Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2018 - III dekada  (Pročitano 64872 puta)

Van mreže srba

  • **
  • Poruke: 1.928
  • Starost: 57
  • Lokacija: Inđija,115m n.v.
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #380 poslato: 25. Februar 2018. u 22:34 »
Počeo da promiče sneg.T=-5,0C

Van mreže dragankralj

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #381 poslato: 25. Februar 2018. u 22:40 »
Meni stvarno nije jasno kako to kad gledam radar za Prokuplje i Kursumliju uopste nema nista,to jest kao da ne pada nista a ovde vec celo vece veje i to dobar sneg vec ga ima oko 10 cm.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #382 poslato: 25. Februar 2018. u 22:41 »
U Novom Selu pada kao lud, krupan, centrimetri rastu na oči.


Креће да узима маха југоисточна струја, очекујем да ћеш ме увелико прешишати и да ћеш најбоље проћи, осим крајњег истока.  :grin:

И овде нешто јаче падавине сада, али није то умерен снег, него ајде рецимо да кажемо неки конкретнији слаб интензитет.

- 6,6 C.



Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #383 poslato: 25. Februar 2018. u 22:43 »
Nakon pauze, ponovo veje u Paracinu.. :/ Temperatura je bez bitnije promene.

EDIT: Ponovo smanjena vidljivost uz vejavicu.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.802
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #384 poslato: 25. Februar 2018. u 22:53 »
Ovde nikako da krene da pada kako treba, uglavnom je to slab intenzitet.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.320
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #385 poslato: 25. Februar 2018. u 22:53 »
Ja odustajem :( ovo nema smisla  :facepalm:

Nekih 15 min je padalo nesto strahovito sitno, kao inje i to je to, nit je zabeleo, ma ni "pobrasnilo" cak, nit ima vetra... niti smrdi ni mirise.

Cestitam na snegu jos jednom, zelim da bude svima bar 20 cm i jedno dobro sankanje barem...  :laie:



🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #386 poslato: 25. Februar 2018. u 22:53 »
U Bijeljini pada sitan snijeg,sitniji nisam nikad vidjeo,kao rosulja,samo sto je suva. Duva pojacan sjeveroistočni vjetar.
Temperatura -5C.

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #387 poslato: 25. Februar 2018. u 22:56 »
Eh.. gledajući radar severnije od NS do jutra neće biti pojave snega..
Sve se vrti i drži dole..

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #388 poslato: 25. Februar 2018. u 23:00 »
Meni stvarno nije jasno kako to kad gledam radar za Prokuplje i Kursumliju uopste nema nista,to jest kao da ne pada nista a ovde vec celo vece veje i to dobar sneg vec ga ima oko 10 cm.

Ne radi radar na Jastrepcu, a onaj iz Beograda ne hvata jug.

Daj neku sliku  ;)

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #389 poslato: 25. Februar 2018. u 23:02 »
Počeo da provejava sasvim slab sneg i na NBG-u, temp. senzor pokazuje -4.0°C. AMS Vračar meri -4.3°C, AMS Banjica -4.9°C, ali ovog puta to uopšte nije važno, najzad!  :grin:

Van mreže Danijel-Daca

  • *
  • Poruke: 395
  • Starost: 36
  • Lokacija: Knjazevac
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #390 poslato: 25. Februar 2018. u 23:02 »
I u Knjazevcu slab sneg. Nikako da krenu konkretnije padavine.
Izgleda da ce nam vetar pokvariti potpuni ugodjaj.
Videcemo sta donosi noc.
Inace temperatura je u dobrom minusu -4,8C

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #391 poslato: 25. Februar 2018. u 23:04 »
Cestitam na snegu jos jednom, zelim da bude svima bar 20 cm i jedno dobro sankanje barem...  :laie:
Bice i kod tebe dobrog snega Sofronije samo polako, padavine severnije tek treba da krenu, tek predstoje padavine od ovog ciklona ovo je samo uvertira.

Kod mene sipa li sipa, ne mogu da verujem, bas sam iznenadjen ovom drugom turom.


Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #392 poslato: 25. Februar 2018. u 23:06 »
Na Karaburmi i dalje nema ni pahulja da promakne T=-4,5C



Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.404
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #393 poslato: 25. Februar 2018. u 23:06 »
U Beogradu tek sada nešto što se može nazvati jedva slabim snegom. Očekivano mučenje u startu, ali kad jednom krene, neće više biti problema.
Samo strpljivo, modeli su malo povećali padavine pred start, pred nama su sjajnih par dana i 10+ cm snega, ako ih neko čudo ne spreči.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #394 poslato: 25. Februar 2018. u 23:09 »
Ove jos uvek nista.Imam neki predosecaj da ce moj kraj proci najgore.Trenutna temperatura je -4.stepena.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.998
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #395 poslato: 25. Februar 2018. u 23:27 »
Pocele da se bele sve povrsine.. Slab sneg ali sve konkretnije pada, uskoro ce to i do glavnog grada..
U ovim situacijama znate odakle uvek krece  :grin:
Edit: Bitno se smanjila vidljivost, sneg dodatno pojacao i blizu je umerenog inteziteta, iz pravca Ji nam stižu sve konkretnije padavine sto i radar potvrdjuje.. Odjava, uzivajte u sneznoj noći kolege   :)
« Poslednja izmena: 25. Februar 2018. u 23:47 risbo gr »

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #396 poslato: 25. Februar 2018. u 23:36 »
U Borči pada slab sitan sneg. Zabeleli se automobili. Nadam se da će uskoro da pojača.

Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #397 poslato: 25. Februar 2018. u 23:40 »
i ovde pada slab sneg pocinje da beli

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #398 poslato: 25. Februar 2018. u 23:43 »
Oblacnoo i dalje cekaju se padavine a tempa je u neverovatnih -6,2c napolju je nepodnosljivo uz vetar koji ledi kosti
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #399 poslato: 25. Februar 2018. u 23:48 »
Biću ponovo online u utorak, verujem da će do tada biti puno poruka i slikica u "aktuelnim"  :) a snegoljupcima iz Beograda i okoline savetujem da se ne nerviraju ako u prvom delu noći između nedelje i ponedeljka situacija ne bude kako bi oni želeli tj. ako se padavine budu "sporo vukle" ka Beogradu... dugačak je svaki dan, "čak" 24 sata  ;) i nije neophodno da se u prvih sat-dva odmah ostvari ono što se priželjkuje  :)

Vreme u Beogradu je u skladu sa očekivanjima -dakle sneg svakako lagano "dolazi" u Beograd, to što do sada nije bilo merljivih padavina zaista jeste u skladu sa predviđanjima.
Oblačnost se sporo i lagano "podebljava", iako i sada povremeno može da se primeti Mesec ipak je oblačnost primetno drugačija nego pre 3 sata, vlažnost se povećava (uz trenutno slabe padavine, makar ovde "kod Vuka")...
Što se tiče radarske slike (makar sa sajta RHMZa), ona u ovakvoj situaciji nije dobar pokazatelj za procenu gde sneg pada, kojim intenzitetom ... a osmotreni podaci i radarska slika od npr. 23h to jasno potvrđuju.

Za one koji su me pitali šta "misteriozna"  ;) i javno nedostupna prognoza sada "daje" za Beograd odgovor je dosta kratak:

u odnosu na ono što sam napisao pre 3 dana, nema nikakvih bitnih promena a u prethodnih par dana ta prognoza se vrlo malo menjala a današnja daje isto kao i pre 3 dana (što ne znači da će biti sasvim tačna, može sneg da pada koliko "on hoće"  ;), dobri su uslovi)...

Neću da pišem detaljne procene očekivane visine snega da ne bih, eventualno, uticao na članove koji će učestvovati na takmičenju ali evo podatka iz automatske prognoze koja nije "javno" dostupna: za Beograd se "daje" 21cm snega kao maks. visina do kraja februara. To ne znači da će tako biti, u pitanju je automatska prognoza bazirana na samo dve godine podataka -vidimo da iskusni prognostičari RHMZa daju 5-10cm snega za Beograd (i taj raspon je neobičan jer je gornja granica duplo veća nego donja).

Što se tiče takmičenja, pogledao sam samo prognoze za Beograd i uglavnom vidim "brojke" koje sam očekivao. Vidim da je dodavanje petka imalo smisla, najveći raspon temp. za Tmax je baš za taj dan a da se računaju i eventualne padavine 2.marta mislim da bi bilo još zanimljivije (to sam ranije spomenuo, taj dan može da bude "meteorološki interesantan").

Ako hoćeš da svima malo "otežaš posao"  ;) ali i da takmičenje učiniš još zanimljivijim ubaci i 2. mart u period za prognozu (npr. neka se gleda Tmax i za taj dan kao i količina padavina).

@Risbo:
Vidim da si "prepisao"  ;) visinu snega za BG koju sam spominjao -sve su to "legalna sredstva"  :D a ne bi mi smetalo da prognoza koju sam spomenuo pre 3 dana bude pogrešna i da visina snega u Beogradu bude veća  :)