Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jesen 2011.  (Pročitano 85136 puta)

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #100 poslato: 20. Novembar 2011. u 17:12 »
 ШТА РЕЋИ НА ТО ИЗ КУРИРА,А НЕ ЗАПЛАКАТИ.ОД СМЕХА! :vidiga:
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #101 poslato: 20. Novembar 2011. u 18:26 »
Biće,biće ma spremamo lopate odmah,ove nedelje bar za moj kraj može pasti samo kišica,a neki modeli za vikend vide čak i otopljenje uz razbijanje inverzije.

Van mreže zimoljubac

  • *
  • Poruke: 51
  • Lokacija: Kovin
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #102 poslato: 20. Novembar 2011. u 19:42 »
haha...ne znam odakle im takve informacije...nije sigurno od rhmz-a,ova njihova me prognoza podseti na onaj vic,padace sneg na +25,i ona fora u jbt. ko ce da ga cisti po toj vrucini,lupaju u prazno pa samo prsti.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #103 poslato: 20. Novembar 2011. u 19:47 »
Dugo traje suša, a i hladnije vreme od proseka. Po meni realnije da u skorije vreme malo zajuži i bude nekih padavina.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #104 poslato: 21. Novembar 2011. u 17:01 »
Ja sam još u oktobru negde u ovoj temi pisao da će u ovom novembru samo prva dekada biti topla a da će druga i treća najverovatnije biti hladnija , za sada su svi izgledi da će tako i biti.

Citat
Ne verujem , ove godine mislim da će biti topla treća dekada oktobra i možda prva dekada novembra ali vrlo brzo će doći zahladjenje u novembru! nema šanse da budu 2 uzastopno topla novembra!


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #105 poslato: 22. Novembar 2011. u 00:19 »
Evo da jos koji post napisem u ovoj temi jer se ona zatvara jos malo.

Vecerasnji izlaz EC za Vrbas i silne 0(nule) koje stoje kod prognozirane kolicine padavina. Sve manje sanse da dodje do bilo kakvih padavina do kraja meseca.


Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #106 poslato: 22. Novembar 2011. u 00:21 »
Čoveče neki delovi Srbije ni kap kiše nisu imali ovog novembra , užas!

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #107 poslato: 23. Novembar 2011. u 11:07 »
Koliko su puta modeli crtali nesto ovako a za dan dva na tom istom mestu anticiklon od 1030-1040mb:




Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #108 poslato: 23. Novembar 2011. u 11:25 »
Ma ja više i ne gledam te karte za veće razdoblje,nema svrhe uopšte,ko da smo upali u neki vrtlog vreme se uopšte ne menja,ne sećam se kada je zadnji put ovako bilo.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #109 poslato: 28. Novembar 2011. u 19:10 »
Kada bi se nastavio trend ovakvog odnosa ciklona i anticiklona nad Evropom(ali i drugih faktora) do kraja meseca veoma lako bi se moglo desiti da u nasoj zemlji novembar bude hladniji od proseka a da pritom ne bude sneznog pokrivaca a mozda cak ni sneznih padavina. To bi zaista bio pravi izuzetak!

Sada vec mogu da konstatujem da je ova prognoza koju sam napisao pre 20 dana tacna, snega nije bilo u ovom mesecu(nece ga ni biti) a prosecna temperatura je ispod proseka. Ne secam se nijednog novembra koji je imao ovu karakteristiku i tesko da ce se ponoviti u skorije vreme.

Ova jesen je pocela toplo i stabilno a zavrsila se hladno i stabilno, nije bilo naglih prelaza iz leta u zimu i obrnuto a padavina skoro da nije bilo. Ono sto mi je jos upecatljivo je i veoma rani mraz koji se dogodio sredinom oktobra u gotovo citavoj zemlji.   
Po meni veoma lepa jesen, verovatno cu je pamtiti jako dugo.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #110 poslato: 28. Novembar 2011. u 19:16 »
Jesen je bila odlična , septembar veoma topao , oktobar i novembar hladniji od proseka , sušna jesen je bila , novembar pogotovo , snega nije bilo osim ponegde na planinama sredinom oktobra , u novembru nije bilo snega nigde , samo magle , mrazevi i niske oblačnosti , sve u svemu jesen za poželeti!

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #111 poslato: 28. Novembar 2011. u 20:42 »
Ispravka snega je u novembru bilo u Boru i Vrscu sad u subotu tako da se zna,kolega Zelimir je postavio slike iz Vrsca,sve ostalo je tako kako jeste,da li ce druga polovina decembra doneti sneg ostaje da vidimo...:D


Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #112 poslato: 28. Novembar 2011. u 20:53 »
 ^^
Al to nije pravi sneg mislim od nekog ciklona,to je vishe ,neko voli da ga nazove i industrijski, jel moze da ga izazove i neka fabrika tj ono shto fabrika ispshta u kombinaciji sa maglom i niskom oblachnoshcu,uglavnom to je AC sneg,a ne pravi :D

Stvarno kad sad pogledam,ceo novembar bez snega(ne rachunajuci to u Vrshcu :D) u celoj zemlji i na planinama reklo bi se izuzetno retka pojava,nznm da li i koliko puta se tako neshto dogadjalo u proshlosti? Ako jeste onda verovatno vrlo vrlo retko da se desi da ne bude ni jednog dana barem sa padanjem snega u novembru na planinama....  Ako neko moze da proveri,eto...

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #113 poslato: 28. Novembar 2011. u 21:02 »
Svakako,al sneg je sneg,belo je belo,sve ostalo je nevazno,ipas meni vise prija da veje svuda i da je to ono pravo,iako je ovo bilo da me mine zelja i pobelelo je,ipak ono pravo od snega tek iscekujem...:) ;)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #114 poslato: 28. Novembar 2011. u 21:07 »
Srbine bilo je 12 cm snega 10 oktobra na Kopaoniku tako pise na ogimetu a na synop meteos pise 10 cm! to je jedini sneg ove jeseni u Srbiji , ovih pola cm u Vrscu i ono u Boru to je nemerljivo! u novembru nigde na planinama nije bilo snega , bas uzas! nadamo se da ce decembar opravdati ovaj haos!

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #115 poslato: 28. Novembar 2011. u 21:11 »
ovo jesen za pozeljeti?  :neznam:  :bang:

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #116 poslato: 28. Novembar 2011. u 21:13 »
Svakako,al sneg je sneg,belo je belo,sve ostalo je nevazno,ipas meni vise prija da veje svuda i da je to ono pravo,iako je ovo bilo da me mine zelja i pobelelo je,ipak ono pravo od snega isckekujem tek...:) ;)
Ma ok to :D Samo me zanima koliko se puta desilo u proshlosti da nema ni jednog dana sa padanjem snega u novembru ni na jednoj planini u Srbiji... Verovatno jako retka pojava u mesecu novembru....

Srbine bilo je 12 cm snega 10 oktobra na Kopaoniku tako pise na ogimetu a na synop meteos pise 10 cm! to je jedini sneg ove jeseni u Srbiji , ovih pola cm u Vrscu i ono u Boru to je nemerljivo! u novembru nigde na planinama nije bilo snega , bas uzas! nadamo se da ce decembar opravdati ovaj haos!

Bojim se da ce planine ove godine o5 da kubure sa snegom kao proshle a i jugozapadna Srbija kao predhodnih 5 godina....

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #117 poslato: 28. Novembar 2011. u 21:14 »
Srbine bilo je 12 cm snega 10 oktobra na Kopaoniku tako pise na ogimetu a na synop meteos pise 10 cm! to je jedini sneg ove jeseni u Srbiji , ovih pola cm u Vrscu i ono u Boru to je nemerljivo! u novembru nigde na planinama nije bilo snega , bas uzas! nadamo se da ce decembar opravdati ovaj haos!
Pa redno bi bilo nakon ove suse i ovaj anticiklon, decembar da ga vidimo u negovo pravo lice ali nemora da znaci vreme je nepredvidlivo tako da ostaje nama da cekamo dugo posakuvani sneg.

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #118 poslato: 28. Novembar 2011. u 21:15 »

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Jesen 2011.
« Odgovor #119 poslato: 28. Novembar 2011. u 21:16 »
ovo jesen za pozeljeti?  :neznam:  :bang:
Pa bolje ovo nego svaki dan kisa , prosle godine u trecoj dekadi novembra kod vas na promoriju je bilo toliko kise da je bilo mislim i poplava...po meni je bolje da je susna jesen nego svaki dan kisa! dugo nije bila susna jesen kao ova!