Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2023  (Pročitano 21987 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.161
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Mart 2023
« poslato: 28. Februar 2023. u 09:37 »
Početak marta vrlo nejasan. Negde do 9. marta može biti svašta (i kiše i susnežice i snega i mraza i poledice i ledene kiše i nestabilnosti sa grmljavinom). Dominiraće prvo sekundara od 3. do 6. marta, da bi od 7. do 9. marta verovatno bio frontalni prodor sa severozapada. Samo se još uvek ne zna u obliku čega će biti padavine u narednih sedam do deset dana. Modeli svaki za sebe crta različito iz izlaza u izlaz. :hm:

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.161
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2023
« Odgovor #1 poslato: 01. Mart 2023. u 22:02 »
Ima li živih ljudi ovde? Počeo je mart. U narednim danima modeli crtaju sve i svašta. Pogotovo u prvoj dekadi.

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 323
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Mart 2023
« Odgovor #2 poslato: 01. Mart 2023. u 22:56 »
Да. Нешто њушкају око 9 10 марта. Али то ми је више тотално незанимљиво. Волим време у складу са календаром. Ако није било правог снега кад је требало у јануару и фебруару ове мартовске зафрканције од дан два су тотално незанимљиве. Више среће са следећом зимом а сад ВРЕМЕ ЈЕ ПРОЛЕЋУ

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Mart 2023
« Odgovor #3 poslato: 02. Mart 2023. u 07:21 »
Četvrta zima za redom topla i četvrto proleće da u martu mesecu proleća nema. Dali ima veze jedno sa drugim ne znam. Ali se sve crta sem stabilizacije i ranog proleća, u dalekim satima kao po običaju gfs za južni deo crta vejavice i ledene dane.Jedno je sigurno nestabilnosti su tu, a +15c. do polovine marta teško da će mo videti.
Uh što bih voleo da 100% pogrešim  :grin:
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Mart 2023
« Odgovor #4 poslato: 02. Mart 2023. u 07:50 »
GFS uvek crta bajke u dalekim  satima.
Ali ovaj put ih ne zelim .Kada je trebalo nije bilo ili je bilo nesto malo .
Dosta je nestabilno sto znaci da tesko da tu ima  nesto za nize krajeve svakako ne vise od jutarnjeg snega.
Iskreno i ne treba vreme je prolecu .



Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Mart 2023
« Odgovor #5 poslato: 02. Mart 2023. u 12:33 »
Samo da mart 2023 ne bude svežiji od decembra 2022 to bi bila ironija.

Van mreže Jovan99

  • *
  • Poruke: 390
  • Starost: 24
  • Lokacija: Beograd (Kumodraž) - 300 mnv
Odg: Mart 2023
« Odgovor #6 poslato: 02. Mart 2023. u 16:59 »
Kontrolni EC za sredinu marta vidi pravu zimu


Послато са moto g(30) помоћу Тапатока


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Mart 2023
« Odgovor #7 poslato: 02. Mart 2023. u 18:02 »
Video je i glavni GFS 06Z a sad skroz nešto drugačije. Milion perturbacija pa neka ulovi i zimski scenario. Ali to je i normalno. Mene nervira to što u 24-48 sati svaki izlaz daje drugačije viđenje dešavanja, a poslednjih dana raspored padavine da se vidi to je misaona imenica.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2023
« Odgovor #8 poslato: 03. Mart 2023. u 16:25 »
Ma gde bre, manite se tih zimskih crtarija ljudi, vidite da nas pojedini, pogotovo GFS vortaju nas ko mlade majmune cele godine ili tokom njenog bar većeg dela. Biće za 7 dana, pa za onih drugih dana, pa 10 dana, pa za još 10 i šta bi, ajde, ode cela klimatološka zima a ista golo g#vno.

Ili što bi rekao čuveni Tihomir Stojković u seriji Bela Lađa "Nemoj bre ovi svetski znalci da te mažu sa razne farbe, jer oni o naš narod ne znadu ništa". Dovoljno znamo šta smo sve doživeli ove sezone i da jednostavno ne ide i prema tome daj, ne mažite nam oči bezveze dragi modeli.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Mart 2023
« Odgovor #9 poslato: 03. Mart 2023. u 17:01 »
Prosto klimtoloski nema tu vise prostora svakao za  mnogo sta . ^^ ^^.
Mada je korona sneg kod mene doneo 35 do 40 cm snega u gradu 20 cm .To je bilo uz pomoc kasnog sibirca i izuzetno jakih padavina a takvi snegovi vise nisu dobro dosli i potraju jako kratko. ^^
Na severu je zima bila vlazna i topla na jugu topla i suva ..Sever je i video nesto snega i kranji istok ..Jug jeste izvisio sasvim ali ne vredi vise navijati za nesto sada .
Sada su modeli obrnuli i vide pravo prolece. : :comeon: :comeon:
Bice jos sezona a ova ne ponovila se

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.161
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2023
« Odgovor #10 poslato: 04. Mart 2023. u 15:20 »
U narednim danima GFS crta reprizu marta od pre deset godina koji mnogo nalikuje na mart 2013 godine. Puno pred prolećnih nestabilnosti od 8. do 14. marta kada je moguć taj hladni prodor koji crta EC i koji mnogo nalikuje na baš onakav prodor iz 2013 u kom je GFS crtao prolećni, a EC gurao i izgurao zimski scenario. Ko li će sada pobediti? Amerikanci u politici su totalno probili Evropu, a da li će uspeti da pobede i u meteorologiji videćemo posle 14. marta da li ćemo videti prve sunčane dane sa +20C sa prvim cvrkutom ptica ili pahulje i mraz. Do tada će biti možda dobre šanse da zagrmi širom Srbije i regiona. Favoriti su petak i ponedeljak u predfrontalnoj zoni. Ništa mnogo manje ne odstupaju sreda i četvrtak. Biće vrlo lokalno na temperaturi od +15C do +20C.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2023
« Odgovor #11 poslato: 05. Mart 2023. u 18:14 »
 ^^ Ma koja bre crna zima Stefane, ljudi moji, pa pročitajte samo moju poruku iznad. Dosta bre više mazanja očiju i šišanja ovaca. Ne vredi jednostavno ove sezone da dubimo svi kolektivno na glavi ne bi pomoglo ništa. Ne da i to je kraj svake priče. Da pucamo na prazan gol pogodili bi u najboljem slučaju prečku ili stativu, ali bi pre i čitav gol promašili.

A kada je već tako, bilo bi bar lepo da konvektivna sezona ne trpi (ne kasni) kao prethodnih godina.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.161
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2023
« Odgovor #12 poslato: 05. Mart 2023. u 19:44 »
A kada je već tako, bilo bi bar lepo da konvektivna sezona ne trpi (ne kasni) kao prethodnih godina.
E, tu se slažem potpuno. Moje omiljeno doba godine.

Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Mart 2023
« Odgovor #13 poslato: 05. Mart 2023. u 20:20 »
Će ga preseče u sredu petnaestog .... tako mi se nešto čini a vidim i GFS i ECMWF nešto zimsko crtaju za taj datum  :whistling:

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.161
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2023
« Odgovor #14 poslato: 07. Mart 2023. u 11:20 »
Sutra, prekosutra i u petak ima lepe šanse za nestabilnosti.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2023
« Odgovor #15 poslato: 07. Mart 2023. u 18:47 »
^^ Za četvrtak i petak se slažem, pa i subotu, što da ne. Ali sutra teško da igde išta bude.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.161
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2023
« Odgovor #16 poslato: 07. Mart 2023. u 22:36 »
 ^^
Mnogo me naredni dani podsećaju na mart 2013 pre tačno deset godina.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Mart 2023
« Odgovor #17 poslato: 08. Mart 2023. u 19:01 »
Nakon toga u nedelju ujutru velika opasnost od mraza u čitavoj zemlji. Ako se ostvare najcrnje prognoze (trenutno EC), verovatno ništa od kajsija u Melencima ni ove godine...
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Mart 2023
« Odgovor #18 poslato: 09. Mart 2023. u 09:21 »
U nasoj klimi kaksije uvek propadnu . ^^ ^^
Imao sam  nekada i  posekao na kraju i posadio druge vocke
Bice zanimljivi i  dinamicni prolecni dani narednih dana .
Sto se tice prave  zime reletivno je sigurno reci da kaput
.

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.161
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2023
« Odgovor #19 poslato: 09. Mart 2023. u 15:56 »
U nasoj klimi kaksije uvek propadnu . ^^ ^^
Imao sam  nekada i  posekao na kraju i posadio druge vocke
Bice zanimljivi i  dinamicni prolecni dani narednih dana .
Sto se tice prave  zime reletivno je sigurno reci da kaput
.
Мислим да овај мраз неће бити много јак и опасан по кајсије. Е, сад не знам за захлађење око 15. и 16. марта да ли ће бити јако попут оног од пре десет година из 2013. Много је опаснији био онај мраз у априлу 2017 и 2021. Тада је буквално десетковао све воћке. И нама је кајсија 2021 пропала због априлског мраза. :(