Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372484 puta)

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9840 poslato: 07. Februar 2021. u 23:41 »
Da, gfs upravo otvara nove izlaze i smanjuje minuse, a ec povećava. Sada je kontra nego li juče a padavine nigde. Hm, izgleda da će hladnoća iz severne amerike odigrati neku ulogu, atlantik će primiti potrebnu energiju da ranije skloni ovaj sada nepotreban suv hladan vazduh.
Koji preokret.



« Poslednja izmena: 08. Februar 2021. u 00:06 dejca »
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9841 poslato: 08. Februar 2021. u 07:00 »
Da naucite da ne verujete svakom izlazu...  :D Evo ja mislim nedelju dana prave zime sigurno... A ovaj izlaz bih potpisao...
A ovo otopljenje za 10ak i vise dana je verovatno jer smo u prednjoj strani nekog ciklona...ne mogu gledamkarte sada ali sgurno je to...A to bi moglo se promeniti  :)


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9842 poslato: 08. Februar 2021. u 07:15 »
Vidim, ali ovoliko osilacija na samo nekoliko dana od početka akcije, i meni je ono sinoć bilo veoma čudno i sumnjivo ali treba se i to postaviti. Sada je pa možda i naj hladniji.
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9843 poslato: 08. Februar 2021. u 09:13 »
Evo ga i EC povecao padavine za Pcinju i okolinu... :grin:
GFS standard, ne mrda previse...
GEM ih prati.

Obrni, okreni...dolazi zima, jak minus i nekih 15tak mm(nijesam se nadao)...

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9844 poslato: 08. Februar 2021. u 09:25 »
Pošto je Bart rešio da potpiše GFS u dalekim satima, onda ja moram da potpišem EC u dalekim satima  :grin:


ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Erikzimski

  • *
  • Poruke: 81
  • Lokacija: Doboj, BiH
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9845 poslato: 08. Februar 2021. u 09:51 »
GFS je sada dosta bolji u odnosu na sinoc, ipak jeste los za period od 20-tog, ali do tada ce sigurno to promjeniti. GEM i UKMO isto hladni, a od GEM-a ocekujem da ce malo jos da se ohladi danas i sledecih dana. Ensambli dobri ali se na njima vidi da su GEM i GFS operativni idalje medju najtoplijima za dalji period. ECMWF je sada gori za 16-ti i 17-ti Februar u odnosu na juce, vidi se i na ensamblima da je za ta dva dana medju najtoplijima ali je dobar od 18-tog i izgleda kao da pokusava poslati jos jedan jak prodor hladnoce prema nama i povecao je padavine. Do cetvrtka ce biti jos obrtaja na modelima ali po svemu sudeci ceka nas vrlo hladan i zimski period u ostatku mjeseca :)

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9846 poslato: 08. Februar 2021. u 11:10 »
Koji pad temperature će ovo biti za vrlo kratko vreme razlika i do 15c, a priroda sva u popoljcima.


ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9847 poslato: 08. Februar 2021. u 12:00 »
To ti je Dejco pad T pri frontu, inace ako poredimo danasnjih 15C i onih -15/-20 narednih dana, to mu dodje i preko 30C pad T :cf:

Bilo je Januara 2017 za vreme Bozica, pa sada...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9848 poslato: 08. Februar 2021. u 12:20 »
Od silne hladnoce polako ali sigurno "klizimo" ka vikend zahladjenju kome se polako ali sigurno skracuje trajanje.

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9849 poslato: 08. Februar 2021. u 12:31 »
kako tako brze promene...pa gde ce da nestane ta silna hladonca koja je trebala da pojuri ka nama? na kraju ce da ostanemo i bez vikend hladjenja a rekose najhladniji period godine... i da je to sigurna stvar..videcemo za par dana sta i kako..modeli toliko neisugrini kad su ovako turbuletne promene pred nama....

Van mreže Erikzimski

  • *
  • Poruke: 81
  • Lokacija: Doboj, BiH
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9850 poslato: 08. Februar 2021. u 12:31 »
Nebi trebalo previse da nas brinu GFS izlazi 06z i 18z, poznato je da su oni inace pogresni i dosta gori i to ne samo u ovoj situaciji. Imamo jos do cetvrtka da pratimo situaciju, ocekujem postepeno hladjenje modela narednih dana.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9851 poslato: 08. Februar 2021. u 13:30 »
Gledamo li mi iste modele. :grin:

Oke, ima trenda blagog otopljenja prema kraju, ali to je isključivo posledica koketiranja sa upadom ciklona iz Biskaja. Ja mislim da je vredno toga, jer stvarno nema smisla da sve ovo protekne bez nekog ozbiljnog ciklona u okolini. Na prosecima, niti bilo čemu ostalom ja ne vidim dolazak nikakve jugovine ili bilo čega sličnog što bi zaista "osramotilo" ovo zahlađenje, sve je to otopljenje unutar stabilnog AC nad nama sa debelo niskom tačkom rose.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9852 poslato: 08. Februar 2021. u 16:24 »
kad izlaze novi modeli da vidimo dal su jos topliji hladnij i ostalo

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9853 poslato: 08. Februar 2021. u 16:38 »
Upravo je krenu GFS 12z

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.185
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9854 poslato: 08. Februar 2021. u 17:01 »
Koliko vidim GFS 12Z je u startu bolji od jutrosnjeg.Daje bar 6 mm snega mom zapadno-backom  okrugu na minusu i to u cetvrtak u podne.Odlicno.
Po iconu lose prolazim,jug dobro.
« Poslednja izmena: 08. Februar 2021. u 17:11 man »
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9855 poslato: 08. Februar 2021. u 17:24 »
Zaista bih voleo da se ostvari ovo što crta GFS12Z u četvrtak ali mislim da je totalno nerealan, odakle toliko padavina posle zahlađenja? To nikada nije bilo  :confused:

U svakom slučaju, još dosta kiše čeka nas u Vojvodini pre zahlađenja, počevši od sutra  :facepalm:

EDIT:Icon bez pahulje za veći deo Vojvodine, GEM loš za celu zemlju, ne ide ovo na dobro braćo skauti ( što bi Bart rekao ) znamo svi kako smo prolazili kad nam je GFS bio poslednja slamka spasa
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9856 poslato: 08. Februar 2021. u 18:10 »
Negde će morati koliko toliko da se poklopre padavine i zahlađenje, samo je pitanje gde. Iz isksutva, ovakve situacije više pogoduju južnijim krajevima, ali obično istina bude negde na pola puta..

UKMO daje još južnije padavine, ali je njegov i EC-ov problem što se nerealno mnogo čeka da hladan vazduh dođe, previše kilave, temperatura im opada kao da se tek advektira hladnoća preko Evrope a ne da stoji danima.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9857 poslato: 08. Februar 2021. u 18:40 »
Gfs naginje otopljenju posle utorka, srede vidim sad i po ensima dok kod ec-a sve moguce, prosek ensa ne pralazi -5 na 850mb do 22 febrara...

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9858 poslato: 08. Februar 2021. u 21:26 »
Niš, to ce vec veceras da se vrati na staro...slusaj ti mne :rofl:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9859 poslato: 08. Februar 2021. u 21:46 »
Surdulica, ne znam na koje staro mislis?  :)
Znali smo da ce potrajati tipa od 5-7 dana a za vise od toga se nije znalo a ni sada se ne zna...Mada primetno je da se jezgro hladnog vazduha po ovim izlazima povlaci u Rusiju...