Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 692433 puta)

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Chat
« Odgovor #3420 poslato: 01. Decembar 2017. u 20:14 »
Drustvo, potrebna mi je jedna informacija.

Zanima me da li neko ima plastenik, u kome je merio temepraturu 7 dana, tri puta dnevno, i to sve ima zapisano?

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3421 poslato: 16. Decembar 2017. u 10:32 »
Jel zna neko sta je sa Srdjanom? Nema ga dugo na forumu pa se pitam, siguran sam da ne bi on bez nekog veceg razloga odjednom postao neaktivan...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #3422 poslato: 16. Decembar 2017. u 12:57 »
Nažalost, zdravstveni problemi su u pitanju, ali koliko sam razumeo, ne bi trebalo da je išta zabrinjavajuće. Nadamo se svi da će što pre biti ok i da ćemo se ponovo družiti.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3423 poslato: 16. Decembar 2017. u 16:17 »
Hvala Milose sto si mi odgovorio, i Profi mi je porukom odgovorio, tako da hvala obojici  :)...Zapitao sam se znam da je nesto tako napomenuo ali isto znam da bi tesko da bi on tako lako prestao da bude aktivan... Pozdrav i kao sto rece zelimo da sto pre bude ok i izvestava nas iz BKR mada realno slabo se tu sta desava  ;)   :tu: :)

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3424 poslato: 25. Decembar 2017. u 14:14 »
Srecan Bozic svima koji ga proslavljaju  danas (a i nama ostalima koji cemo uskoro) i srecni praznici uopste!! :snowball:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #3425 poslato: 25. Decembar 2017. u 19:03 »
Srki, čekamo te  :tu:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.266
  • Lokacija: Крагујевац
Odg: Chat
« Odgovor #3426 poslato: 31. Decembar 2017. u 22:26 »
 :)


Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3427 poslato: 12. Januar 2018. u 20:38 »
Ljudi, šta je sa Miloshem (Miljakovac)? Ne vidim već neko vreme njegove postove na forumu, osim ako nisam nešto propustio. Bio je redovno aktivan i stvarno nedostaju i njegove prognoze.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3428 poslato: 12. Januar 2018. u 22:05 »
Ljudi, šta je sa Miloshem (Miljakovac)? Ne vidim već neko vreme njegove postove na forumu, osim ako nisam nešto propustio. Bio je redovno aktivan i stvarno nedostaju i njegove prognoze.

Koliko vidim iz profila bio je prisutan danas oko 14:30, što znači da je tu, obilazi forum... Možda je čovek zaljubljen, možda je u Baru ili Bosni... Javiće se on već  :laie:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #3429 poslato: 12. Januar 2018. u 22:10 »
 ^^ Tu sam naravno, gde bih bio.  :) Nego se malo više posvetio nekim drugim stvarima dok traje ova meteo-monotonija.

A evo i jedne instant prognoze, dajem vam sekundu i po da locirate Beograd na ovoj karti ukupnih padavina do utorka.  :D



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Chat
« Odgovor #3430 poslato: 12. Januar 2018. u 23:53 »
 ^^
A ja dajem samo sekund da locirate Vrbas!
Za one koji ne znaju tacno gde je a gledaju ovakve karte Vrbas vam je uvek tamo gde je boja najsvetlija kada su padavine u pitanju.
Takozvana rupcaga...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3431 poslato: 13. Januar 2018. u 08:51 »
Uuu ova karta bas brutalna i Melenci su lako uočljivi  :grin:
Imam osećaj da ce od promene posle 20. dobro da prodjete  :)


Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3432 poslato: 13. Januar 2018. u 09:01 »
 ^^ ^^ @Sofronije @Milosh hvala na odgovoru  :tu: Jeste @Joe privukao zimu ka Srbiji, al' dok @Milosh ne čekira BKR ja ne verujem u sneg u našem kraju  :rools:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3433 poslato: 13. Januar 2018. u 10:56 »
A ja jos uvek cekam taj jedan, veliki, ogroman, sneg od preko metra bar, onaj sto zatrpa sve da se nigde ne moze mrdnuti. Cekam ga od malih nogu jer, sto rece neko, jesu zime i snegovi sedamdesetih bili nekako mrsavi i nikakvi i cekam jos otad. Bio je jedan veliki 1980 u januaru, najveci koji sam doziveo, u jednom selu povise Palanke, poslednje godine pre mog prelaska ovde. Selo je na vecoj nadmorskoj visini, brdovito je dosta te uvek ima vise snega nego u gradu i blizoj okolini. Padalo je strahovitim intenzitetom i bukvalno odseklo selo od sveta. Secam se kada sam izasao ispred stana da je ispred mene bilo ogromno belo brdo, nesto nevidjeno dotad - sneg visine oko jednog metra - tacnije moje visine, a tada sam valjda imao nesto oko 115 cm.  Tada sa prvi put doziveo i gledao kako pokusavaju da teskom masinerijom i traktorima probiju put. A tek sankanje posle toga... pa lepota jedna. Secam se da se po obodima suma i senovitim delovima gde je bilo vecih nanosa sneg zadrzao do sredine maja. E, tog majstora cekam jos od 1980. Bilo je blizu sredinom osamdesetih ali vec sam bio u gradu, pa nije bio taj osecaj niti je bilo sve tako zatrpano kao pet godina ranije. Sve ovo kasnije se vrtelo oko tih 40-50 cm snega i to je to. A nije mi bas jasno da moze da se sruci desetine litara kise kao dobar dan, ali da je zato snegu od cak 20 cm potrebno milion stvari da se poklopi da bi uopste pao.

Zelim jednom da dozivim ovo:


(izvor : weatherunderground.com)
https://www.wunderground.com/cat6/extreme-snowfall-reports-how-reliable-are-they-0


Nesto sam postao i sumnjicav da cu tog "majstora" ikad vise ovde ponovo videti - proslo je 38 godina otad. Ovo su sve bili segrti i eventualno kalfe... Znaci, bar 100 cm snega, 1 metar! Planiram polako neke od narednih godina put do nekog od mesta kao sto je ovaj Iri u Americi. Mada slusajuci MetOffice, ni u Britaniji narednih dana nece biti tako lose, bar sto se snega tice. Nekih 20-30 cm snega u zemlji gde zaista retko pada je otprilike tih prizeljkivanih 1 metar ovde kod nas.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Chat
« Odgovor #3434 poslato: 13. Januar 2018. u 11:56 »
Epa Sofronije to teško da više ikad doživimo. Mi stariji smo imali sreće i doživeli  ponekad veće snežne padavine, devedeseto+ godište pitanje je hoće li ikad videti i 40 cm. snega.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Chat
« Odgovor #3435 poslato: 13. Januar 2018. u 14:27 »
@
Epa Sofronije to teško da više ikad doživimo. Mi stariji smo imali sreće i doživeli  ponekad veće snežne padavine, devedeseto+ godište pitanje je hoće li ikad videti i 40 cm.snega.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka


Mi devedeseto+ godiste,nama je najveci sneg ikad vidjen onaj u cuvenom februaru 2012.godine.
Iskreno i meni je zelja da jednom u zivotu u svom gradu vidim metarski sneg.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #3436 poslato: 13. Januar 2018. u 14:53 »
Bilo nekad...



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Chat
« Odgovor #3437 poslato: 13. Januar 2018. u 15:56 »
 ^^ Još bolje da si okačio podatke sa aerodroma. I veća visina snega i jači minimalci!  :D  Ne znam šta bi trebalo da se desi pa da na Vračaru bude merena temperatura ispod -20°C (uz ovakvo ostrvo toplote).  :grin:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #3438 poslato: 13. Januar 2018. u 19:17 »
Uuu ova karta bas brutalna i Melenci su lako uočljivi  :grin:

Bilo smešno nekad a sad mi sve žalosnije  :D Ovo će biti šesta uzastopna mlaka zima za nas Melenčovane  :fight:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3439 poslato: 13. Januar 2018. u 21:32 »
Dnevna doza prosecnog Melenčanina
22.1.2018.godine