti nemaju amaterske AMS.

Sto se tice indikacije vremena na WS-2300 (znak sunca), on ne zavisi od niceg drugog nego od brzine promene pritiska u jedinici vremena (gradijenta). Tako da moze da pokazuje sunce, a da pada sneg ili obrnuto pokazuje kisu, a napolju suncano.
Kakvo ce vreme biti u nekom blizem periodu ne zavisi jedino od promene pritiska, nego i od drugih faktora.