Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2017.  (Pročitano 58671 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #60 poslato: 09. Jul 2017. u 20:36 »
Zanimljivo da je i GEM model koji je do sada bio poprilično uzdržan po pitanju ciklona za naredni vikend u poslednjem izlazu krenuo GFS-ovim stopama i tu su padavine koje se ne mogu prebrojati. EC i dalje šteka, taj model je strastveni ljubitelj suvog i stabilnog vremena, pa to ti je.  :)



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #61 poslato: 09. Jul 2017. u 20:46 »
Dobro, malo je pregrubo reći da je EC van "kompasa".  :)

Evo i po njemu ciklona tu negde jako blizu nas. Dobro je da i UKMO sledi takav scenario:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #62 poslato: 09. Jul 2017. u 20:50 »
Zapravo svi modeli u večerašnjim izlazima imaju jasno definisan ciklon osim EC-a mada i po njemu nebismo loše prošli.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #63 poslato: 09. Jul 2017. u 21:25 »
Sta vam je sa tim EC-om, vratio je ciklon jutros, a veceras ga rekao bih i pojacava. Mislim da smo sve blizi scenariju da ce naredni vikend biti vrlo zanimljiv posle dugo vremena.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #64 poslato: 09. Jul 2017. u 22:43 »
Eto GEM nama daje padavine i za Makedoniju glavnina, a EC je istocniji, Sofija i zapadna Bugarska bi se ubili od padavina po njemu kako sada trenutno stoje stvari, ako je po sadasnjem EC Boce moze da ocekuje bas dosta padavina, Knjazevac, Stara Planina, Pirot i taj deo..hmmm..zanimljivo, dugo nismo imali ovako da pratimo i cekamo gde, sta i kako ce biti ma karju, ili ce sve ispariti...  :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #65 poslato: 09. Jul 2017. u 22:47 »
Sta vam je sa tim EC-om, vratio je ciklon jutros, a veceras ga rekao bih i pojacava. Mislim da smo sve blizi scenariju da ce naredni vikend biti vrlo zanimljiv posle dugo vremena.

Nis sasvim korektno, istocnije od Nisa vec slabije dosta..ali polako, ovo je tek "pocetak pracenja"..

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.894
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #66 poslato: 10. Jul 2017. u 07:16 »
Kako GFS zna da ode iz krajnosti u krajnost pa to je čudo jedno. Sada vikend izgleda baš onako kako su se svi pribojavali, ali ima vremena da se to popravi, 30mm za sve  bi bila puna kapa u ovoj očajnoj sezoni, nadam se da će Gfs to vratiti, GEM se dobro drži  :ufff:
Od 80-100mm sada crta celih 0mm. Negde nasredini će se valjda naći  :D
« Poslednja izmena: 10. Jul 2017. u 07:36 Liki »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #67 poslato: 10. Jul 2017. u 07:35 »
Kakav samar od gfs-a...  Cini mi se sada ec odlica u odnosu na gfs...

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.894
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #68 poslato: 10. Jul 2017. u 09:01 »
 ^^ Bart EC je rekao bih posle novog izlaza više BIO dobar  :facepalm:

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 825
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #69 poslato: 10. Jul 2017. u 09:16 »
kako ucrtano, tako i obrisano...  :D nema nista od kise ovog leta, druzicemo se sa vrucinama i klimom do jeseni a posle bog zna sta ce biti.

Van mreže zeljko83

  • *
  • Poruke: 142
  • Starost: 40
  • Lokacija: Rekovac-Ursule
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #70 poslato: 10. Jul 2017. u 10:10 »
Kako obrisao tako ce da i da vrti nadam se,Nek se nosi vise u tri lepe ovaj GFS,nemogu da razumem toliko oscilacije od 150litara do 0. Sada u 21veku pitam se da li su oni normalni.Ako vec nemogu da pogode duze od 48H nemoj nista ni da crtaju, ovo je bas razocarenje.Taman sam video svetlo na kraju tunela jer ta kisa bi mi spasila neke bitne useve a ovako cu bankrotirati kao Boris Beker. :) :worthy:

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #71 poslato: 10. Jul 2017. u 10:15 »
Eto, od 100-200 mm GFS je skroz presušio, a i ensembli su se naglo posušili. Ne znam šta je sa ovom godinom i ovom Srbijom.  :cf:


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #72 poslato: 10. Jul 2017. u 10:29 »
Kako obrisao tako ce da i da vrti nadam se,Nek se nosi vise u tri lepe ovaj GFS,nemogu da razumem toliko oscilacije od 150litara do 0. Sada u 21veku pitam se da li su oni normalni.Ako vec nemogu da pogode duze od 48H nemoj nista ni da crtaju, ovo je bas razocarenje.Taman sam video svetlo na kraju tunela jer ta kisa bi mi spasila neke bitne useve a ovako cu bankrotirati kao Boris Beker. :) :worthy:

Dobro je dok ima nade, kakve takve... Ja sam vec prs'o i to za debele novce :( Ostaje osiguranje, ali to je mrka kapa i ko zna kad...

Lutace to jos malo ja mislim, nesto padavina bi ipak trebalo da "kapne".
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #73 poslato: 10. Jul 2017. u 10:39 »
Me beži bre, kad videh ovo jutros umalo mi ne presede sve živo...

Tebi se obraćam tupavi i retardirani ciklonu sa centrom oko Balktika... pa aman, od svih mogućih putanja, gde se vraćaš nazad ka Atlantiku jeb#m ti sve po spisku bre...

Pa molimo i kukamo mesecima, mesecima za tračak, parčence, jedan bedni ogranak AC da se popne gore na sever.... i gde ćeš bre nazad u susret ovome sa okana, gde ćeššš:



<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Z7pHDj4nkOw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Z7pHDj4nkOw</a>
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže zeljko83

  • *
  • Poruke: 142
  • Starost: 40
  • Lokacija: Rekovac-Ursule
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #74 poslato: 10. Jul 2017. u 10:44 »
Dobro je dok ima nade, kakve takve... Ja sam vec prs'o i to za debele novce :( Ostaje osiguranje, ali to je mrka kapa i ko zna kad...

Lutace to jos malo ja mislim, nesto padavina bi ipak trebalo da "kapne".
Pa mene jedino vadi Krupan grad da izvucem osiguranje jer ako i to izostane najebao sam,moram da platim i polisu a ovamo nema nista, auh brate nesmem ni da pomislim a sve ide ka tome,to je klasika kad kola krenu niz brdo. :facepalm: Mislim da nije mogce da bude ovako suvo za vikend posle one poplave koja se crtala.Videcemo RHMZ bilten danas,oni daju ceste padavine od srede ali to GFS nevidi.

Van mreže tachion

  • *
  • Poruke: 66
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #75 poslato: 10. Jul 2017. u 10:50 »
Mislim da nije mogce da bude ovako suvo za vikend posle one poplave koja se crtala.Videcemo RHMZ bilten danas,oni daju ceste padavine od srede ali to GFS nevidi.

Slazem se, nije moguce da ovako suvo ostane za vikend. Jer, po ovome sad kako se razvija, "zahladjenje" bi bilo samo 3-4 dana, a onda opet, što bi Englezi rekli - scorching heat.
The temperature is always perfect.
The Zen masters

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #76 poslato: 10. Jul 2017. u 10:52 »
Pa to za vikend sada vise ni ne lici na zahladjenje vec samo na blago i kratkotrajno osvezenje.
O ozbiljnoj kisi tek da ne govorim posto je nema u najavi i ko zna kada ce je biti.

Ono oko cega se modeli vec sada lepo slazu je novi talas toplote vec pocetkom sledece nedelje, temperatura bi opet mogla preko 35C kao od sale...
Sada mi se vec cini da se ovo leto pretvara u beznadezno iscekivanje koje nema kraja...

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #77 poslato: 10. Jul 2017. u 11:17 »

Sada mi se vec cini da se ovo leto pretvara u beznadezno iscekivanje koje nema kraja...

Jedino što će se promeniti je godišnje doba, na jesen će opet nešto nedostajati pa ćemo želeti da se što pre završi i dodje zima. A kada se i to desi, onda opet iščekivanje dugo željenog snega, pa opet razočaranje za razočaranjem, dok ne dodje iduće leto ...  :laugh:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #78 poslato: 10. Jul 2017. u 11:23 »
...A do tada možemo da licitiramo kada će GFS krenuti za ostalim modelima i ukinuti ciklon i natapaču za sledeći vikend. Evo ja mislim da će već večeras. Jedino što mi uliva nadu je što znam da će kad-tad doći jesen.

Rekoh vam da je to bilo samo pitanje trenutka. Jedina je uteha je što modeli i dalje vide kakvo-takvo zahlađenje.
A od kiše jednostavno treba dići ruke do jeseni i to je to.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2017.
« Odgovor #79 poslato: 10. Jul 2017. u 11:45 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ZEeUitEhonQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ZEeUitEhonQ</a>

A od kiše jednostavno treba dići ruke do jeseni i to je to.
Pitanje i na jesen, setimo se samo 2011 i 2012. godine i produzetak suse i tokom jeseni. Kad se samo setim koja je to bolest bila. Valjda to nece biti slusaj i ove godine, jer od ovog leta sto se kise tice stvarno treba dici ruke vise i onako je vec sve izgorelo, nema pomoci vise.