Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372408 puta)

Van mreže Erikzimski

  • *
  • Poruke: 81
  • Lokacija: Doboj, BiH
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9820 poslato: 07. Februar 2021. u 11:00 »
Modeli su jutros bas dosta hladni i sto se tice temperatura na 850hpa presli su i Januar 2017 po hladnoci. Ova ledara se nece lako povuci, sigurno ce biti jako hladno sve do 20-tog kako to sada vide modeli, a moguce je da imamo zime sve do kraja ovog mjeseca i mozda cak i u pocetku sledeceg, ali o tom po tom. Nema nikakvog otopljenja do daljnjeg, sto je isto dobro za nas. Sada bih vec rekao da bi najblaza opcija ove hladnoce bila ponavljanje istog tog Januara 2017, sto je idalje sasvim solidno. Ovo je sada sve vec uslo u 100-te sate i nebi trebalo biti nekih prevelikih promjena na modelima, jedino sto bi valjalo je da bude malo vise padavina, ali i par mm bi bilo dobro za zimsku idilu sa ovakvim minusima. Maksimalne temperature bi bile uglavnom od -5C do -12C, a minimalne od -12C do -20C, u slucaju vedrih i mirnih noci oko -25C ili mozda malo i nize. Jeste malo zakasnila ali zima ipak udara punom snagom.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9821 poslato: 07. Februar 2021. u 11:22 »

Moramo uzeti u obzir da je sredozemlje dosta mirno ove godine, i to bi trebalo da se probudi a okidač je tu.
Bogami Radovane meni se cini da bilo dosta nemirno ove zime...E sto se nama nije namestilo to druga prica  :)

Van mreže file

  • *
  • Poruke: 129
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9822 poslato: 07. Februar 2021. u 18:19 »
Gfs vec drugi izlaz ublazio minuse (ne prelazi -10C), a kao da daje i kraj ledenom talasu, mada je too na dugackom stapu, 240-ti sat...

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9823 poslato: 07. Februar 2021. u 18:25 »
 ^^ Ја не видим крај по том истом ГФС 12з, евентуално мало отопли на кратко али тад би већ могао да се и очекује снег са циклоном у Јадрану  :)

Van mreže Erikzimski

  • *
  • Poruke: 81
  • Lokacija: Doboj, BiH
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9824 poslato: 07. Februar 2021. u 18:50 »
Nije bas ublazio ali je malo pomjerio, za period od 12-tog do 15-tog je isti vec par izlaza i tu nema promjena, temperature od -3C do -8C, a prosjek ensambla je idalje i za taj period od -5C do -10C ali sada umjesto jake ledare od 15-tog do 17-tog daje jaku ledaru od 18-tog pa nadalje, a za period od 15-tog do 17-tog daje temperature od -1C do -7C . Izgleda da je povecao i padavine malo u odnosu na prije, sto je dobro, a ojacao ledaru od 18-tog, sada daje temperature od -5C do -20C od 18-tog pa nadalje. GEM je opet isto hladan ako ne i hladniji, u ovom najnovijem izlazu daje i ispod -25C na 850hpa i od 12-tog daje temperature od oko -5C i ispod do daljnjeg. UKMO isto dosta hladan. Ensambli GFS-a su isto hladniji od operativnog. Cekamo sada ECMWF.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9825 poslato: 07. Februar 2021. u 20:14 »
Ovo nam je startna pozicija ( sudeći po današnjem EC12Z ) Voleo bih da čujem barem 2-3 mišljenja o tome kako bi nam se prostiranje AC-a najviše isplatilo. Pustimo mašti na volju  :comeon:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9826 poslato: 07. Februar 2021. u 20:19 »
Ja kad god pustim maštu na volju tebi nikako se ne bi isplatilo  :rofl:  :innocent:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9827 poslato: 07. Februar 2021. u 20:20 »
 ^^ ^^

Tako je Bart, formiranje ciklona u Jonskom ili Egejskom moru ne dolazi u obzir  :grin: to su zabranjene solucije  :rofl:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9828 poslato: 07. Februar 2021. u 20:29 »
Eh taj januar 2016 i 2019. godine ovde zatrpavanje a kod vas pahulja po kući...  :grin: Ma što se mene tice mogu i ti cikloni u Jonskom i Egejskom... 

Ziko da pretpostavim šta radiš... Gledaš temu Decembar 2018 da vidiš šta ti odgovara tj gde ciklon da bude... Jesam li u pravu?

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9829 poslato: 07. Februar 2021. u 20:36 »
Хахахаха како су нам јужњаци увек себични  :grin: Само циклоне за себе, ништа даље од Кг-а аа  :rofl:
 ^^ Жика мерка Средњи Јадран  :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9830 poslato: 07. Februar 2021. u 20:42 »
 ^^ risbo znaš kako ljudi kažu ko nije dobar za sebe nije ni za druge  :)
A najjače od svega što ne znamo ni dal ce 1cm da bude al moramo ja i Zika da se ubedjujemo najblaže rečeno  :laugh:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9831 poslato: 07. Februar 2021. u 20:51 »
Знам ја да се ви спрдате  :grin: Толико често да бих волео да видим какве би вам прозивке биле уживо  :D
Елем, ја увек гледам да буде та нека позиција циклона која би целој земљи донела снег. А која је та идеална позиција? Моје мишљење нешто између Средњег и Јужног Јадрана или?


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9832 poslato: 07. Februar 2021. u 20:53 »
 ^^ Kretanje uz Jadran od Zadra do Drača. :tu:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9833 poslato: 07. Februar 2021. u 21:00 »
 ^^ risbo ne bi to dugo trajalo... Ne bih da prejudiciram ishod al ko sto kaze jedna poznata humoristicka juznjacka pesma Zika bi podvukja rep i pobegja dom  :grin:

Iam utisak da mora neki dan pod ledarom pa onda bi bilo šanse za neki ciklon...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9834 poslato: 07. Februar 2021. u 22:33 »
^^ Kretanje uz Jadran od Zadra do Drača. :tu:
Hardcore snegoljubac uvek ima spreman odgovor. Nema grske s ovom putanjom, ako u ovoj situaciji nekog ne potrefi, jbg nije do ciklona!

EC za sutra povecava padavine ali za cetvrtak dosta smanjuje. Nadam se da ce u utorak-sredu da uradi isto tj da nam za cetvrtak poveca te padavine koje bi osigurale snezni pokrivac do daljnjeg.
Ja zadovoljan sa 5 cm, daj sta das...

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9835 poslato: 07. Februar 2021. u 22:41 »
a jugosistok istok zemlje...dal dobijaju malo tog snega u cetvratak ili ne?? sta mislite po ovim izlazima....nesto na vecini prognoza koje pratim ovde suvo za sada

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9836 poslato: 07. Februar 2021. u 23:26 »
Nadam se da ce u utorak-sredu da uradi isto tj da nam za cetvrtak poveca te padavine koje bi osigurale snezni pokrivac do daljnjeg.

E kad je kolega ciklon optimističan onda bi stvarno bio red da se tako nešto i dogodi  :grin:

Nisam ja mislio da pričamo o idealnoj poziciji, nego kako bi trebao da se postavi ovaj AC a da bi uspeo ciklon da se usadi negde u Mediteranu ili Jadranu...
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9837 poslato: 07. Februar 2021. u 23:29 »
Ja mislim da ce to biti na kraju danju blagi plus nocu minus uz suvu zemlju ili ništa vredno pomena

nikako iz onog ugla upada  se ne moze formirati ciklon koji moze do baciti i do niša jug zemlje ima više šanse a 2 ili 3 cm na suncu istopiče se to i na minus -50

dosadnoo kao da sam u berlinu tamo nesto pada samo kada je toplo a kada padne sneg topi se odmah kod njih ove godine obrnuto.


Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9838 poslato: 07. Februar 2021. u 23:34 »
A GFS sve to otera u Honduras u novom izlazu 18z. Nadam se da se malo samo poigrava sa nama

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9839 poslato: 07. Februar 2021. u 23:40 »
nikada ništa ne bi palo mozda pernastog  snega koji bi se topio brzo uz one postavke na suncu .
sve ciklone bi zavrsile u africi a mozda po koji ledeni dan..to je sve ali vazduh je suv..
Tu nečeg spektakularnog nema uopšte.
Slobodno moze da se sruši i bolje da je ostalo proleće kako su crtali...bilo bi zanimljivije.