Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2016.  (Pročitano 32005 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #20 poslato: 07. Jul 2016. u 17:52 »
Prekosutra opet neki kvazi front, ali sve se to naravno drži opet Dinarida jer je strujanje nepovoljno da se to otisne u unutrašnjost zemlje...

Baš su smorni ovi frontovi dalekih ciklona na severu Evrope,  elegantno nas sve preskoči (zbog Panonske nizije), i glavninom se zabija u Karpate, uz dodatni orografski razvoj iznad spomenutih Dinarida.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #21 poslato: 08. Jul 2016. u 02:16 »
Sto je najgore meni ce opet biti sve ispred nosa a nece me nista zahvatiti,isto kao u srijedu..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #22 poslato: 08. Jul 2016. u 11:38 »
Od novog tropskog talasa kog smo se plašili ne ostade skoro ništa na kartama globalnih modela. Tu su još ponedjeljak, utorak i eventualno srijeda, mada je hladni front u srijedu ili četvrtak sve izvjesniji. Utorak će biti jedini kritičan dan sa jako visokim temperaturama, sve ostalo će biti sasvim podnošljivo. Sviđa mi se ovo ljeto. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #23 poslato: 08. Jul 2016. u 12:01 »
Одлично лето за сада и за нас који се бавимо пољопривредом,сточарством.Нека настави овако и ја ћу бити задаовољан  :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #24 poslato: 08. Jul 2016. u 14:30 »
Hah, a WRF-NMM se inati i kaže da će biti razvoja ponegde i van Dinarida... Kao što i napisah gore ne verujem, ali svaka mu čast ako jedini ovo skine :

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #25 poslato: 09. Jul 2016. u 14:36 »
 :comeon: Živnuli su malo padavinski ensembli za ovu predostojeću promenu sredinom sedmice. I fino osveženje je isto tako zagarantovano, tu se slaže i EC.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #26 poslato: 09. Jul 2016. u 21:49 »
Znam da brojevi ne znace mnogo al reko aj da ubacim, lepo izgleda :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #27 poslato: 10. Jul 2016. u 12:18 »
Od novog tropskog talasa kog smo se plašili ne ostade skoro ništa na kartama globalnih modela. Tu su još ponedjeljak, utorak i eventualno srijeda, mada je hladni front u srijedu ili četvrtak sve izvjesniji. Utorak će biti jedini kritičan dan sa jako visokim temperaturama, sve ostalo će biti sasvim podnošljivo. Sviđa mi se ovo ljeto. :)

Najlakše ovako da odgovorim, citirajući kolegu.

Sreda definitivno ispada iz igre što se fronta tiče, pa će dakle i u sredu biti vrućina. Razlog je usporavanje prodora, jer je sve verovatnije da ćemo imati i plitak ciklon u Jadranu.

GFS daje predfrontalne nestabilnosti severu zemlje u noćnim satima između utorka i srede, te i srede i četvrtka.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #28 poslato: 10. Jul 2016. u 14:52 »
Zanimljivo izgledaju te predfrontalne nestabilnosti u utorak i srijedu. U oba slučaja se crtaju za kasne večernje i noćne sate. Par puta sam rekao da mi fali samo jedan pravi munjolov da kompletiram ovu sezonu, valjda se sada to i ostvari.
U četvrtak front gotovo izvjestan, padavina bi trebalo biti svuda, ali još će to šetati.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #29 poslato: 10. Jul 2016. u 19:39 »
GFS ni u poslednjem izlazu ne odustaje od predfrontalnih nestabilnosti, kao sto kolega Milos rece:

Zanimljivo izgledaju te predfrontalne nestabilnosti u utorak i srijedu. U oba slučaja se crtaju za kasne večernje i noćne sate.

Ali, skeptican sam po pitanji nestabilnosti za utorak, jer u igri je i kosava. Takodje ce strujanje oblacnosti biti veoma sporo.

Sreda izgleda mnogo bolje na kartama: Strujanje oblacnosti ce biti dosta jace, jugozapadno. Kosava ce posustati, a daje se i znatno vise padavina. Bice i vise energije, a i vlage u visim slojevima.

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 825
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #30 poslato: 11. Jul 2016. u 10:34 »
pa gde nestade ona kisa u petak i  za vikend???  :facepalm:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #31 poslato: 11. Jul 2016. u 12:05 »
Kod komšija u Bugarsku i Rumuniju glavninom, mada je po EC-u ima i dalje u južnom delu zemlje. Videćemo, nijanse će odlučivati tu.

Ništa novo za utorak i sredu, i dalje noćne predfrontalne nestabilnosti, s tim da to sve ozbiljnije deluje za sredu (za sever naravno).

Novost je da front još malo kasni, sada bi u četvrtak centralni i južni deo i dalje imao vrućine do popodneva. To pojačava šanse da tamo bude jakih nevremena, jer deluje da će biti dosta jakog smicanja.

EDIT: I GFS opet vraća tu kišu ka nama, sada je sličan EC-u.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #32 poslato: 11. Jul 2016. u 19:45 »
Uh, itekako ima smicanja u četvrtak, sada kada su se dohvatile karte termina, ide i do 35-40M/S bez problema sredinom dana. Karte oblačnosti takođe izgledaju zadovoljavajuće.

Pitanje je samo u koje vreme će front proći u četvrtak, čini se da za centralni i južni deo zemlje on stiže popodne. Važno je ipak napomenuti da se konvektivne padavine  ne crtaju za taj južni deo zemlje bar po trenutnim izlazima.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #33 poslato: 11. Jul 2016. u 20:01 »
Uf kako bi nam lepo doslo ovo...Jos daleko al bas me prijatno iznenadilo  :comeon: Podseca me ova situacija sa padavinama malo na januar  i onaj drugi sneg mislim, kad juzniji krajevi dobro prosli. E sad da ne lupam ne razumem se toliko ali eto tako mi se ucinilo kad videh kartu sa padavinama na meteonetwork, steta sto ne radi ovaj novi wetterzentrale sajt...


Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #34 poslato: 12. Jul 2016. u 10:28 »
Zasad se daju dobre padavine prema vecini stranica ali mislim da ce se to znatno umanjiti kao po obicaju kako se bude priblizavao taj period..








Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #35 poslato: 12. Jul 2016. u 15:26 »
Drži se i dalje visok SC parametar, videćemo šta će ispasti:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #36 poslato: 12. Jul 2016. u 15:46 »
Bilo bi još bolje kada bi front malo kasnio, pa da i Beograd uđe u zonu najjačih razvoja. Doduše, i u Beogradu bi trebalo biti dobre akcije pre podne.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #37 poslato: 12. Jul 2016. u 21:59 »
Vecerasnji yr.no daje za Nis 72.8mm...  Tesko da ovde budu neke nestabilnosti u cetvrtak ovde ali zato mislim da je sve sigurnije da dobijemo dobru kisu u petak i subotu....Ja se nadam bar 20mm :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #38 poslato: 13. Jul 2016. u 10:30 »
Pomerise se padavine sad zapadnije, glavnina ode u Bosnu! Jedino bi Podrinje moglo profitirati kod nas! A tamo gde je najpotrebnije opet nista! :ranting: :ranting:

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 825
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Jul 2016.
« Odgovor #39 poslato: 13. Jul 2016. u 14:31 »
i ocekivano, kao i uvek sto se desi, od sutrasnjeg dana ne ostade nista osim zahladjenja popodne.... :angry: interesantno je sa ovim modelima da nikad ne odu u suprotnu krajnost, npr da se crta 10mm padavina pa izjedanput da skoci na 30mm, nego uvek 30 pa 20 pa 10 i kad dodje termin 0. ovde se za sada daju solidne padavine od retka popodne do subote ujutru, samo me je starh da nedozive sudbinu kao sutrasnji front...