Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Automatske meteorološke stanice  (Pročitano 332570 puta)

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #100 poslato: 07. Jun 2008. u 23:12 »
Nije bitno da li kinezi prave uređaje, jer sve to projektuju zapadnjaci.
Joco, ja mogu proslediti šta ovi nude i šta koliko košta, kako se nabavlja itd. Ne plaćaš carinu, a oni nabavljaju opremu direktno iz Nemačke (pravio je kinez ili ne).
Dakle oni jedino naplaćuju 10% na cenu proizvoda, za njihovu uslugu. Tebe ne interesuje kako će roba doći. Samo treba da je sačekaš.
Koliko sam video, imaju jako jeftinih, a veoma dobrih stanica... sve što je potrebno, pa i više od toga (ako to može :) )

Inače, te porudžbe oni vrše preko firme "Conrad". Čuo si za nju verovatno, a možda i nisi. Nije ni važno, veoma je popularna. Imaju toliko artikala, da se zaista jako teško snaći... o prodavnicama da ne govorim. Dakle distribuiraju verovatno i šatlove, samo što nemaju trenutno na lageru hahaha.... :)

Pogledaj stranicu www.conrad.de (mislim da je još uvek ta), pa procunjaj kroz cenovnik itd, vidi cene i ostalo. Sve što vidiš, možeš preko ove firme poručiti. Oni rade već jako dugo vremena, dakle nisu novonastali. Porudžbe su provereno korektne, pa možeš sve to uzeti u obzir ako te interesuje.
Ja sam bio zaniteresovan za jednu (imam katalog, oko 2000 strana, samo elektronika, ali nije u blizini), koja je koštala čitavih 111E... čudo šta je sve uključivao uređaj za te pare... od merenja brzine vetra, temperature vetra, pravca, pritiska, dve daljinske stanice, temperature, lunarne cikluse.... bla-bla... ni ne sećam se više šta sve. Poslaću sutra sliku iz kataloga kada skeniram.
Pogledaj, ako ti je interesantno...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #101 poslato: 08. Jun 2008. u 00:05 »
Nele hvala ti i svaka cast!Ako ti nije problem,a treba i meni vremena da skupim jos para mozes otici u radnju da mi narucis...al to cemo mi privatno  :D  :lmao:
Naravno zeljno cekam slike koje ces skenirati,i ocekujem porudzbu te stanice krajem jula meseca....100%
Ajd cekam te slike,napisi i specifikaciju ono bla-bla sta ima i to...nemoras sve naravno! 8)  ???
da li ta firma iz ns-a,moze da mi dostavi samo iz conrad-a,ili i iz amerike nele?Jer ja sam rekao koji model hocu,kosta 200 dolara a extra je....na ovom njemackom sajtu nisam bas nasao povoljnu a dobru,jer neznam ni koje mogu da se spoje na komp. sto mi je jako bitno!!!da li ta iz kataloga moze?
i da...kinezi su zakon  :lmao:  :lmao:
« Poslednja izmena: 08. Jun 2008. u 00:16 jocozr »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #102 poslato: 08. Jun 2008. u 00:20 »
možda jocozr,možda. Znam ptprinca ali ne i petra_pana
Da bacim pozdrav Negotinu, DaMil-e!
Mislim da znam ko Je PetarPan, ali nema veze. Samo hoću da ti kažem da kineske stanice su zaista obitavale u Zavodu, ali to je bilo još 1999te... A ove slovačke, pa znaš sve i sam!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #103 poslato: 08. Jun 2008. u 00:25 »
Citat
A ove slovačke, pa znaš sve i sam!
slovacka je ams u zrenjaninu....

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #104 poslato: 08. Jun 2008. u 11:14 »
Nele jesi li skenirao,nemoras zuriti ako imas obaveza...mada bih ja sto pre da vidim tu stanicu,i da vidim specifikaciju tj. da li ima mogucnost da se poveze na komp. ako ima kupujem je?! :)

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #105 poslato: 08. Jun 2008. u 12:09 »
Čekaj polako haha.... :) Znam da ti se žuri, napraviću post, pa ćeš videti. Za Conrad su ti bitni kataloški brojevi. Drugačije teško možeš pronaći nešto. Odoh da pripremim to, da vidiš, pa ako ti nešto bude odgovaralo, da poručiš.

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #106 poslato: 08. Jun 2008. u 15:09 »
Da ne bih skenirao slike, šaljem samo linkove na kojima se vidi ono što može da se nabavi od "Conrad"-a, a najinteresantnije je. Cene su više nego privatljive, a takođe i mogućnosti uređaja. Zaista ne vidim da im nešto fali.
Uglavnom mogu da se povežu na računare. Ovaj prvi link je meni najinteresantniji, pošto dobija direktni "faks" sa satelita :)

To je ono što od njih, može da se dobije preko firme "Elementa" Subotica.

Nadam se da će ovo nešto pomoći.

http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c/~flNlc3Npb249UDkwV0dBVEU6Q19BR0FURTAzOjAwMDEuMDBmMS4zYzYxYWJjZiZ+aHR0cF9jb250ZW50X2NoYXJzZXQ9aXNvLTg4NTktMSZ+U3RhdGU9Mzc4Mjg0NDA5OQ==?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&mfhelp=&p_selected_area=%24ROOT&p_selected_area_fh=&perform_special_action=&glb_user_js=Y&shop=B2C&vgl_artikel_in_index=&product_show_id=&p_page_to_display=DirektSearch&~cookies=1&zhmmh_lfo=&zhmmh_area_kz=93&s_haupt_kategorie=&p_searchstring=&p_searchstring_artnr=646080&p_search_category=alle&r3_matn=&insert_kz=&gvlon=&area_s_url=&brand=&amount=&new_item_quantity=&area_url=&direkt_aufriss_area=&p_countdown=&p_80=&p_80_category=&p_80_article=&p_next_template_after_login=&mindestbestellwert=&login=&password=&bpemail=&bpid=&url=&show_wk=&use_search=3&p_back_template=&template=&kat_save=&updatestr=&vgl_artikel_in_vgl=&titel=&darsteller=&regisseur=&anbieter=&genre=&fsk=&jahr=&jahr2=&dvd_error=X&dvd_empty_error=X&dvd_year_error=&call_dvd=&kna_news=&p_status_scenario=&documentselector=&aktiv=&p_load_area=$ROOT&p_artikelbilder_mode=&p_sortopt=&page=&p_catalog_max_results=20


http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c/~flNlc3Npb249UDkwV0dBVEU6Q19BR0FURTAzOjAwMDEuMDBmMS4zYzYxYWJjZiZ+aHR0cF9jb250ZW50X2NoYXJzZXQ9aXNvLTg4NTktMSZ+U3RhdGU9Mzc4Mjg0NDA5OQ==?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&mfhelp=&p_selected_area=%24ROOT&p_selected_area_fh=&perform_special_action=&glb_user_js=Y&shop=B2C&vgl_artikel_in_index=&product_show_id=&p_page_to_display=DirektSearch&~cookies=1&zhmmh_lfo=&zhmmh_area_kz=93&s_haupt_kategorie=&p_searchstring=&p_searchstring_artnr=646168&p_search_category=alle&r3_matn=&insert_kz=&gvlon=&area_s_url=&brand=&amount=&new_item_quantity=&area_url=&direkt_aufriss_area=&p_countdown=&p_80=&p_80_category=&p_80_article=&p_next_template_after_login=&mindestbestellwert=&login=&password=&bpemail=&bpid=&url=&show_wk=&use_search=3&p_back_template=&template=&kat_save=&updatestr=&vgl_artikel_in_vgl=&titel=&darsteller=&regisseur=&anbieter=&genre=&fsk=&jahr=&jahr2=&dvd_error=X&dvd_empty_error=X&dvd_year_error=&call_dvd=&kna_news=&p_status_scenario=&documentselector=&aktiv=&p_load_area=$ROOT&p_artikelbilder_mode=&p_sortopt=&page=&p_catalog_max_results=20




http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c/~flNlc3Npb249UDkwV0dBVEU6Q19BR0FURTAzOjAwMDEuMDBmMS4zYzYxYWJjZiZ+aHR0cF9jb250ZW50X2NoYXJzZXQ9aXNvLTg4NTktMSZ+U3RhdGU9Mzc4Mjg0NDA5OQ==?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&mfhelp=&p_selected_area=%24ROOT&p_selected_area_fh=&perform_special_action=&glb_user_js=Y&shop=B2C&vgl_artikel_in_index=&product_show_id=&p_page_to_display=DirektSearch&~cookies=1&zhmmh_lfo=&zhmmh_area_kz=93&s_haupt_kategorie=&p_searchstring=&p_searchstring_artnr=650576&p_search_category=alle&r3_matn=&insert_kz=&gvlon=&area_s_url=&brand=&amount=&new_item_quantity=&area_url=&direkt_aufriss_area=&p_countdown=&p_80=&p_80_category=&p_80_article=&p_next_template_after_login=&mindestbestellwert=&login=&password=&bpemail=&bpid=&url=&show_wk=&use_search=3&p_back_template=&template=&kat_save=&updatestr=&vgl_artikel_in_vgl=&titel=&darsteller=&regisseur=&anbieter=&genre=&fsk=&jahr=&jahr2=&dvd_error=X&dvd_empty_error=X&dvd_year_error=&call_dvd=&kna_news=&p_status_scenario=&documentselector=&aktiv=&p_load_area=$ROOT&p_artikelbilder_mode=&p_sortopt=&page=&p_catalog_max_results=20




http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c/~flNlc3Npb249UDkwV0dBVEU6Q19BR0FURTAzOjAwMDEuMDBmMS4zYzYxYWJjZiZ+aHR0cF9jb250ZW50X2NoYXJzZXQ9aXNvLTg4NTktMSZ+U3RhdGU9Mzc4Mjg0NDA5OQ==?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&mfhelp=&p_selected_area=%24ROOT&p_selected_area_fh=&perform_special_action=&glb_user_js=Y&shop=B2C&vgl_artikel_in_index=&product_show_id=&p_page_to_display=DirektSearch&~cookies=1&zhmmh_lfo=&zhmmh_area_kz=93&s_haupt_kategorie=&p_searchstring=&p_searchstring_artnr=646188&p_search_category=alle&r3_matn=&insert_kz=&gvlon=&area_s_url=&brand=&amount=&new_item_quantity=&area_url=&direkt_aufriss_area=&p_countdown=&p_80=&p_80_category=&p_80_article=&p_next_template_after_login=&mindestbestellwert=&login=&password=&bpemail=&bpid=&url=&show_wk=&use_search=3&p_back_template=&template=&kat_save=&updatestr=&vgl_artikel_in_vgl=&titel=&darsteller=&regisseur=&anbieter=&genre=&fsk=&jahr=&jahr2=&dvd_error=X&dvd_empty_error=X&dvd_year_error=&call_dvd=&kna_news=&p_status_scenario=&documentselector=&aktiv=&p_load_area=$ROOT&p_artikelbilder_mode=&p_sortopt=&page=&p_catalog_max_results=20




http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c/~flNlc3Npb249UDkwV0dBVEU6Q19BR0FURTAzOjAwMDEuMDBmMS4zYzYxYWJjZiZ+aHR0cF9jb250ZW50X2NoYXJzZXQ9aXNvLTg4NTktMSZ+U3RhdGU9Mzc4Mjg0NDA5OQ==?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&mfhelp=&p_selected_area=%24ROOT&p_selected_area_fh=&perform_special_action=&glb_user_js=Y&shop=B2C&vgl_artikel_in_index=&product_show_id=&p_page_to_display=DirektSearch&~cookies=1&zhmmh_lfo=&zhmmh_area_kz=93&s_haupt_kategorie=&p_searchstring=&p_searchstring_artnr=646003&p_search_category=alle&r3_matn=&insert_kz=&gvlon=&area_s_url=&brand=&amount=&new_item_quantity=&area_url=&direkt_aufriss_area=&p_countdown=&p_80=&p_80_category=&p_80_article=&p_next_template_after_login=&mindestbestellwert=&login=&password=&bpemail=&bpid=&url=&show_wk=&use_search=3&p_back_template=&template=&kat_save=&updatestr=&vgl_artikel_in_vgl=&titel=&darsteller=&regisseur=&anbieter=&genre=&fsk=&jahr=&jahr2=&dvd_error=X&dvd_empty_error=X&dvd_year_error=&call_dvd=&kna_news=&p_status_scenario=&documentselector=&aktiv=&p_load_area=$ROOT&p_artikelbilder_mode=&p_sortopt=&page=&p_catalog_max_results=20

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #107 poslato: 08. Jun 2008. u 15:11 »
Vdim da su ovi njihovi linkovi toliko veliki, da teško funkcionišu. Dakle, uđete na sajt: www.conrad.de a zatim upišete sledeće kataloške brojeve i kliknete da traži (nadam se da se snalazite sa nemačkim).

Kataloški brojevi, kao prečica:

646080-93
646168-93
646188-93
646003-93

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #108 poslato: 08. Jun 2008. u 16:28 »
Da Nele,linkovi ne funkcionisu....ali ovako sam se lakse snasao!
Sve u svemu u americi se mogu kupiti i bolji instrumenti za iste pare...ali ok!
zar ne mogu sve stanice sa conrada da se kupe U ELEMENTI?? ::)
samo ove koje si naznacio?? :(   :o 
 ima meni jedna dosta zanimljiva..ja se dvoumim izmedju ove tri pa ti Nele reci svoje iskreno misljenje,a i vi ostali :)
646329 - 62
646086 - 62
646168-93(nju je nele vec naveo) da li ova meri samo brzinu vetra,ili i pravac?? :lmao:  :-[
da biste ukucali ove kataloske brojeve na sajtu na levoj strani pise Schnellsuche(pretraga) tu ukucate kod,i videcete stanice  :P

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #109 poslato: 08. Jun 2008. u 16:53 »
Funk-Wetterstation TE831X - lepo izgleda ali ne vidim u specifikaciji merenje padavina
                                        Spoljna temperatura samo od -20°C
Funk-Wetterstation - WS-2307 - ovakvu ja imam joco
Funk-Wetterstation - WS 444 PC - super izgleda ali ne vidim pokazivač pravca vetra

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #110 poslato: 08. Jun 2008. u 17:18 »
Funk-Wetterstation TE831X nema u specifikaciji ali ima na slici :)...vrlo cudno
ako pogledas slike vidis kisomer.....!!jel tako??
tvoja je odlicna....samo mi se cini da je u conradu skupa.....  :-\ ali ima konkurenciju neznam ni sam koju da ciljam tj. koju da kupim  :-\  :o

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #111 poslato: 08. Jun 2008. u 19:31 »
To je to. Naravno, ja sam naveo samo nekoliko. Oni prodaju sve što se može pronaći u katalogu naravno.

Da li je jevtino ili skupo, ne znam. Slabo pratim ovu vrstu opreme, pošto me trenutno ne interesuje (nadam se da ću uskoro promeniti mišljenje), ali je to oprema koja se može kod nas nabaviti, bez problema sa carinom itd.


Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #112 poslato: 08. Jun 2008. u 19:53 »
pa super ondah......
a znaci nele ja platim onu cenu koja je na internetu na conrad sajtu+10% sto uzmu ti u firmi u subotici jel tako?
nema pdv? :lmao:   :smartass:
al mi nije jasno ona stanica Funk-Wetterstation TE831X kosta 148 eura na slici ima kisomer uz nju,a u specifikaciji ne pise nista za kisomer??pa sad ima li ili nema?
ako ima kisomer,mislim da znam za stanicu koju kupujem  :ziveli:

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #113 poslato: 08. Jun 2008. u 21:26 »
Snađi se malko, pogledaj na internetu podatke o proizvođaču. Conrad je samo distributer.

Nakon što pronađeš kataloški broj toga što te zanima, javiš se u Elementu, kažeš koji artikal, oni pogledaju i jave ti tačno koja je cena i kako da uplatiš, kada stiže itd...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #114 poslato: 08. Jun 2008. u 21:33 »
tako sam i pretpostavio.....ja cu vec sutra zvati elementu...nasao sam kontakt u subotici
da ali mozda mogu da mi nabave jos neke...mislim ne samo te preko conrada??
voleo bih kad bi mogli onu od 200dolara a strava je...nema je na conrad-ovom sajtu!!!
ti Nele cak iz sremskih karlovaca ides kod njih u suboticu??nemaju radnju u NS?
ako ne uzimam stanicu koju ima Boce ws2307

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #115 poslato: 08. Jun 2008. u 21:50 »
Nije mi daleko kada je potrebno.
Uglavnom poručujem i stiže na kućnu adresu. Sem toga, postoji firma u NS-u koja radi isto to... kada su raspoloženi :)

Što se tiče stanica, to je ono koliko ti mogu pomoći. Ako ne odgovara, potraži tu koja i se sviđa i nabavi.

Conrad je distributer elektronike i elektonskih komponenata. Elementa radi to takođe, tako da oni ne rade usluge uvoza čega god hoćeš, već isključivo poručivanje od strane poznatih firmi koje se bave izradom i distribuiranjem elektronskih komponenata.
Zato ne mogu da nabave tu koju hoćeš, jer firma ne radi taj posao import export bilo koje vrste robe, već isključivo elektroniku.

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #116 poslato: 08. Jun 2008. u 22:25 »
pa ok nele.....ondah je gotovo sigurno da kupujem ws2307!!!
pocetkom jula krecem u akciju,a lovu i krajem jula treba ocekivati narudzbu!
nadam se da ce rok biti kratak od dana porudzbe jedno 20 dana

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #117 poslato: 09. Jun 2008. u 09:12 »
Mislim da je to dobar izbor, Joco. Meni se to lično najviše dopada.
Ako bude prilike, možda se i ja častim jednom takvom... ;)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #118 poslato: 09. Jun 2008. u 11:47 »
super....bas me ohrabrujete,no ja sam vec odlucio da kupim ws2307 sad cu nazvati elemntu,pa cu videti nadam se da ce sve biti u redu ??? :)
EDIT:Zvao sam elementu i ispalo je suprotno nego sto je rekao Nele...ali ok oni mogu nabaviti ali cena nije visa za samo 10% vec ako je na netu 174 eura,ondah je kod njih 261 euro.... :-[  :( ipak cu ja skupiti dovoljno novca :-\
« Poslednja izmena: 09. Jun 2008. u 12:01 jocozr »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #119 poslato: 09. Jun 2008. u 12:19 »
Hvala na prenetom iskustvu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...