Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sneg u Austriji  (Pročitano 2276 puta)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Sneg u Austriji
« poslato: 19. Septembar 2011. u 17:10 »
Sada vidite kako je ovaj prvi ovosezonski ciklon jak.

U višim predelima na zapadu i jugu Austrije pao je sneg uz pad temperature i do 15 stepeni, a u planinskim predelima snežni pokrivač je visok do 25 centimetara.Sneg je sinoć pao u pokrajinama Salcburg, Tirol, Koruška i Štajerska na visinama do 600 metara. Temperatura širom zemlje je pala za izmedju deset do 15 stepeni Celzijusovih.

U ponedeljak noć je pao sneg na planinama u Salcburgu, snežni pokrivač na Rudolfšite, koji se nalaze na 2.300 metara nadmorske visine, dostigao je 25 centimetara.I na Sonbliku snežni pokrivač je dostigao 20 centimetara.
Usled snega došlo je i do problema u saobraćaju, a na Grosgloknerhoalpenštrase uvedena je obaveza korišćenja lanaca za teretna vozila, kao i na putevima Radštetertauern i Kačberg.







slike:reuters.com
 

Drveće koje se polomilo usled težine snega blokiralo je delove puta na Pasturnštrase.
 

Po prvi put nakon leta u Salcburgu je izrečeno upozorenje od snežnih lavina za čitavu pokrajinu.
 

Takođe, sneg koji je napadao tokom noći napravio je problem u železničkom saobraćaju. Putnici brzog voza iz Salcburga za Klagenfurt ostali su zarobljeni na pruzi u oblasti Angertal kod Bad Hofgastajna, jer je drveće palo na dalekovod.

izvor:blic.rs

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Sneg u Austriji
« Odgovor #1 poslato: 20. Septembar 2011. u 10:45 »
U toj oblasti sneg je pao jos 25. jula, pisao sam u aktuelnostima o tome. Samo ne znam da li je to tada bio poslednji sneg te sezone ili prvi ove sezone.   ???


Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Sneg u Austriji
« Odgovor #2 poslato: 20. Septembar 2011. u 11:06 »
Ja bi rekao da je ovo prvi. :D

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sneg u Austriji
« Odgovor #3 poslato: 20. Septembar 2011. u 19:54 »
Tekst u "Blic"-u je relativno precizno napisan ali po starom, losem obicaju, g-dja Vranes na RTS-u ne moze bez "senzacionalizma" i saopstavanja netacnih informacija dramaticnim glasom (doduse njen "dramatican" i gotovo "panican" glas je narocito cest zimi kada koristi istu frazu "hladan vazduh arktickog porekla") i veceras rece kako je sneg u Austriji pao ne samo u visim predelima, vec se "spustio i u nizije" i kao primer navodi da je u gradu Salcburgu pao sneg i dok to prica u prilogu se pokazuju zavejani putevi koji se sasvim sigurno ne nalaze u gradu Salcburgu (koji je na 400-450m visine) vec najverovatnije negde u pokrajini/kantonu Salcburg. U samom Salcburgu je od preksinoc do veceras palo dosta kise (blizu 35mm) ali tokom tih padavina minimalna temp. je (na aerodromu na 450m visine) bila 5.3C i ni u jednom terminu nije osmotrena ni susnezica a o sneznom pokrivacu da ne govorim. Danas je u Salcburgu temp. "dosla" do 13C.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Sneg u Austriji
« Odgovor #4 poslato: 21. Septembar 2011. u 10:57 »
I ja sam primetio da je rekla da je pao i u Salcburgu, a prosto mi je nejasno kako je to mogla da kaze, kad zna da svi mislimo na sam grad.