Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Najezde insekata  (Pročitano 24671 puta)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Najezde insekata
« poslato: 15. Avgust 2014. u 21:20 »
nikad nisam imala neku posebnu paniku od insekata, komarci su mi bili ko dobardan, ali valjda od onolikih kiša - nakotilo se do besvesti... na visokom spratu retko mi šta ulazi, ali ove godine su baš poludeli...

čitam tu i tamo - te skakavci, te neki čudni leptirići, itd.

ne bih se ja ništa na to osvrtala da nisam naprasno postala alergična na ujede komaraca (oteklo mi oko jedne noći, tu sam se malo uspaničila, ali kad je otekao i prst na ruci - gde me je stvarno ujeo komarac, onda sam shvatila)

sad već mesec i više dana povremeno uključujem ono na struju sa tabletama (to ranije nisam kupovala, ali sad više nemam kućnog ljubimca) - i to stvarno pravi groblje komaraca, ma čak kao da ih i privlači... i kad navale tako u rojevima, uzmem usisivač i lovim jednog po jednog - a oni jadni usporeni, mogla bih i golom rukom da ih uhvatim -

bedak  :crutch:




Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Najezde insekata
« Odgovor #1 poslato: 16. Avgust 2014. u 16:19 »
A šta misliš kako je na selu? Ovde ih nisu nikako prskali i sada je problem i preko dana ... grizu kao ludi. Baš se vidi da su "gladni" ... čim sleti, odmah je i ujeo! :o

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Najezde insekata
« Odgovor #2 poslato: 16. Avgust 2014. u 18:34 »
https://www.youtube.com/watch?v=3I0KkInWvYM   ;)

I ovde gde je bilo zaprašivanja komaraca ima ih i dalje...
S obzirom na povoljne vremenske prilike narednih par dana (suvo, bez previsokih temperatura) nadam se da će akcija zaprašivanja biti nastavljena.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Najezde insekata
« Odgovor #3 poslato: 16. Avgust 2014. u 21:41 »
A šta misliš kako je na selu?

Mogu samo da zamislim...

ja s ovom alergijom ne smem ni da se prošetam do Zemuna, pored Dunava ih je više nego pored Save...

Avioni su ovde zaprašivali pre neki dan i ne verujem da će skoro opet, ali gradsko zelenilo tek danas krenulo da kosi korov - slaba vajda kad svako radi svoje...

zato se ja sad trujem ovim insekticidima, to isparava ko blesavo čak i pored otvorenog prozora... a i skupo u 3pm -
/i baš mi je bedak kad svako jutro zateknem desetak mrtvih komaraca u kupatilu i oko prozora/

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Najezde insekata
« Odgovor #4 poslato: 17. Avgust 2014. u 00:45 »
Ja sam od malena na neki nacin alergican na komarce ( ponekad me ujede za jednu ruku a iskoce mi jos 2,3 bubuljice na drugoj ruci, ponekad mi bubuljica od ujeda ostane i vise od mesec dana ) uglavnom, muke su to, velike..
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Najezde insekata
« Odgovor #5 poslato: 17. Avgust 2014. u 18:14 »
mene su nekim čudom obilazili cele godine, s kim god da se šetam taj se šamara bez prestanka, a ja ništa.. sve do pre neko veče kada sam otišao preko noći na Kraljevicu gde su se odužili za celu godinu

kada odem na basket još gore, skupe se oko košarkaškog i samo ujedaju

sećam se kao klinac da su ovde non-stop nadletali aviončićima i zaprašivali, danas je to nezamislivo, ali vidim da se žalite i vi kod kojih se to i danas radi.. najezda možda ima veze sa ovim poplavama ili je to onaj klasičan ciklus kada svake godine jedna vrsta insekata pretera

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Najezde insekata
« Odgovor #6 poslato: 17. Avgust 2014. u 22:09 »
neverovatno, ali večaras ih nema - da li je to samo zato što je ona travuljina pokošena (a baš je bila narasla od onih kiša) - ili je bilo nekih zaprašivanja sa zemlje - ne znam...

ja se svakako snabdela onim odvratnim tabletama što ispravaju na struju: ne sviđa mi se to -
/moram da nađem nešto što rasteruje komarce, ne želim da ih ubijam, nego samo da odu daleko od mene/

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Najezde insekata
« Odgovor #7 poslato: 18. Avgust 2014. u 02:28 »
Nisam ih ni ja primetio veceras po kraju, ali zato ih je ispred moje zgrade bilo bar 20! Cale i ja sekli naku ruzu, narasla 4-5 m u visinu, nije bilo samo ruza, svacega je bilo u tom grmlju. I kad smo zavrsili oko 20h, komarci poceli da izlecu odatle kao pomahnitali, izujedali me samo tako, cak i po licu, jedan me je ujeo iznad usne, pored nosa, drugi za bradu, :o jedva sam se izvukao ziv odatle  :hitna:  :D

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Najezde insekata
« Odgovor #8 poslato: 22. Avgust 2014. u 18:55 »
Jedan moj današnji rad na temu najezda komaraca ... pogledajte samo kako je dobro utovljen ... spreman za izvoz ... ;)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Najezde insekata
« Odgovor #9 poslato: 22. Avgust 2014. u 20:00 »
Jedan moj današnji rad na temu najezda komaraca ...

ako ja dobro vidim - impozantni primerak je u eksterijeru (daleko bilo da uđe u kuću)

ovde ih nema danima otkad su pokosili nabujali korov, a danas kao da čujem udaljene avione, bilo je najava da će opet zaprašivati... ne znam koliko će to imati efekata ako će sutra opet kiša -

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Najezde insekata
« Odgovor #10 poslato: 22. Avgust 2014. u 20:09 »
ako ja dobro vidim - impozantni primerak je u eksterijeru (daleko bilo da uđe u kuću)
Tačno tako! Po stomaku, reklo bi se da je jedan od vođa. :D

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Najezde insekata
« Odgovor #11 poslato: 22. Avgust 2014. u 20:33 »
Beket, ni ovde ih nema, bar tako deluje dok se ne zadje na neku travnatu povrsinu i kod nekog grmlja. Sad sam opet bio u Vinogradskom vencu (novi Cerak), inace tamo idem zato sto tamo treniram. Tamo je nesto ne moguce, ne znam sta tamo ima kad ih ovoliko ima, dok ih u drugim krajevima skoro nema u opste. Ja sam morao da pobegnem pre nego sto sam zavrsio trening, ne izdrzivo je, neki momci su isto dosli da treniraju i nisu ni poceli, odmah su pobegli  :o. Tako da sam za ovo leto najgore prosao veceras! Izujedali su me na preko 10 mesta za 15-ak min, i ako sam se branio od komaraca ko da sam na frontu, bez uspesno, pobedili su veceras , jednom recju, uzas!  :sos:
« Poslednja izmena: 22. Avgust 2014. u 20:44 Јоца »