Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: :-(  (Pročitano 16625 puta)

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
:-(
« poslato: 04. Septembar 2006. u 14:16 »
Preminuo Stiv Irvin


4. septembar 2006. | 11:03 | Izvor: Beta
Brizbejn -- Stiv Irvin, australijski istraživač poznat po emisijima o krokodilima, preminuo od posledica žarenja raže.

Odlazak "Lovca na krokodile"

Kako navode agencije, Irvina je tokom snimanja jedne dokumentarne emisije pod morem, na severu Australije, u grudi udarila raža sa žaokom na repu. Lokalni ronilac Stiv Edmondson je rekao da je Irvin umro od udara raže i dodao da je najverovatnije imao srčani udar.

Irvin je postao poznat po tome što je hrabro hvatao krokodile i druge reptile u prirodi, a 2004. je bio na udaru kritika jer je prikazan kako u jednoj ruci drži svoju jednomesečnu bebu, a drugom rukom hrani krokodila. Snimio je više od 50 emisija Crocodil Hunter na kanalu Animal Planet.
----------------------------------
 :( Šta reći, baš mi je žao čoveka. Ovo je inače druga poznata smrt, kao posledica napada raže u Australiji od 1945.
« Poslednja izmena: 08. Februar 2012. u 10:22 Stefano »

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
In Memoriam - Steve Irwin (1962-2006)
« Odgovor #1 poslato: 04. Septembar 2006. u 15:40 »
Steta stvarno. :cry:

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
In Memoriam - Steve Irwin (1962-2006)
« Odgovor #2 poslato: 05. Septembar 2006. u 03:20 »
jezio sam se gledajuci njegove emisije

ona cuvena slika


i ostale...

















RIP
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
In Memoriam - Steve Irwin (1962-2006)
« Odgovor #3 poslato: 05. Septembar 2006. u 16:36 »
Bas mi je zao lika, imao je extra emisije.
Mada znajuci kakvim se poslom bavio nisam nesto posebno ni iznenadjena, bilo je za ocekivati da ce jednom biti malo neoprezan :(
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Dasa

  • *
  • Poruke: 365
  • Lokacija: Novi Sad, Liman IV
In Memoriam - Steve Irwin (1962-2006)
« Odgovor #4 poslato: 06. Septembar 2006. u 00:22 »
E ljudi moji smrt Steve se procula brze nego kad je Sloba Milosevic umro! Nemoj te me pogresno shvatiti, nisam ni ja voleo Slobelixa! :finga:

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
:-(
« Odgovor #5 poslato: 16. Oktobar 2007. u 16:07 »
Upravo sam cula da je poginuo Tose Proeski!
Toliko mi je zao momka da  ne mogu da opisem!!!
Volela sam ga i slusala njegovu muziku.....

RIP
    
B92 Info Vesti Hronika
Poginuo pevač Toše Proeski


Nova Gradiška -- Kako javljaju hrvatski Internet-sajtovi, pevač Toše Proeski poginuo je jutros kod Nove Gradiške.

Makedonski pevač poginuo je danas oko 6:30 u saobraćajnoj nesreći na području Nove Gradiške, navodi Index.hr pozivajući se na izjavu očevica. Kako se navodi, nesreća se dogodila na autoputu A3 Zagreb-Lipovac, na deonici između Lužana i Nove Gradiške, u smeru Zagreba, kada je kombi tuareg udario u prikolicu kamiona, zatim u zaštitnu ogradu i završio u jarku pored puta.

Pored Proeskog, prema navodima Dnevnika.hr, u kombiju su, sem pevača, koji je spavao na prednjem sedištu, bili menadžerka Ljiljana Petrović i Ðorđe Ðorđevski iz Skopja, koji je bio za volanom. Oboje su teško povređeni.

Toše Proeski je rođen u Kruševu u Makedoniji. Imao je 26 godina.




Dan žalosti u Makedoniji

U Makedoniji će u sredu, 17. oktobra, biti dan žalosti povodom smrti Toše Proeskog, odlučila je makedonska vlada.

Makedonska vlada dobila je i zvaničnu potvrdu o pogibiji Proeskog, a premijer Nikola Guruevski zadužio je ministarstva inostranih i unutrašnjih poslova da preduzmu sve mere kako bi se uvrdili detalji tog dogadjaja, saopštio je portparol vlade Ivica Bocevski.

Makedonska vlada je ponudila da organizuje ceremoniju sahrane Proeskog, a premijer Gruevski uputio je porodici izuzetno popularnog pevača telegram saučešća, naveo je Bocevski.



Biografija





Toše Proeski rodjen je 25. januara 1981. u makedonskom Kruševu, a njegov prvi javni nastup bio na na teen festivalu "Melfest" 1996. godine, gde je osvojio svoju prvu nagradu. Mnogi su već tada prepoznali njegove zavidne glasovne mogućnosti.

Na festivalu u Stipu 1997. godine nastupao je sa pesmom "Pusti me", a godinu dana posle trijumfovao je na festivalu u Skopju sa pesmom "Ostani do kraja". Slavu medju ex-yu publikom postigao je pesmama "Usni na usni" i "Sonce vo Tvoite Rusi Kosi", za koju je dobio nagradu na "Eurofestu".

Toše je godine 1999. potpisao ekskluzivan ugovor sa produkcijskom kućom "Avalon". Njegov prvi album "Nekade vo Nokta" izlazi iste godine, a svoj prvi veliki koncert održao je u oktobru 2001. godine u beogradskom "Sava centru".

Nedugo nakon toga, otputovao je na australijsku turneju zajedno sa još nekoliko velikih makedonskih muzičara.

Pobedom na Beoviziji 2003. godine s pesmom "Čija si" Toše je počeo graditi medjunarodnu karijeru, a iste godine pobedio je na nacionalnom izboru za pesmu Eurovizije. Godine 2004. u Turskoj predstavlja Makedoniju s pesmom "Life".

Toše je saradjivao sa nizom uglednih autora i izvodjača poput Marine Tucaković, Dine Muharemovića, grupe Sintezis ili legendarne Esme Redžepove, kao i sa Grigorom Koprovom, Fibusom (Phoebus), Željkom Joksimovićem, Leontinom, Borom Djordjevićem, Miro Buljanom, Antonijem Šolom i dr.

Takodje, dovršavao je i studije Muzičke akademije u Skoplju.

"Dan za nas" četvrti je Tošetov album i prvi za Hrvatsku i Sloveniju. Toše je hrvatskoj publici poznat i kao izvodjač pesme Srce nije kamen, najpopularnije pesme hrvatskog radijskog etera za 2006. godinu. Sa pesmom "Veži me za sebe" osvojio Grand Prix 11. Hrvatskog radijskog festivala na Hvaru. Njegov poslednji album "Igra bez granica" objavljen je u avgustu ove godine.

(MONDO)
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: RIP Tose Proeski
« Odgovor #6 poslato: 16. Oktobar 2007. u 16:18 »
Čuo sam i ja za ovu tužnu vest jutros. Šta drugo reći sem mladić sa extra glasom pred kojim je tek bila karijera.  :( Bio je mlad, a već je postao jedan od najpopularnijih pevača na prostoru bivše Jugoslavije. Mislim da je mogao doživeti popularnost kakvu sada ima recimo Zdravko Ćolić.
Neka mu je laka zemlja!
« Poslednja izmena: 16. Oktobar 2007. u 21:02 Joe »

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Odg: RIP Tose Proeski
« Odgovor #7 poslato: 16. Oktobar 2007. u 16:19 »
Bio je jedan od najpozitivnijih ljudi iz te branše i odličan pevač.

RIP

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: RIP Tose Proeski
« Odgovor #8 poslato: 16. Oktobar 2007. u 16:33 »
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: RIP Tose Proeski
« Odgovor #9 poslato: 16. Oktobar 2007. u 17:17 »
prosto ne mogu da verujem, jos sam pod sokom...
Neka mu je laka zemlja.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.416
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: RIP Tose Proeski
« Odgovor #10 poslato: 16. Oktobar 2007. u 17:19 »
Baš mi je žao momka. Ne samo što je odlično pjevao, nego je i djelovao kao veoma pozitivna ličnost.
Nisam mogao da vjerujem kad sam čuo danas. :( ... Neka počiva u miru.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: RIP Tose Proeski
« Odgovor #11 poslato: 16. Oktobar 2007. u 19:14 »
Život je.. pa, otpevao si i sam kao predstavnik na Eurosongu prošle godine.
Toše, odmori u miru. Samo mi je beskrajno žao što se nisi čestito ni umorio.

A čika Antoan kaže da je gledao zalaske Sunca. Danas ih je gledao bar 43 puta...
(ko me je čitao, razumeće, jer ja sam otvorena knjiga, pa me čak i odrasli razumeju)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
Odg: RIP Tose Proeski
« Odgovor #12 poslato: 16. Oktobar 2007. u 21:13 »
Laka mu zemlja!
Počivao u miru Božjem... :(

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: RIP Tose Proeski
« Odgovor #13 poslato: 16. Oktobar 2007. u 22:29 »
lep dečko, stajling i tako to... nikad ranije čula za njega, ne gledam tv poslednjih par godina, a po netu ne lovim pop... ali ovakva vest udara: vidim tragediju: još gore: banalnost tragedije: zaspao vozač, on odavno zaspao, zaspao navodno samo za kratko, ali umoran od slave, prohteva i zahteva... i ode tako bez veze

...ostaje samo legenda...
« Poslednja izmena: 16. Oktobar 2007. u 23:37 beket »

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: RIP Tose Proeski
« Odgovor #14 poslato: 16. Oktobar 2007. u 22:44 »

Laka mu zemlja.

Van mreže marjan

  • *
  • Poruke: 40
  • Starost: 32
  • Lokacija: Gevgelija. Makedonija
Odg: RIP Tose Proeski
« Odgovor #15 poslato: 18. Januar 2008. u 01:22 »
Gord sum sho mi bese sogragjanin ... Pocivaj vo mir ...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Preminuo Milenko Zablacanski
« Odgovor #16 poslato: 22. Januar 2008. u 23:48 »
PREMINUO GLUMAC MILENKO ZABLAĆANSKI 


 
Glumac Milenko Zablaćanski, koji je teško povređen u saobraćajnoj nesreći 5. januara, preminuo je na Vojno-medicinskoj akademiji.

'Pored svih preduzetih mera intenzivnog lečenja i posle višednevne borbe za život, nakon teških povreda zadobijenih u saobraćjnoj nesreći, glumac Milenko Zablaćanski preminuo je u 17,05 časova na VMA.

Predsednik Srbije Boris Tadić uputio je, povodom smrti Milenka Zablaćanskog, telegram saučešća porodici.

'Njegovom smrću naše pozorište, naš film i cela Srbija izgubili su mnogo. Neka mu je večna slava i hvala', navedeno je u Tadićevom telegramu.

Glumac Milenko Zablaćanski, diplomirao je na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, u klasi profesorke Ognjenke Milićević.

U beogradskom Pozorištu na Terazijama ostvario je uloge u predstavama 'Trajkovići', 'Heroji', 'Kabare', 'Svetlosti pozornice', 'Lutka s naslovne strane', 'Svadba u kupatilu' i drugim.

Širu popularnost stekao je igrajući u televizijskim dramama, a posebno u serijama Siniše Pavića 'Srećni ljudi', 'Porodično blago', 'Stižu dolari' i 'Bela lađa'. U filmu Zdravka Šotre 'Gde cveta limun žut' tumačio je lik američkog novinara Džona Rida.


rts



Neka mu je laka zemlja!
RIP
 
« Poslednja izmena: 17. Maj 2008. u 15:15 Brandzi »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Preminuo Milenki Zablacanski
« Odgovor #17 poslato: 22. Januar 2008. u 23:55 »
Čuo sam u Dnevniku za to. Jako mi je žao. Ode još jedan sjajan glumac i čovek.
Mada, kako se sve to dogodilo, bar je prestao da se muči.

Odmori, Milenko, u miru.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Preminuo Milenki Zablacanski
« Odgovor #18 poslato: 23. Januar 2008. u 00:07 »
RIP

Bio je bas super glumac i dobar covek.

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Odg: Preminuo Milenki Zablacanski
« Odgovor #19 poslato: 23. Januar 2008. u 06:26 »
Mnogo mi je žao.
Neka mu je laka zemlja.